Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 21
  1. #1

    Подразбиране Панама-ръчна изработка

    Момичета, майка ми ми даде ето това . Ето и още една снимка
    Въпроса ми е - мога ли да шия на туй чудо нещо? Много е ситно, то е ясно че ще се шие през една дупка . И евентуално ако става, какъв гоблен да е ? Баба ми го е тъкала, вълнено е. Ще си го изпера предварително да видим какво ще стане.

  2. #2

    Подразбиране

    Пробвай да ушиеш нещо малко с кръстчета, за да видиш какво ще се получи. Да не би да става неравномерно. Но ако наистина е фино, може да опиташ модели, които са за лен - има много красиви такива

  3. #3

    Подразбиране

    aynur, не го пери предварително, ако ще го бродираш!

    Аз бих направила подаръчни торбички за Коледа, много подходящо изглежда.

  4. #4

    Подразбиране

    Изпрах го вече. Коледни торбички не ми се играе да правя. Измислих за сега нещо. Ще пробвам ето този гоблен . Дали ще стане нещо незнам ама... Какво ще кажете?

  5. #5

    Подразбиране

    Става за бродерия.Трябва да шиеш с2 или 3 нишки от панамата обезателно кръстче бод.За Арабското момиче 2 нишки.Трудничко ще ти е защото материята е по-мека и не трябва да стягаш конеца. Успех и търпение ,за да показваш.

  6. #6

    Подразбиране

    Душкова, благодаря ти

  7. #7

    Подразбиране

    Забравих да ти кажа, че има в Арабското момиче и бодове,които се изпълняват с 1 кат ,но следи модела и указанията. Отначало ми беше странно ,но различния брой на катчетата придават различен оттенък. Детала се изпълнява гобленов бод,но с наклона на кръстчетата.Гобленчето е чудесно. Успех!

  8. #8

    Подразбиране

    Хъм, това не го знаех . Добре че ми каза Значи лицето и ръцете където е гобленов бод се шие с един ката така ли
    Благодаря за съвета

  9. #9

    Подразбиране

    Чакай,за да не те объркам,ще повторя. Детайлите-ръцете и лицето са петит понт,т.е. гоблен бод 2 ката. Останалата част има знаци,които се изпълняват с 2 ката ,а и има знаци ,които се изпълняват с 1 кат.Това е дадено по инструкция. Аз го ших,ако желаеш -ще ти изпратя преснета схемата по пощата.

  10. #10

    Подразбиране

    Сега първо ще пусна моята схема да я видиш и ще кажеш дали е тази и при тебе


    И сега до колкото разбирам, след като ми каза си огледах хубаво схемата, разбирам че там където е 1/6 се шие на един кат нали така?

  11. #11

    Подразбиране

    От ключа, който си показала се вижда, че с първите знаци се шият кръстчета с 1 кат, с вторите - кръстчета с 2 ката, а третите са за гобленов бод с 1 кат конец

  12. #12

    Подразбиране

    Момичета гобленовия бод на показания ключ (#10) не е ли с 2 ката конец - 2/6 ? Или аз не разбирам нещо?

  13. #13

  14. #14

    Подразбиране

    Да, и аз така разбрах. 1/6 кръстат бод - 1 кат; 2/6 кръстат бод - 2 ката; 2/6 гобленов бод - 2 ката нали така?
    Благодаря ви момичета

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Точно това е при мен. Точно това си и разбрала.Остава да започнеш от средата и да спазваш инструкциите.Успех.Ще стане по-различно от оригинала ,но предполагам,че панамата е с леко бежово-кремав оттенък.Поне е така при ръчно тъканите платна.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •