Показване на 1 до 12 от 12

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Напукани устни

    Дайте ми съвет. На по-големият ми син устните му сутрин винаги са сухи и напукани, дори понякога има и кръв. Опитвам се да му ги мажа с балсам за устни, но той нали си е малък мъж и веднага го изтрива. На какво би могло да се дължи това напукване и с какво да му мажа устните, за да не се напукват толкова.

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Дайте ми съвет. На по-големият ми син устните му сутрин винаги са сухи и напукани, дори понякога има и кръв. Опитвам се да му ги мажа с балсам за устни, но той нали си е малък мъж и веднага го изтрива. На какво би могло да се дължи това напукване и с какво да му мажа устните, за да не се напукват толкова.
    медико идеал, безцветен е


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Аз имам липстик с алое.Но ако имаш растение можеш да изцеждаш и пресен сок за намазването.
    Може да е бактериално замърсяване и сока ще го пречисти.

  4. #4

    Подразбиране

    Проблемът ми е много познат. Понякога и на мен ми се напукват устните. Докато не го изпитах не знаех, че това наистина си е проблем. Боли и тече кръв. Провах какво ли не. Но от всякакви балсами и липстикове положението се влошава със сигурност. Така че, съвета ми е - зарязвайте ги веднага - става по-зле.


    Накрая се сетих за нещо бабешко, на което изобщо не вярвах, но какво да се прави - опитах и него. Мажат се устните с мед, да речем вечер и си седиш намазан колкото издържиш - 10 мин - 2 часа....И после се измиваш. Е, не вярвах, но след 2-3 дена положението чувствително се подобри. В момента напълно съм го забравила този проблем и то само с няколко наплесквания с мед вечер за по малко време!

    Мисля, че проблемът е липсата на витамини, най-вече тези за кожата, т.е. витамин А. Така, че може да пие и Геритамин. Но лично аз се оправих само с мед.
    Редактирано от rostso : 30.11.2009 в 14:03.

  5. #5

    Подразбиране

    С медико-идеал.Ефектен е.Дължи се на това,че са мокри и вятър,ако има такев и съвсем слаб,ги пресушава.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Проблемът ми е много познат. Понякога и на мен ми се напукват устните. Докато не го изпитах не знаех, че това наистина си е проблем. Боли и тече кръв. Провах какво ли не. Но от всякакви балсами и липстикове положението се влошава със сигурност. Така че, съвета ми е - зарязвайте ги веднага - става по-зле.


    Накрая се сетих за нещо бабешко, на което изобщо не вярвах, но какво да се прав - опитах и него. Мажат се устните с мед, да речем вечер и си седиш намазан колкото издържиш - 10 мин - 2 часа....И после се измиваш. Е, не вярвах, но след 2-3 дена положението чувствително се подобри. В момента напълно съм го забравила този проблем и то само с няколко наплесквания с мед вечер за по малко време!

    Мисля, че проблемът е липсата на витамини, най-вече тези за кожата, т.е. витамин А. Така, че може да пие и Геритамин. Но лично аз се оправих само с мед.
    ...и аз така..и като оправих устните на дъщеричката ми с меда...понакупих и гланцове и й казах никога повече да не допуска в студено време, устните й да изсъхват, просто като излиза да е с безцветен гланц..преди лягане също да си слага, за да ги хидратира и през нощта...Синът ми (на 4 год.),също му мажем устничките в студа,няма нищо срамно-момченцата от тяхната група, даже майките са им сложили безцветен гланц в раничките...Дай пример на синчето ти ..с Дейвид Бекъм..светът е вече Унисекс
    Редактирано от leti_at : 27.11.2009 в 19:20.

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от leti_at Виж мнение
    ...Дай пример на синчето ти ..с Дейвид Бекъм..светът е вече Унисекс
    Дейвид Бекъм още не го вълнува - той е на 6 години. Но с меда ще пробвам, дано само не го изяжда веднага.

  8. #8

    Подразбиране

    Може да пробваш с някое масло, например от жожоба или от ший. Аз ползвах масло от ший за ръцете ми (имам алергия от сапун и като се възпламени, ръцете ми започват да изсъхват и да се лющят) и общо взето никакви други неща не са ми помагали толкова бързо и мощно. Успех!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •