Мили момичета прекалено мнителна ли съм напоследък или фантазията съвсем ми се е развинтила? Последните 2 месеца за втори път имам проблем с ДМЦ конец.Миналия месец ших Владимировската икона и установих ,че мулине ДМЦ номер 939 пуска боя. Наложи ми се да разшия малко и панамата отдолу беше прекалено синя. Знам, че когато се шие с тъмен цвят винаги остава следа ако трябва да се разшие. Но при мен беше направо прекалено . Намокрих конеца, поставих го между две парчета бял плат и разтрих леко. Боята се прехвърли върху плата съвсем очевидно.Разших всичкото ушито с този цвят и купих мулинето от тук (в момента се намирам в Италия, а конците са купени от България). Сега имам същия проблем с ДМЦ номер 815 за Казанската икона....Моля ви момичета , ако някоя от вас има тези номера 939 и 815 би ли направила експеримента с намокрянето? Резултата същия ли е ,т.е. боядиса ли се парчето плат?Сега се чудя да продължавам ли...да разшивам ли...Ушила съм цяло мулине 815 на Казанската икона и само мисълта колко трябва да разшивам ме побърква....Лек и ползотворен ден на всички