Показване на 1 до 14 от 14

Тема: преса

  1. #1

    Подразбиране преса

    Знаете ли от къде мога да си закупя преса за орехчета?Навремето ,свако ми беше купил на леля ми от Коми,а в БГ дали ги има сега
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Охоооо,при мен се купуват за алуминий.нямаи идея колко съм изкупила и продала.Ако се появи някоя ти обещавам да ти се обадя.

  3. #3

    Подразбиране

    имам си такава-стои някъде в мазата отдавна не съм я ползвала

  4. #4

    Подразбиране

    на времето и ние правехме такива сладки - орехчета - струва ми се ,че се печеха на котлона. и аз се нареждам на опашката за чакащи да се снабдят с такава придобивка.

  5. #5

    Подразбиране

    И аз искам!!!
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  6. #6

    Подразбиране

    Аз я имам, но пък нямам рецептата.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  7. #7

    Подразбиране

    Майка ми преди години ги правеше и бяха много вкусни и красиви.Нейната преса е от "сделано в ссср" Ето рецептата :


    4 жълтъка
    1 ч ч захар
    1/2 ч.ч мас
    щипка сол
    1 ч.л. сода
    1/2 ч.ч кис.мляко
    Меси се.Правят се топчета и се пекат във формата на котлон.
    Крем: 4 белтъка+
    1ч.ч захар Разбиват се на сняг и се добавя 1 ч.ч. млени орехи
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  8. #8

    Подразбиране

    И мама правеше преди, но взимаше пресата на заем от една приятелка. Може ли и аз да се наредя на опашката от чакащи???? После ще черпя!

  9. #9

    Smile преса

    Аз имам такава преса,номоята рецепта малко се различава.Незнам,дали се продават някъде-а сега и рецептата:2яйца
    0,125гркр.масло/може и маргарин 1ч.чпудра захар 2,5ч.чбрашно 1/2ч.ч.кис.мляко 1/2ч.л.сода за хляб ванилия А плънката може да е по-избор:домашен крем с орехи,някакво сладко и т.н

  10. #10

    Подразбиране

    И аз се нареждам на опашката за преса!!!

    Ако някой има възможност заснабдяване срещу заплащане, разбира се, да пише на лични или мейл:
    angie_annaborissova@dir.bg

    Благодаря предварително!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  11. #11

    Подразбиране

    Какво ще рече преса за орехчета? Извинете ме за въпроса от серията тъпи е, но майка ми имаше формички.
    Май около 30-40 на брой- отделни метални.Налепвахме тестото по тях, печем и после с леко потупване го отделяхме и слепяхме орехчетата с пълнежа.Много трудоемко,но и резултата беше страхотен

  12. #12

    Подразбиране

    cecunka ,на майка ми си е преса.Доста е тежка и се пече на котлон.Слагат се малки топчета от тестото и при затварянето на пресата се оформя като черупка на орех -т.е. 1/2 черупка. Също на този принцип на печене на котлон и на вид е почти същата и другата,която имаме. Тя е за сладки,но те излизат цели -гъбки,мидички и още нещо имаше ,но не помня точно .Ако ги открия в кой шкаф са прибрани ще ги снимам
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  13. #13

    Подразбиране

    Уж всичко има в нашата страна,но когато започнеш да търсиш нещо,все го няма,е дано се появи

  14. #14

    Подразбиране

    Реклама:
    Вижте тази тема, навремето беше много популярна и всички, които искахме, си купихме такива преси от борсата в Шумен. Аз моята я ползвах само веднъж, защото ми се видя голяма играчка, а и "черупките" ставаха много дебели.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •