Показване на 1 до 6 от 6
  1. #1

    Подразбиране Никулденски шаран

    Мили момичета,
    споделете вашите рецепти за пълнен шаран (търсих във темите,нищо не открих)
    За първа година се каня да пълня шаран...Шаранът ще го намажа с лимон да престои, ще го посоля.. Мисля да задуша много лук,гъби, орехи, сол, кимион ,накрая да добавя и кашкавал на кубчета и с тази плънка да напълня шарана, да го зашия и каквото остане от плънката да го оставя отстрани...
    Някой ме посъветва да сложа и домати..ама аз си мисля,че така ще стане на манджа...,а аз не искам нито ориз ,нито домати...дали ще стане както съм го замислила?
    Майсторките бързо да дават съвети..

  2. #2

    Подразбиране

    Не съм майстор, но и аз го пълня горе долу така- много лук и орехи, няма нужда от ориз или домат, но да те предупредя, че става доста тежко -мазнината от орехите, от рибата и олиото

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  3. #3

    Подразбиране

    Пълнежа е от лук,ориз,гъбки и орехчета....кашкавала ме плаши мене не знам как би се получила....виж моите шаранчета на моята страничка в снимка бг. аз от 3 гоз. си ги правя сама без да разчитам на никой и добре ми се получават. Току що качих шаранчето он обяд....хапнахме и него Пробвай без кашкавал защото като се стегне кашкавала....не знам....УСПЕХ!

  4. #4

    Подразбиране

    Шаранът стана чуден...Ето и малко снимков материал,още топъл-топъл..

  5. #5

    Подразбиране

    Хайде,утре пак ще пълним шараните.Споделете вие как го правите?

  6. #6

    Подразбиране

    Реклама:
    Може да ви звучи странно, но за скоро попаднах на една рецепта на шаран със зеле. Ние в къщи често ядем риба и реших да си я изпробвам. Стана много вкусен между другото. Ако някой иска подробности ще я изнамеря и ще ви дам линк

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •