Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 76
  1. #31

    Подразбиране

    Хора с вкусове всякакви!Когато човек участва в подобни игри трябва да е подготвен и за недотам приятни изненади . Според мен в името на добрият тон човек трябва да знае кога тактично да си премълчи!

  2. #32

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от кроти Виж мнение
    Щях да си замълча, но стана практика, някои съфорумки да претупват подаръците си, правят неща, колкото да отбият номера, а те самите получават неща, кото са многократно по-добри!
    Хайде да не се лъжем, а да си кажем нещата в прав текст, така за следващите игри ще си помислят, когато приготвят подаръците си. Аз сигурно няма повече да участвам в игрите.
    Говорила съм и с други съфорумки и те са спрели участието си в игрите именно поради тази причина.
    Напълно споделям мнението, че се измества тежестта на играта - бродерийка от няколко бода и към нея шоколадови изкушения. Аз също мисля че основния подарък трябва да бъде ръчно изработен от нас! Другото е допълнение.
    Съгласна съм също така и с твърдението, че доста гобленарки се отказват от игрите след като останат разочаровани от някоя от тях.
    Всеки, преди да се включи, трябва да си прецени - ще има ли време и желание да подготви подарък и може ли да се вмести в срока за изпращане ... за да няма после разочаровани и обидени.
    Не е хубаво да има огорчени, особенно на празници, нали?

  3. #33

    Подразбиране

    Последвах съвета на Роси и прехвърлям спора тук
    С две думи нещата стоят така: Получих подарък от другарчето си(макар и доста късно, но все пак преди Коледа), не ми хареса подаръка и изказах открито мнението си. Държа на него! Получих нещо направено за отбиване на номера, неща, които съм сигурна че и самата изпращачка не би сложила в къщи. Картичка, направена с 10-15 бода, Гоблен в отвратителна рамка, все едно направен от начинаещ-учещ се гобленар и нещо, което не знам как да нарека(прилича на играчка за елха, но е с неясна бродерия от няколко бода). Останалите неща са купени, те не ме радват! Ако ги искам имам възможност да си ги купя!
    Това е положението. Нямам намерение да преглътна и замълча, нито пък да хваля изпращачката.

  4. #34

    Подразбиране

    "Ето условията към,които се придържаме,и които трябва да спазим за играта-
    1-Задължително бродерия изработена от вас на тема-Коледа,може да си го оформите,кой както иска,като картичка,гоблен,въобще кой каквото се сети и хареса.Големината и е по ваш избор.
    2- Добавяте към нея-някакво подаръче
    например-сувенир,картичка,календарче,играчка,панама,конци,и гли,или каквото се сетите и имате желание да пратите на другарчето,което ви се падне.
    3- Задължително е колетите да се пращат препоръчани......така ако се загуби някой,ще може да се проследи къде е /сега са по-напреднали в пощите,наблюдам ги"
    Нали това е регламента, и мисля че всеки се придържа към него според вижданията си.

  5. #35

    Подразбиране

    vili val4eva Да това е регламента със сигурност,но не всеки се придържа много много,това е мое виждане

    кроти съжалявам че си се почувствала разочарована.
    Редактирано от manka : 22.12.2010 в 20:28.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ralli Виж мнение
    Хора с вкусове всякакви!Когато човек участва в подобни игри трябва да е подготвен и за недотам приятни изненади . Според мен в името на добрият тон човек трябва да знае кога тактично да си премълчи!
    Рали, пишеш, че в името на добрия тон, е трябвало да замълча и преглътна. Защо да го правя? Другарчето ми не само закъсня с изпращането на подаръка твърде много(ако го бях получила навреме, може би щях да преглътна), но и въобще не с е постарало. Това е явно неуважение, поне аз така го приемам. Ако е нямала възможност да направи нещо, което и на нея самата да и хареса и си сложи в къщи, да не се е записвала в играта, все пак имаше достатъчно време за подготовка! Така, както аз, ти и много други сме направили. Отделили сме достатъчно време и сме вложили доста труд, за да направим нещо, което на нас самите ни харесва, а не да отбием номера!Разгледах гоблените и, със сигурност, няма да си окачи нищо от изпратеното ми в къщата си, не е това вкусът и. Има избродирани чудесни неща, значи може, не е начинаеща, че да я оправдая. Явно гледа на играта несериозно или по-точно ако може тя да получи нещо хубаво, а самата да мине как да е.
    Знаеш, че ми предстоеше пътуване и въпреки всичко, се постарах да направя гобленчетата за другарчето си, даже се притеснявах, че ще закъснея с изпращането..
    С удоволствие ще се разменя с нея, нека ми изпрати подаръците, които тя получи и аз ще и върна нейните, а може и просто така да и ги върна, на мен не ми вършат никава работа и не ме радват въобще.
    Понеже повечето, които не си харесват подаръците премълчават, за това и нещата си продължават. Не става въпрос за купени неща, става дума за вложен труд и усилия!!!
    Ценя много повече едно хубаво гобленче, отколкото кутия купени скъпи бонбони или нещо друго!

    Манка, ти нямаш никава вина, ти само координираш нещата, но виждам, че доста хора са все още без подаръци

  7. #37

    Подразбиране

    Таня, подкрепям те напълно, като гледам колко старание ти си положила в изработения от теб подарък!
    Но, да ти кажа почуствах се засрамена от твоите думи, понеже подаръкът, който аз направих за играта не е стандартен гоблен, просто ми се искаше да е нещо различно. От тук нататък си взимам бележка и ще се старая много повече, надявам се и всички останали, които участват в игрите!

  8. #38

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tazzzz Виж мнение
    Таня, подкрепям те напълно, като гледам колко старание ти си положила в изработения от теб подарък!
    Но, да ти кажа почуствах се засрамена от твоите думи, понеже подаръкът, който аз направих за играта не е стандартен гоблен, просто ми се искаше да е нещо различно. От тук нататък си взимам бележка и ще се старая много повече, надявам се и всички останали, които участват в игрите!
    Лени, в твоя подарък се чувства старание и желание да направиш нещо различно, вложила си труд и любов, а не е претупан за отбиване на номера.

  9. #39

    Подразбиране

    Нямаше ме известно време, но виждам, че отново се завъртя "колелото на игрите" - и с изтрити постове на човек му става ясен проблема - толкова пъти вече се повтаря ... дежа вю на дежа вю-то
    Затова предложих миналата година ясен регламент!!! Ако се бяхте съгласили да ограничим играта само в гоблен, нямаше да се минава метър, за сметка на кило шоколад и торба джвъчки от левчето!

    Отказах се от игрите и съм изключително щастлива

    Кроти, абсолютно си права!!! Чест ти прави, че не си замълча!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  10. #40

    Cool

    В навечерието на тези светли празници ми става малко мъчно, когато чета тази тема!
    Искам да подчертая, че аз никога /по собствено желание/ не съм участвала в игра организирана от форума.
    За съжаление всяка година се получава така с игрите - много засегнати, разочаровани и нагрубени съфорумки.
    В този ред на мисли си задавам въпроса: Има ли смисъл от тези игри?
    Вярвам, че има наистина приятно изненадани и щастливи сред Вас от получените подаръци, но това може да продължи и без да се организират игри!
    За мен лично е много по-приятно, когато ти самия по собствено желание решиш да изненадаш близък /или симпатичен за теб човек/ от форума.

    p.s.Това е мнението ми като страничен наблюдател.............

  11. #41

    Подразбиране

    URL=http://www.radikal.ru][/URL]
    Момичета прочетете внимателно и нека вече да няма такива негативи точно пред този прекрасен празник.Кроти аз също съм била многократно разочарована но гледам напред и се усмихвам на всички.Винаги съм влагала много старание но не винаги се е получавал добрия резултат.
    Весела Коледа момичета!

  12. #42

    Подразбиране

    Лошо, дами, много лошо!!!
    Подкрепям напълно Кроти и то по много причини, а за това, че бях малко против това да се каже на всеослушние във форума, причината е само ЕДНА ЕДИНСТВЕНА!!!!!!! И това е, че е играта е посветена на големия християнски празник.

    От доста време се вихри изключително лицемерие в тези игри, повярвайте ми имам лични наблюдения! Има дори момичета изказали се и преди, и в тая тема в тона на "добрия дух", а колко лоши думи чух за получените от тях подаръци в някои от игрите..........
    Имам и приятелки, които въпреки разочарованието пак се решиха да участват и пак съжалиха, но въпреки всичко не казаха и една лоша дума...запазиха добрия тон. Но вече не учатват..
    И още една причина в подкрепа на Кроти, и ме обвинявайте и хокайте колкото и да искате. Нямам никакви линчи наблюдения за дамата изпратила подарък в тази игра на Кроти, но спомнете си..... май имаше нещо пак с нейно "участие" в игрите преди време...., а колко хора я защитиха тогава. Сега какво е обяснението? Защото тогава мисля, в подаръка нямаше НИКАКВА бродерия!

    Моято основание да не участвам в игрите е, че не съм сигурна в себе си, че ще мога да спазя срокове и изисквания. Но изглежда има дами, които не мислят, че това ТРЯБВА да е основната причина за участие! И това според мен трябва да заляга в регламента. И държа да подчертая, че за мое щастие нямам разочарование до сега!
    А съшо и това излагане на всичко на показ... какво значение има колко шоколад и джвъчки от най-близкото левче има в подаръка... само бродираното или създадено от собствените ни ръце има значение, не трявба ли само това да се показва?!?

    И на бързащите да кажат, че се изказвам в защита на Кроти, защото ми е близка: Прочетете пак написаното от мен по нагоре!
    Е, може би нямаше да съм толкова остра, ако не беше за нея, но тоя път нямаше да спазвам лицемерния "добър тон" !

  13. #43

    Подразбиране

    Момичета ,чета изказванията Ви и трябва да призная ,че съм съгласна с всички мнения.Има подаръци ,които наистина може да са само за отбиване на номер ,но има и красиви неща ,които също може да не зарадват другарчетата ,защото просто не са по вкусът им.Аз също участвах в две игри и се отказах ,не защото не ми харесаха подаръчетата които получих ,а защото умирах от притеснение дали ще се хареса подаръчето ми на другарчето което имам.
    Мисля ,че игрите са наистина тръпка и не е лошо да ги има ,но не може ли в регламента за залегне например наред със записването ,всеки участник да постави и две-три гобленчета които би си ушил? По този начин би се избегнало недоволството от получената бродерия,а изненадата се запазва ,защото няма да се знае кое ще бъде избрано.Ще бъде и облекчение ,че няма да се чуди човека които ще изпраща подаръка, какво да избере. Всичко допълнително към бродерията ще остане според вкуса и възможностите .
    Определя се горе долу с каква големина да са бродерийте и всеки предварително ще си хареса нещо което да съответства на изискванията.
    Тези моделчета да не се използват от други извън играта за същия човек за да не се получи дублаш.
    Измислете как точно да промените част от регламента за да няма недоволни ,които си казват и други които мълчат. Наистина игрите трябва да носят радост ,а не да са повод за дразги и неприятни изживявания.
    Кроти ,съжалявам ,че се получи така с теб .Ти с голямо желание направи твоето подаръче!Не се ядосвай! Пуши една цигара ,изпий една чаша и посрещни с усмивка предстоящите празници!

  14. #44

    Подразбиране

    Ох, момичета, с болка изчетох цялата тази тема, защото и аз самата се отказах от участие в игрите след няколко разочарования - две загубени пратки от чужбина по вина на пощите и едно коледно подаръче, което получих доста след празниците. След моето оттегляне съвсем не престанах да изпращам и получавам подаръци, но това става с хора, които по един или друг начин съм почувствала близки, а не другарчета, определени по някакъв си жребий, които, както се оказва, понякога могат да са некоректни или нехайни. Продължавам и до днес да следя с голям интерес игрите и забелязвам, че всяка от тях без изключение носи огорчение и разочарование за някого. Затова напълно споделям предложението на slash да помислим има ли смисъл от подобни игри, които не носят радост.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Кате, много си права.
    Ние вече няколко пъти обсъждахме да има стена на позора / издънили се по всякакъв начин форумки с последствия за останалите - не само в игрите/. Имената изписани там да не участват в други игри и когато някой ги прочете да си има едно на ум преди да има вземане даване с определата съфорумка. Така няма да има големи изненади. Ама така и не се появи тази стена. Гадничко е май, обаче поне няма да има разочаровани и излъгани. Срещу празник хич не е приятно, ама хич.
    И май е време за точен регламент. Абе тези рускини все ги споменавам, ама наистина са много дисциплинирани. Каквото има в регламента, това и в подаръците, ни повече, ни по-малко. А ако имаше такива издънки до сега и във форум нямаше да са вече.
    Кроти, Pepen, anito11, много, много съжалявам за разочарованието. Но всяко зло е за добро. Убедила съм се, че тази поговорка е на 100% вярна.
    По празничите изненадвашо ще ви се случи нещо много, много хубаво и неочаквано, и ще забравите всички огорчения.
    И да не забравите да ми се похвалите след празниците Те чудесата по Коледа стават, нали знаете!!!
    Весели празници на всички!

Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •