Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 26 от 26
  1. #16

    Подразбиране

    Не знаех къде да попитам, затова използвам тази темичка. Имам 2 въпроса, които са малко глупави, но ако някой може да ми помогне, ще му бъда благодарна.

    Как се шие без да се прави възел? - И идея си нямам и това винаги ме е мъчило...

    Каква е разликата между 1:4 и 1:1 ?

  2. #17

    Подразбиране

    При започване една нишка я прегъваш на две,като вдяваш иглата по-дългия край оставаш да е при прегънатото и като започваш първия бод пъхаш иглата в "ушленцето" получило се при прегъването на нишката-така захващаш конеца,а няма възел.При завършване от опаката страна подпъхваш конеца под няколко бода и пак няма възел.Не знам дали успя да разбереш мисълта ми.При 1:1 всеки знак от схемата отговаря на един бод,а при 1:4 знак от схемата се шие с 4бода -2отгоре и 2 отдолу.получава се по-голямо квадратче.Розите,които шиеш трябва да са 1:4.ПРИ 1:1 полученият гоблен е по-близък до картина//обикновено при хора,но не само/.Ако имаш други въпроси можеш да ме питаш и на лични.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  3. #18

    Подразбиране

    [QUOTE=vessi_s;327438]ама не иска и да шие (мъжка работа)
    Някаква конспирация срещу мъжете усещам Добре дошла на новата колежка!! Много от мен
    п.с. благодаря за информацията Веси
    "Не си мисли, че това което неразбираш е невъзможно"
    Сервантес-Дон Кихот
    parcheka@abv.bg

  4. #19

    Подразбиране

    [QUOTE=parcheka;327897]
    Цитат Първоначално написано от vessi_s Виж мнение
    ама не иска и да шие (мъжка работа)
    Някаква конспирация срещу мъжете усещам
    п.с. благодаря за информацията Веси
    Не съм против мъжете които шият...моля-моля де да можех да накарам и моите да го правят...ще почерпя А пък се надявам на стахата знам ли и аз....


    А ти миличка....до къде стигна? Хайде чакам да покажиш нещоооо....

  5. #20

    Подразбиране

    Ето я снимката на ушитото до момента. Направо стана ужасна, но за съжаление само с такова качество мога да направя за сега. Ще се радвам на мнения.

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #21

    Подразбиране Странности

    Аз между другото доста се чудя как въобще шиеш като не знаеш кое е 1:4 и 1:1 ? На мен първо това ми обясниха като почвах (то всъщност как да почнеш като не знаеш какво правиш ) .Много ми е интересно как точно си броиш би ли ми пояснила!!!!
    "Не си мисли, че това което неразбираш е невъзможно"
    Сервантес-Дон Кихот
    parcheka@abv.bg

  7. #22

    Подразбиране

    Аз знам как се брои, но не знаех в кое точно се състои разликата. Защо някои са 1:1, а други 1:4. Мислех, че тези 1:1 се шият по съвсем друг начин.

  8. #23

    Подразбиране

    много са ти готени розичките давай смело напред.

  9. #24

    Подразбиране

    Бравоооо и двамата ти харесахме творчеството.Наложи ми се даже да му покажа на снимка,какво точно ще представлява твоето гобленче. Браво миличка,продължавай така и моля те пускай по нещичко за да видим как вървят нещата при теб.

  10. #25

    Подразбиране

    Благодаря! Радвам се, че ви харесва.

  11. #26

    Подразбиране

    Реклама:
    Продължавай в същият дух.И аз ги ших тези рози в началото на "гобленарската си кариера".Но мисля че е по-добре да си отвориш темичка в ЕТАПИ,а по-нататък и във ВАШИТЕ ТВОРБИ.този раздел е за представяне.докато някоя от чистливите модераторки не те е метнала.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •