Показване на 1 до 7 от 7

Тема: Сиренки

  1. #1

    Подразбиране Сиренки

    200 гр. брашно
    1 ч.л. бакпулвер
    сол
    100 гр. размекнато масло
    100 сирене, нарендосано на дребно ренде
    1 яйце
    3 с.л. заквасена сметана (може и кисело мляко, някое гъсто - "на баба" кафявото)
    червен пипер

    Омесват се всички продукти с помощта на миксера (без червения пипер) на гладко тесто. Държи се в хладилнока за 20-30 минути и след това се разточва направо върху хартия за печене. Изрязват се фирурки по желание и според повода с помощта на формичките за курабийки и сладки, намазват се с жълтък или прясно мляко, поръсват се с червен пипер или сусам или ким, по желание и се пекат на 180 градуса в предварително загрята фурна, около 10-15 минутки. Аз ги изрязах във формата на сърце в духа на предстоящия празник .
    Много са пухкави и вкусни и много бързо се правят. Стават за мезе за червено винце :wink: .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Много апетитно изглеждат.
    Скоро ще се постарая да ги пробвам и аз.

  4. #4

    Подразбиране

    Абе Зори, все се каня да те питам - кога те оставят да месиш и точиш? Аз завъртя ли се в кухнята, малката веднага идва и почва да ми се мотае в краката, да скимти, иска да опита от това, от онова... Гледам всичко да свърша набързо, че спокойствие няма.

  5. #5

    Подразбиране

    Marinera,аз понеже съм с две "вагончета" ,правя следното,като замеся тесто,давам малка топка на малкия разбойник и той започва да меси и да си играе,та чак ме забравя и аз на спокойствие си правя каквото съм планувала.Не му ли осигуря занимавка,става нещо страшно,пипа навсякъде и просто е невъзможно да направя каквото и да било........

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Marinera
    Абе Зори, все се каня да те питам - кога те оставят да месиш и точиш? Аз завъртя ли се в кухнята, малката веднага идва и почва да ми се мотае в краката, да скимти, иска да опита от това, от онова... Гледам всичко да свърша набързо, че спокойствие няма.
    Съжалявам,че чак сега ти отговарям, но нямах възможност да влизам тези дни.
    Ами как, както ти е написала Скарлет , давам и да бърка и да "меши" и тя, после отлепям тесто от шкафовете, дивана, пода.....Най-много харесва да и сипя малко брашно в една купичка и да и дам лъжица да меша, може да откара и 1 час в това забавление . Накрая разбира се завършваме с прахосмукачка, няма начин....

  7. #7

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Зори
    давам и да бърка и да "меши" и тя, после отлепям тесто от шкафовете, дивана, пода.....Най-много харесва да и сипя малко брашно в една купичка и да и дам лъжица да меша, може да откара и 1 час в това забавление . Накрая разбира се завършваме с прахосмукачка, няма начин....
    А, да бе... Да й дам тесто или брашно, как пък не! После ще има да чистя кухнята цял ден!

    Да не ви казвам какво стана веднъж като набара една кутийка с крем и я отвори... Целият апартамент, вкл. и самата тя бяха омазани! Или като вземе някой хляб и го натроши по пода... Не, не...

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •