Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 20
  1. #1

    Подразбиране Изчисляване на майчинството

    Въпроса ми е далеч от основните теми тук, но тъй като сред нас има много съфорумки, които са млади майки, затова се обръщам тук с този въпрос. Може ли някой подробно да ми обясни как се изчислява размера на платеното майчинство през първата година? Разпитвах на доста места, но получавам не много ясни отговори. Благодаря предварително на всички отзовали се

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря ти, но не ми стана ясно...

  4. #4

    Подразбиране

    ако е работеща 90% от заплатата която е получавала майката преди да излезе в болнични

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  5. #5

    Подразбиране

    А ако в този период преди да излезе в болнични за раждане, са ползвани болнични по време на бременността, тези болнични влизат ли в базата за изчисляване на размера на майчинството?

  6. #6

    Подразбиране

    Е тук вече не знам ,познанията ми са минимални, затова ти дадох линка на bg mama. Но трябва доста да почетеш, но може като гост да питаш в темата

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Мари Виж мнение
    А ако в този период преди да излезе в болнични за раждане, са ползвани болнични по време на бременността, тези болнични влизат ли в базата за изчисляване на размера на майчинството?
    Изчислява се на база доход за последните 12 месеца преди полагаемите 45 дни отпуск преди раждане! Събират се сумите, делят се на 12 и получаваш 90% от полученото число. Смятат се на база заплатата по ведомост, а не реалните пари, които взимаш, защото често хората се осигуряват на минимални заплати.
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране

    Да, така е, Деница, само никой не ми казва болничните, ползвани преди тези 45 дни дали се включват в базата за изчисление, защото болничните не са осигурителен доход, а са обезщетение.

  9. #9

  10. #10

    Подразбиране

    А след това ще можеш ли да го споделиш и тук, че не се знае на кой ще потрябва

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Пухче Виж мнение
    Попитай тук
    http://www.odit.info/?s=3&c=3
    Пухче,много ти благодаря за сайта!Само ако знаеш как ми помогна за един въпрос,който ме мъчи от години...Получих почти веднага отговор.

  12. #12
    радрод
    Guest

    Подразбиране

    Мари, ти получаваш парично обезщетение за болест въз основата на твоята заплата, докато си била в болнични, не са ти удържали данъци, защото това не е доход по смисъла на закона. След като родиш, на същата база - именно раб.заплата, по която са ти изчислявали и болничния, ще ти начислят и майчинството. Абстрахирай се от сумите, които си получила и гледай само заплатата, на която си назначена. От това по-достъпно не бих могла да обесня.

  13. #13

    Подразбиране

    Радрод, много ти благодаря за отговора! Аз така и предполагах, че се определя по този начин базата.
    Обаче няма да раждам, отдавна съм го направила

  14. #14

    Подразбиране Изчисляване на майчинство

    Да споделя малко опит, ние не можахме да си го изчислим сами обезщетението за майчинство, но намерихме калкулатор за изчисляване на майчинство трябва само да знаеш датата на термина или датата на първия болничен, периодите от-до на работа и сумата на която е осигурявана майката и калкулатора за майчинство сам изчислява цялата сума на обезщетение и я разбива по месеци в зависимост от работните дни.
    Дано да е полезен на бъдещите майки.
    http://osigurovki.info/MaternityCalculator.aspx

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Много благодаря. Много полезен калкулатор

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •