Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 42
  1. #16

    Подразбиране

    Момичета, а срещали ли сте калкулатор който по брой бодове да изчислява дължината на конеца? Аз бях срещала някъде, но цяла сутрин ровя и не мога да го открия , а трябва и да работя все пак

  2. #17

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kati31 Виж мнение
    Опитай тук - но няма разчет за 22 каунта.

    http://www.krestikov.net/index.php?id=83&sml=31
    Благодаря !!!!

  4. #19

    Подразбиране

    Здравейте,мили дами.Обръщам се към вас с молба за помощ.Преди време си закупих гоблен на фирмата ХАЕД.Едва сега започнах да си набавям материалите за него,защото досега шиех друг гоблен.За този гоблен пише,че трябва да взема панама 25 каунт.Да,обаче се оказа че не става за моя гоблен.Размера на панамата е 50/70,а на гоблена 16/20-1/4 инча.Като си го смятам гоблена трябва да се събира в тази панама,но като започнах да шия се оказа,че изобщо няма да ми стигне панамата.Шиех на хикс през едно.Сега се чудя каква панама да си закупя за него.Моля ви за съвет.Ето и линк на гоблена,за който говоря.

    http://www.123stitch.com/cgi-perl/it...l?item=08-1808

  5. #20

    Подразбиране

    KatinkaPetrowa, сметнах и панамата ще ти стигне, отстрани трябва да оставиш по 5 см.
    Трябва да шиеш във всяка нишка, а не през една.

  6. #21

    Подразбиране

    biskvitka_ благодаря за бързия отговор!Така наистина ще ми стигне панамата,но като съм пробвала и така просто не става хубаво.Самото хиксче е толкова мъничко и невзрачно,че стои като точица.А и знам,че на панама 25 каунт се шие през едно.Какво можеш да ми предложиш.Каква друга панама мога да взема или какво друго мога да направя

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от KatinkaPetrova Виж мнение
    Каква друга панама мога да взема или какво друго мога да направя
    Взимаш си аида 16 или 14 и си готова,и двете стават за Х

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  8. #23

    Подразбиране

    Ами освен ще трябва да видя и с такава дали ще стане.Иначе аз си закуших 25 каунт,защото от производителите пише,че с такава трябва,но как са го изчислили,че става незнам.

  9. #24

    Подразбиране

    А ако пробваш да разделиш броя на бодовете на размера в инчове няма ли да получиш каунта на панамата.Ако шиеш през нишка трябва да е двоен.Или греша!
    rusinova@mail.bg

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от RUSINOVA65 Виж мнение
    А ако пробваш да разделиш броя на бодовете на размера в инчове няма ли да получиш каунта на панамата.Ако шиеш през нишка трябва да е двоен.Или греша!
    Ами за това не съм сигурна дали грешиш,но така като си го обяснявам имаш право и звучи логично.Аз все още съм начинаеща в тези неща и не съм напълно наясно.Ще пробвам и твоя метод дали ще стане

  11. #26

  12. #27

    Подразбиране

    благодаря за калкулаторчето! Ще пробвам да го сметна и дано вече да се получи

  13. #28

    Подразбиране

    Сега сметнах,че ако шия гоблена 1:1 ще ми стигне панамата.Но искам да попитам така ще стане ли красиво и детайлно?Вие като сте шили гоблени с такъв бод как се получава?

  14. #29

    Подразбиране

    Ще стане, даже не виждам особен смисъл да се шие "кръстче" в твоя гоблен- само ще шиеш два пъти повече и ще се"трупа "конец

  15. #30

    Подразбиране ..

    Реклама:
    Здравейте! Всички гоблени,които съм шила на ХАЕД съм ги шила на обикновена бг панама -разграфена или неразграфена-моите приятелки също. А иначе си играх да сметна по колко бода се правят от 1 метър. Ако се шие плътно стават 600 бода,но за ХАЕД ги смятам по 400-450 защото имат много единични-нали правим ,,китеници,,
    Лек ден на всички и забравих да кажа ,че ги шием 1към1 гобленов бод

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •