Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Показване на 31 до 42 от 42
  1. #31

    Подразбиране

    Ще почна 1:1 да си го шия пък все трябва да стане.Почнах да го шия на хиксче през едно само,защото са ми казвали,че на панама 25 каунт така трябва иначе за мен е без значение с какъв бод ще шия

  2. #32

    Подразбиране

    KatinkaPetrowa, Хаед се шие на ситна панама, така става по-красив гобленът. Това, че всеки бод е като точка, е само плюс.

    Разгледах твоя гоблен, доста е тъмен. Мисля, че ще ти е по-удобно да го шиеш на гобленова панама, която отговаря на 22 каунт. Пак се шие с един кат конец във всяка нишка на панамата, но става малко по-акварелно и не е толкова трудно, колкото на 25 каунт.

    Вярно, ще е по-голям, но не много. По-едра панама не взимай, ще стои грубо.

  3. #33

    Подразбиране

    Благодаря и за твоя съвет.Освен ще пробвам и на едната и на другата и на,която ми хареса на нея ще си го ушия

  4. #34

    Подразбиране

    Започнах да шия гоблена на ХЕАД.Той е с почти изцяло тъмни цветове.Шия го на българска панама 22 каунт с бод 1:1 ,но ми прозира.Личи си отдолу панама.Шия го с двоен конец.Чудя се има ли как да не се вижда панамата (да не прозира)?

  5. #35

    Подразбиране

    Освен да пробваш на три ката и да видиш как ще е.И аз почнах един между другото,който също е с доста тъмни цветове и най-тъмния го шия на три ката и според мен се получава добре и не прозира.

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от neli_ Виж мнение
    Освен да пробваш на три ката и да видиш как ще е.И аз почнах един между другото,който също е с доста тъмни цветове и най-тъмния го шия на три ката и според мен се получава добре и не прозира.
    Сега ще пробвам на три ката.Моя е почти само от тъмни цветове и е много кофти като прозира.Губи му се красотата

  7. #37

    Smile

    Цитат Първоначално написано от KatinkaPetrova Виж мнение
    Сега ще пробвам на три ката.Моя е почти само от тъмни цветове и е много кофти като прозира.Губи му се красотата
    На 3 ката според мен ще стане много плътно и грубо. На 2 ката може и да прозира малко, но като се изпере, панамата се свива и нищо не прозира.
    Този гоблен е много ефирен - ший си го на 25 каунт както е дадено, не е толкова трудно - става прекрасно, това от личен опит го казвам...............

  8. #38

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    На 3 ката според мен ще стане много плътно и грубо. На 2 ката може и да прозира малко, но като се изпере, панамата се свива и нищо не прозира.
    Този гоблен е много ефирен - ший си го на 25 каунт както е дадено, не е толкова трудно - става прекрасно, това от личен опит го казвам...............
    Ами аз вече съм го почнала.Уших вече 2 листа от схемата.Сега като пробвах на 3 ката става много добре.Не прозира и цветовете са наситени

  9. #39

    Подразбиране

    zdr mn izkam nqkoi ot vas da obqsni kak stavat tezi krasivi gobleni molq ot kade da si kupq

  10. #40

    Подразбиране

    Здравейте, днес си започвам ХАЕД-а, но като си сортирах конците в пликове се оказа., че има на две места два различни знака, които отговарят на 1 цвят. Например 420 и 3773 на чилето го дават като един и същ номер, а в схемата ми е с различни знаци. Също и 781 и 782 са ми така. Случвало ли ви се е? Ясно е, че явно ще шия съответните 2 знака с един цвят, но така ли трябва да е или да се притеснявам?

  11. #41

    Подразбиране

    Доколкото знам, 3773 и 781 не се произвеждат от 2001 г.
    Може би разработката е по-стара и затова тези цветове още присъстват там. Ако се притесняваш за резултата, може да си потърсиш застояли конци по магазинчетата.

  12. #42

    Подразбиране

    Реклама:
    Можеш да заместиш 3773 с АНХОР-1008
    neli0909@abv.bg
    Отрежеш ли крилете на жената,тя ще полети на метла!

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •