Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 50
  1. #1

    Подразбиране Бисквиткините етапи

    Здравейте, престраших се да отворя тема, защото съм помъкнала няколко дини под една мишница и имам нужда от помощ. Надявам се да имам стимул да завърша започнатото и да карам по-дисциплинирано (не че си вярвам...)

    Започвам с таблицата за умножение.
    Схемата е от нета, не помня от къде точно.
    На Гобленова панама е, бодът е полукрътче 1:4, конците са разно остатъци без номера, купувани за часовете по трудово. Оттогава не съм и бродирала де, мама не ми даваше, че съм недоскив.
    Отблизо Гърбът

    Следва Mr. Men Alphabet Sampler на Bothy Threads.

    Схемата е от нета.
    Панамата е евтина българска 16 каунт, тънка и ефирна
    Конците са : Мадейра, ДМС, Анкор, Ариадна и българското мулине от моето детство, за което писах по-горе.
    Надявам се с помощта на този гоблен синът ми да се научи да чете на английски, трябва му за училище. Избрах точно тази тема, защото историите за мистъровците са му любими.
    Прекрасният игленик е подарък от Мариета, за което много и благодаря!


    Накрая нещо за мен: Kimberly Crest на Debbie Patrick.

    Схемата е от нета.
    Панамата е Аида 16 каунт на Zweigart, конците са ДМС. Започнах с Анкор, преведени по таблици, но след третото разшиване и замяна на цветовете на ръка се наложи да взема ДМС. Не че пак не разшивах, наложи са да сменя все пак един-два цвята.
    Спрях се на тази къща, защото е една от малкото с фонтанче, а и е обляна от светлина. И е достатъчно голяма за семейството ми

  2. #2

    Подразбиране

    Най-сетне се престраши
    Чудесни неща си започнала!
    Таблицата е към финализиране и ще бъде в помощ на малкия ученик
    Много ми харесва и английската азбука!
    А къщичката на мечтите ти пожелавам един ден да я получиш в реален размер
    Бисквитчице, не ме карай да се изчервявам с тези похвали, игленичето си е съвсем скромно
    Чак сега, видях предпазителите, браво!
    Редактирано от Marieta_ : 14.01.2010 в 21:39.

  3. #3

    Подразбиране

    Мариета_, благодаря!
    Предпазителите са сдъвкани от машината, но нямах нерви да шия ластици на ръка.

    За къщата се пошегувах, едва ли ще имам сили сама да поддържам такава голяма къща. Ето тук има голяма снимка на въпросната сграда.

  4. #4

    Подразбиране

    Тя къщата да стане реалност, пък ще измислим вариант за чистенето Показвай често етапчета

  5. #5

    Подразбиране

    Много интересни неща си започнала - и таблицата за умножение и азбуката А гоблена с къщата не съм го виждала - той също е много красив.Ще очаквам с интерес да го видя завършен

  6. #6

    Подразбиране

    Таблицата за умножение я виждам за първи път.Много оригинално хрумване.Къщичката е прекрасна
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  7. #7

    Подразбиране

    На мен всичко много ми хареса, таблицата за "уморение" е много оригинална идея, англ-та азбука също много ми хареса заради човечетата, и къщата - е хубаво е да мечтаеш за такава.
    Накратко - поздравления за добрия ти вкус

  8. #8

    Подразбиране

    Marieta_, slasch, lucy, Tais, smeshko, благодаря ви!

    Амбицирах се и днес ще завърша оградата от лявата страна

    Относно къщата: имам цял архив с такива викториански къщи, на който му трябва нещо, да ми пише на лични.

  9. #9

    Подразбиране

    Как да не седне да учи човек при такова оригинално помагало
    Поздравления за идеята
    А замъкът е просто приказен
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  10. #10

    Подразбиране

    Момичета, страхотен стимул сте ми!
    Благодарение на вас се преборих с централната кула и закачих пердета навсякъде.

    Опитах да кача снимка от радикал, но антивирусната ми не го одобри и изключи браузъра. Мога да сложа само линк, извинявам се
    Последният етап на къщата.

  11. #11

    Подразбиране

    Ами според мен вече е време да помислиш за оформлението на къщичката това трябва да е последния или предпоследния етап! браво Скоро ще я видим в темичката ти с готови неща

  12. #12
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Здравей, Бисквитка, хубава къщичка си "строиш"! Може някой ден наистина да имаш такава, пожелавам ти го от сърце! Таблицата за умножение е много оригинална, може ли да я споделиш с мен? Само да не ме бият, че тука искам схема! Приятен ден!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  13. #13

    Подразбиране

    Да покажа таблицата за умножение, в момента това ми е най-спешният гоблен. Ужасно бавно става, направо се отчаях, че никога няма да го завърша...

    Самата таблица е готова, (снимката е тук), сега се мъча с фона (през ред шия с много светло-сиво, за да се вижда по-добре). Добре, че навреме се отказах от гобленовия бод, с 1:2 става доста по-бързо, но пак е пипкаво и досадно.
    Фон

  14. #14

    Подразбиране

    Фонът ти е много интересен и много красиво се получава Не се отчайвай, вярно останало е скучен фон, но все пак трудното е минало Стискам палци за спорна работа!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Мариета, margo67, благодаря Ви, момичета!
    И аз така се надявам, да ги завърша по-бързо, че съм като детето от рекламата на банката, "Искам всичко" .

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •