Цитат Първоначално написано от mishone Виж мнение
Говорите за изчезнали пратки от чужбина и от град в град. Само да кажа че на мен ми изчезна пратка предназначена за съфорумка от моя град. Повече няма да говоря, нямам думи.
mishone, твоите думи за поредното потвърждение за мен, че в сливенските пощи стават големи далавери с пратките.

От моя личен опит научих едно: Стойността на пратката задължително се обявява, когато тя е препоръчана. Става въпрос за пратки за чужбина. Ако в пощата не са поискали да я обявите, значи са ви минали пратката като обикновена и не дай Боже да изчезне - ще пиете една студена вода. За България според мен най-сигурният начин е пратката да е препоръчана с обратна разписка. Тогава се доставя на посочения адрес, а не се налага получателят да ходи до пощата да си я търси. А подателят получава обратната разписка като гаранция, че пратката е стигнала до получателя. Всеки месец изпращам така служебни документи, а напоследък започнах и пратките за приятелки от форума да пращам като препоръчани с обратна разписка, за да съм сигурна, че няма да изчезнат. Друга гаранция за момента не виждам.