Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 32
  1. #1

    Подразбиране Неполучени пратки

    Пускам тази тема, за тези, които са имали проблем с получаването на пратките си.Дано на никой не се случва!
    Какво направих аз?
    Пратка, изпратена на 15.12.2009г. , препоръчана, неполучена до днес.
    След като минаха няколко дни и момичетата от същия град , където я пратих си получиха своите се свързах с получателя.
    След едно уточняване на точните букви от баркода - най-накрая се добрах до него.Изисквайте веднага да ви залепят баркода на квитанцията, или както беше в моя случай - нека ви го напишат ГРАМОТНО!
    Аз лично не можах да му проследя пътя по този линк
    http://www.bgpost.bg/Bulgarian/EServices/Tracking.aspx
    затова ползвах личен чар в два пощенски клона, за по-сигурно.
    Оказа се, че отчита, че пратката е получена.
    Ако пратката не се получи, на 21- я ден я връщат обратно.След като изчаках 25 дена да получа я обратна пратка, я грънци - ни едното, ни другото.
    Отидох в клона, в който пратих пратката, с баркодовата разписка и пуснах Молба/свободен текст/ до Началника на клона.Описах пратката, подател, получател, приложих баркодовата разписка, платих 1.70.
    Пуснах я в понеделник, днес /петък/ ми се обади Началничката на пощата на получателя.Нещата се движат, макар и бавно.
    Сега ще почакам и писмения отговор.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  2. #2
    радрод
    Guest

    Подразбиране

    Има и телефон за оплаквания, написан е на стикер на всяко гише в пощата
    Изтрила съм го от паметта на тел. си, но при първа възможност ще го напиша и тук.
    На мен досега 3 пратки ми изчезнаха, 2 от които след едночасов скандал се намериха разопаковани и присвоени от служителката на гишето /моята мила съседка/, е тя вече не работи там, но нервите, които изхабих.....
    затова, може би начина на действие на Малекс е по-добър - с една молба и много чар

  3. #3

    Подразбиране

    "На мен досега 3 пратки ми изчезнаха, 2 от които след едночасов скандал се намериха разопаковани и присвоени от служителката на гишето /моята мила съседка/"

    Наскоро научих, че не съм получила новогодишната си изненада от една мила съфорумка......
    Тотално съм възмутена!!!!!

    На времето баща ми беше пускал подобни молби за разследване и резултата..... "Много съжаляваме за случилото се!" (разбирайте... "Пий една студена вода....") и толкова....
    Редактирано от rostso : 15.01.2010 в 16:53.

  4. #4

    Подразбиране

    И аз имах неприятности с бг пощите. Пуснах пратка-изненада за Асеновград.
    Тя трябваше да пристигне на гише на 22.12. и да бъде получена точно преди Бъдни вечер..на 23.12. Чаках да видя дали момичето ще се обади ...понеже нямаше реакция, развалих изненадата и и някъде към 27 й писах на лични,че съм пратила пакетче..Тя се обадила в пощата ,казали й ,че няма нищо пристигнало за нея...При което ,аз направо полудях...
    Добре,че си бях запазила квитанцията, с баркода..Звъннах по телефона в Пловдивската поща, служителката беше много любезна, направи ми справка и се оказа,че пратката ми си престоява в асеновградската поща и още на 22.12 е заведена на гишето за получаване.. Тогава вече с тази информация,писах на получателката ,лично да отиде на гишето..да им даде номера на баркода, да им каже, че от Пловдивската поща са казали,че на 22.12. пратката е заведена на гишето ..и в крайна сметка да си я получи...
    Оказа се,че пратката е наистина там и събира прах от 22.12. Оправдали се,че пощальона на района е нов..и т.н. Нямаше известие за получаване, нищо...При въпроса-защо по телефона са казали,че въобще няма пратка на нейно име, отговорът бил- Ами ние я намерихме, малко след като затворихме телефона.... За мен ,аз лично останах с впечатлението ,че просто служителките щяха да си скатаят пратката..
    Историята ми беше с добър край, като изключим развалената изненада, късното получаване и нервите ,които изхабихме аз и Юра..
    То по-бързо щеше да стане, до Асеновград лично да й я бях доставила..

  5. #5

    Подразбиране

    Вили,
    дори приятелите ме подиграваха - абе Юра то този пакет пеша да бе тръгнал щеше да е вече дошъл
    Вярно че по телефона не се получи , но на другия ден отидох настроена да се карам, а те още като ме видяха започнаха да ми се извиняват - съжаляваме но пакета паднал и не сме го видели , днес ви пуснахме ново съобщение ...изпотиха се сто пъти докато ми го отметнат.
    Не ми се ще да вярвам че са искали да го присвоят - беше препоръчана пратка и тя ако не се даде на получателя до 20 дни се връща обратно.
    Но хубавото е че ножичката реже перфектно и винаги когато я взема този спомен нахлува в съзнанието ми - вече с усмивка
    Има и по-лоши инциденти - да сме живи и здрави !

  6. #6

    Подразбиране

    И аз съм от потърпевшите от БГ-пощи. В миналогодишната Великденска игра изчезна пратка, предназначена за мен от съфорумка от Испания и въпреки упоритото търсене от моя и от нейна страна, пратката потъна в дън земя. На дружката от Испания отговорили, че пакетчето е ...стигнало до получателя си. А пък аз след като представих в нашата поща изпратената ми по факс квитанция, получих отговор, че... такава пратка изобщо няма в регистрите им. На писмената ми молба до ръководството на БГ-пощи ми дадоха съвсем същия отговор. Обясненията на пощенските служители бяха че пратката е била обикновена, а не препоръчана, затова липсва в регистрите им. От испанските пощи обаче твърдят друго - за чужбина обикновени пратки няма, всички са препоръчани.
    И колкото и да не ми се вярваше и на мен самата, и колкото и да се шегувахме с моя лош късмет, тази година по Коледа историята се повтори и аз отново не получих подаръчето си от Испания. Този път само 1-2 пъти попитах за пратката в централната поща и кварталния пощенски клон, но молби няма да пиша - не само защото нямам номерчето на баркода, за да го приложа, но и защото не вярвам да има някакъв резултат. За себе си направих следния извод: някой в сливенските пощи яко пипа, но... май не само в сливенските...

  7. #7

    Подразбиране

    Това,което е написала Мариянка е самата истина.Аз се срамувам от себе си,че неможах да доставя радост не само на нея,а и на още две съфорумкиНе,че не съм имала желанието,но посланията ми неможаха да достигнат до тях.Това е и една от причините да се откажа от игрите и да изпращам пратки от Испания.Как е възможно да изпратя една грамада картички и няколко пакета в разстояние на два последователни дни,а част от тях да не пристигнат.Всичко,което е изпратено съм снимала и видяно от някой съфорумки,но какво от това,че съм го направила?Наистина проследявайки пътя на пратките ме уверяват,че са пристигнали в държавата,но тогава къде се губят?
    На никого не пожелавам да е на моето място и да се чувства така гадно.
    Лошият човек е като въглена-ако не те опари,ще те очерни. Анахарсисhttp://eli1958.snimka.bg/tapestries/gobleni.418735

  8. #8

    Подразбиране

    Ех и аз имам две пратки едната до Бургас, а другата до Рим. И двете така и не стигнаха до получателите си.
    http://inqn.multiply.com/photos подновено на 17.06.11
    inqn_f@abv.bg

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от inqn_f Виж мнение
    Ех и аз имам две пратки едната до Бургас, а другата до Рим. И двете така и не стигнаха до получателите си.
    Е това е то,не само БГ пощи са отвратителни ами и италянските.Чакам един колет за децата от 2 седмици и все още нищо,а бяха казали че ще се получи до 7 дена.Както и да е съжалявам много за случилото се....

  10. #10

    Подразбиране

    Аз от край време знам, че крадат и други хора извън този форум са ми разправяли истории като вашите. От един колет от чужбина например беше изчезнал един буркан хайвер и пакет супи на прах - човек ще си помисли, че има глад в държавата, че чак държавните служители крадат храна от колет....

  11. #11

    Подразбиране ч

    На 5.12 пуснах коледна картичка за САЩ. Беше бродирана и много се ядосах, че няма да я получат, но преди 2 дни е пристигнала. Да бяха изчакали за следващата Коледа-да я доставят-щях да си спестя др бродерия Не губете кураж
    КЕЛЕБЕК

  12. #12

    Подразбиране

    Момичета, не се отказвайте да си търсите правото.Аз преди доста години вдигнах луд скандал за една недоставена телеграма до мен. Тогава нямаше баркодове и др. подобни неща. След това уволниха служителката.Вдигайте скандали,пишете и не се отказвайте да търсите виновника.Психологическата атака е още при подаването с въпроса "кога ще го получи",ще се обадя да го чакат,което правя с риск да разваля изненадата,ако е възможно и пред служителката. В малките градчета става малко по- трудно,но знае ли човек на какво ще налети

  13. #13

    Подразбиране

    Говорите за изчезнали пратки от чужбина и от град в град. Само да кажа че на мен ми изчезна пратка предназначена за съфорумка от моя град. Повече няма да говоря, нямам думи.

  14. #14

    Подразбиране

    Айде, вица на деня.
    От сутринта ми тръгна много щуро.Насред пътя за работа се връщах да си взема телефона.Да, ама като обиколих всички стаи и не си го открих и си звъннах през домашния , все пак да чуя в къщи ли е.Да, прозвъни ми от джоба.
    И продължавам с вицовете.
    Имам официално писмо от бгпощи:
    ....се констатира следното:същата е загубена от пощальона в гр. ....Изплатено Ви е обезщетение със запис №....в размер на 5.89лв., включващо разходите по молбата от 1.70"
    И най-отдолу, че пощата- загубана ми се извинява за случилото се.
    Сега ще си купя една туба вода и каня всички със загубени пратки на студена вода.
    И като си помисля, че денят ми не е свършил...
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Само да допълня,че аз съм потърпевшата от загубената пратка на Малекс. И какво научих от цялата тази одисея.
    За изгубени обикновени и препоръчани пратки без обявена стойност обезщетението е в размер на 3 /три/ лв !!!!!! + пощенските разходи,за които трябва да се представи книтанцията естествено, независимо , че стойността на това,което е в пратката може да е десетократно по-голямо.
    Че как няма тогава да крадат?! Ще платят 3 лв., а ще си присвоят 30.

    За това момичета - имайте едно на ум!
    Когато пращате обезателно обявявайте стойността на колета, и за предпочитане да е много по-голяма от действителната. Защото никой не може да ни компенсира времето и нервите.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •