Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 32
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mishone Виж мнение
    Говорите за изчезнали пратки от чужбина и от град в град. Само да кажа че на мен ми изчезна пратка предназначена за съфорумка от моя град. Повече няма да говоря, нямам думи.
    mishone, твоите думи за поредното потвърждение за мен, че в сливенските пощи стават големи далавери с пратките.

    От моя личен опит научих едно: Стойността на пратката задължително се обявява, когато тя е препоръчана. Става въпрос за пратки за чужбина. Ако в пощата не са поискали да я обявите, значи са ви минали пратката като обикновена и не дай Боже да изчезне - ще пиете една студена вода. За България според мен най-сигурният начин е пратката да е препоръчана с обратна разписка. Тогава се доставя на посочения адрес, а не се налага получателят да ходи до пощата да си я търси. А подателят получава обратната разписка като гаранция, че пратката е стигнала до получателя. Всеки месец изпращам така служебни документи, а напоследък започнах и пратките за приятелки от форума да пращам като препоръчани с обратна разписка, за да съм сигурна, че няма да изчезнат. Друга гаранция за момента не виждам.

  2. #17

    Подразбиране

    I az izpratih pratka preporuchana za po-sigurno i tq ne izchezna, no be dostavena s lipsvashti neshta ot neq. Pratkata putuvashe ot USA za BG. Kashona beshe otvoren i zatvoren bez da si lichi, lipsvaha 3 neshta....nai-skupite razbira se. Paketcheto sudurjashe 5-6 artikula, 3 ot koito izcheznaha. Stava vupros za Sofia centralna poshta, tam sa prerovili kashona. Sklonna sum da vqrvam, che ne e kradeno ot amerikanski slujitel, tui kato tuk si poluchavame pratkite pred vhodnata vrata i nikoga nishto ne e izcheznalo. A ako izprashtate pratki v ramkite na BG, polzvuvaite Speedy, Blue Mail ili Sprider courier. Pone az tezi moga da preporucham kato dobri. Vinagi shte poluchite informaciq koga i koi e poluchil paketa i shte se dostavi lichno do vratata na poluchatelq.
    http://www.need.bg/en/?c=129&page=1
    Uspeh na vsichki

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от trun.glog Виж мнение
    I az izpratih pratka preporuchana za po-sigurno i tq ne izchezna, no be dostavena s lipsvashti neshta ot neq. Pratkata putuvashe ot USA za BG. Kashona beshe otvoren i zatvoren bez da si lichi, lipsvaha 3 neshta....nai-skupite razbira se. Paketcheto sudurjashe 5-6 artikula, 3 ot koito izcheznaha. Stava vupros za Sofia centralna poshta, tam sa prerovili kashona. Sklonna sum da vqrvam, che ne e kradeno ot amerikanski slujitel, tui kato tuk si poluchavame pratkite pred vhodnata vrata i nikoga nishto ne e izcheznalo. A ako izprashtate pratki v ramkite na BG, polzvuvaite Speedy, Blue Mail ili Sprider courier. Pone az tezi moga da preporucham kato dobri. Vinagi shte poluchite informaciq koga i koi e poluchil paketa i shte se dostavi lichno do vratata na poluchatelq.
    http://www.need.bg/en/?c=129&page=1
    Uspeh na vsichki
    Iskam da te popitam sled kato ustanovi, 4e ti lipsvat tseli 3 ne6ta ot koleta ne predprie li niakakvi merki??????

  4. #19

    Подразбиране

    Досега не ми бяха връщали непотърсена пратка.
    Пратих схема по бг пощи.След един месец се върна обратно.На плика се виждат датите за изпратените покани.
    А пратката не е потърсена заради сбъркан пощ. код.Така че, момичета, внимавайте с кодовете.
    В пощата ми обясниха, че ги пращат по ПК.
    Ама си мисля, каква е вероятността на два различни пощенски кода да има едно и също лице и един и същ адрес: където все пак са пращали известието
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  5. #20

    Подразбиране

    В Варна има три улици с едно и също име и вапросната е Владислав.Та във Варна има квартал,улица и булевард на тях има и еднакъв номер и блок и номер на апртамент.на две от тях ,а именно в квартала и булеварда има една и съща фамилия и адрес разликата е в това,че едните живеят в квартала,а другите на булеварда.пощенци не гледат кодове а ясно написан адрес и затова искат адрес по лична карта.друг е вапроса как е даден адреса и дали има съвпадение,а отделно е проблема,че получателят не си е потърсил пратката.А при загубена пратка може да се съди фирма български пощи.Загубена пратка се заплаща само с доказжане на стойността на самата пратка и до доказване,че пратката е загубена по вина на Български Пощи ЕАД.Абитката с тях не е много лесна.Поне сам го изпитала на гърба си.Като бивсх слуйител на БТК това знам.
    [email]gergana.germanova@abv.bg

  6. #21

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от maleks Виж мнение
    Досега не ми бяха връщали непотърсена пратка.
    Пратих схема по бг пощи.След един месец се върна обратно.На плика се виждат датите за изпратените покани.
    А пратката не е потърсена заради сбъркан пощ. код.Така че, момичета, внимавайте с кодовете.
    В пощата ми обясниха, че ги пращат по ПК.
    Ама си мисля, каква е вероятността на два различни пощенски кода да има едно и също лице и един и същ адрес: където все пак са пращали известието

    "Червената шапчица", дето ти даде грешен пошкенски код, е моя милост Никакво съобщение не съм получавала, пак са те излъгали за това до сега винаги използвам куриерски служби, по-скъпо е, но се получава навреме и е сигурно.

  7. #22

    Подразбиране

    Почти по темата!
    Малък коментар за действията на Български пощи!

    Вчера 7.01.2011 г. получих пакетче от Холандия, което е изпратено на 4.12.2010 г.
    То, нещастното е пътувало 34 дена от Европа до Европа.
    Не от Антарктида до София!
    Когато попитах в пощата ми отговориха - "Винаги така се получавало по Коледа!"

    Доволна съм, че пристигна все пак - преди две години по същата дестинация изчезна, разбира се, незнайно къде!

  8. #23

    Подразбиране

    TDK,още едно доказателство на какво са способни БГ - пощите.

    Колкото и невероятно да звучи , аз останах възхитена от бързината на нашите пощи.Колетът ми за Москва пристигна точно за 6 дни.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  9. #24

    Подразбиране

    чудя се аз на кой да вдигам скандал, вече два пъти изпращам колетче на съфорумка от Варна и ми го връщат, защото нямали достатъчно пощальони, въпреки, че тя ходи да си го търси в пощата .
    Да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли! Сега ще го изпращам на адрес в София, дано поне там имат достатъчно!
    И на мен ми се загуби 1 пакет от чужбина, а сега втори го чакам повече от месец и половина. Вероятно и него няма да получа.

  10. #25

    Подразбиране

    ех, къде са засмените пощальони от Татово време.Един такъв носеше пенсията на баба ми и винаги си спомням с умиление тези хубави дни от месеца. Толкова сме обеднели не финансово, колкото духовно, че посягаме на чуждата радост.Чак ме е яд като чета постовете ви. Аз отдавна съм загубила доверие в БГ пощите, но и Европейските не са по-добри.Най сигурни, макар и малко по-скъпи, си остават куриерските фирми. Докато не се научим да си търсим правата и гоним до дупка ще ни прецакват.Пожелавам ви по-малко неприятности.

  11. #26

    Подразбиране

    най-накрая, миналата седмица, Коледната пратка за едно форумско другарче стигна до него след два неуспешни опита!
    Камък ми падна от сърцето!

  12. #27

    Подразбиране

    Дали някой може да ме светне как се проследява пратка по бг пощи - ето по този бар код?
    Тази пратка вече е получена, от вчера пусната, затова давам като пример квитанцията

    ето и линка

    http://www.bgpost.bg/?cid=176
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от maleks Виж мнение
    Дали някой може да ме светне как се проследява пратка по бг пощи - ето по този бар код?
    Тази пратка вече е получена, от вчера пусната, затова давам като пример квитанцията

    ето и линка

    http://www.bgpost.bg/?cid=176
    Пратките за Бг се проследяват на место в пощата и то на добра воля, иначе ти казват срока е 20 дни и .............. .
    Тук се проследяват само пратки за чужбина

  14. #29

    Подразбиране

    Проследяването на пратките може да стане само ако наистина имат баркод, тоест ако са пуснати като препоръчани, а не обикновени пратки. Отивате в пощата и молите да ви проследят пратката по този баркод. На добра воля могат да го направят и преди да са минали 20 дни. Тези, на които предстои да изпращат, да имат предвид, че обикновените пратки изобщо не се записват в регистрационната книга и поради липса на отчетност честичко се случва да изчезнат по пътя от подателя до получателя.
    А в отговор на питането на maleks: Не знам как става на този линк, но аз написах писмо до началника на пощата с искане да се издири пратка №....... , като приложих копие на квитанцията с баркода.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Като видях темата се сетих че и аз си изпатих от пощите.В средата на декември пратих по пощата до Щатите в пощенски плик с въздушна поща две бродирани картички които очевидно са се загубили по трасето..много ме хвана яд,реших да опитам за първи път и повече никога няма да повторя..яд ме е защото бях сложила не една а две картички на близка приятелка а не стигнаха до нея,просто откачих

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •