Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 265
  1. #151

    Подразбиране

    Страхотно се е получило , браво на майсторката
    не е тук мястото , но бих помолила за схемата , ако е удобно разбирасе.

  2. #152

    Подразбиране

    Чудесен е. Поздравления!

  3. #153

    Подразбиране

    ООООО прекрасен гоблен.Може да е отекчително с толкова френски възелчета но пък става прекрасно.

  4. #154

  5. #155

    Подразбиране

    Благодаря ви за прекрасните думи, момичета! Радвам се че и вие харесахте гоблена
    А сега да покажа един експеримент с вълна и яйца от стирофом
    Останах доволна от резултата като за първи опит

  6. #156

    Подразбиране

    Голямо чудене падна как си правила тези бодове, не съм виждала такива яйца . Първо бродираш върху вълната и после обвиваш яйцето ли?
    Много ти се радвам, че вечно пробваш нещо ново и различно!

  7. #157

    Подразбиране

    Е вълната с какво си я залепила за яйцата? И наистина тия бодове отгоре след прикрепването ли си ги правила или преди това, че и на мене ми стана интересно. Иначе идеята е много оригинална!

  8. #158

    Подразбиране

    ata, mandol, благодаря !
    Техниката е много, много проста и лесна за изпълнение. Първо обвивам яйцата в няколко слоя влакна ,"наскубани" от гранката вълна , като се старая посоката на пореднотото влакно да е под ъгъл спрямо предишното. Получава се нещо като рехава вълнена топка, която вкарвам внимателно, за да не се разместят влакната в стар скъсан чорапогащник и завързвам възел колкото си може по близо до яйцето. След това изпрах този "гирлянд" в пералнята на 50 градуса и центрофуга на максимални обороти ( на моята пералня те са 1200 , но предполагам че и при по ниски ще стане) . Излязоха идеално оформени и почти сухи яйца. Само на едно яйце се беше разместила вълната и имаше малко бяло петънце, но ще го ремонтирам при следваща партида.
    Снощи след като бяха изсъхнали идеално, реших да пробвам да ги доукрася с нещо и набродирах отгоре тези завъртулки - просто трябва да не се стяга много конеца върху вълната, за да изглежда горе-долу добре.
    На мен не ми се е получило много това със стягането, но все пак не изглеждат зле...

  9. #159

    Подразбиране

    Мария, гоблена ти е невероятен, приказен. Яйцата са много оригинални и те, виждала съм подобни с бродиран филц отгоре, но твоите ми харесват повече, много идейно е твоето хрумване да ги доизбродираш. Страшна си

  10. #160

    Подразбиране

    Възхищавам се на нещата, които правиш.Щастлива съм че имам няколко от тях.Пожелавам ти много вдъхновение и реализирани идеи.

  11. #161

    Подразбиране

    Страхотни са. Поздравления..

  12. #162

    Подразбиране

    Прекрасни яйчица и невероятен гоблен!

  13. #163

    Подразбиране

    Страхотен гоблен

  14. #164

    Подразбиране

    От известно време насам гледам само играчки.... еее... както се сещате, не можах да мина само с гледането. Влюбих се в куклите тилда. Ето първата от тях, със сигурност няма да е последната

    И едно ново калъфче за телефона на синчето - с Фин от анимацията "Фин и Джейк" . Той толкова си го хареса, че целия уикенд стои с него на врата

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Куклите много ми харесват!

Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •