Показване на 1 до 11 от 11

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Тези моделчета се бродират на кръстчета.
    Можеш да си разграфиш панамата с мек молив, който се изпира малко по-трудно.Аз ползвам за разграфяване водоразтворим маркер на "Faber-Castel", който може да се намери във всички по-големите книжарници.По-трудоемко е разграфяване с тропоска с конец, която след като избродираш я махаш.
    Надявам се, че съм малко полезна.
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  2. #2

    Подразбиране

    Здравей!

    1. Както казва Светлето - разграфи си панамата с водоразтворим маркер. Аз лично като започнах на неразграфена панама не бях чувала за него и ми беше доста трудно. Много разшивах, но се свиква и вече почти не бъркам. Ориентирам се не спрямо линиите, а спрямо ушитото до тук. Задрасквай си каквото си ушила по схемата. Така съм задобряла, че вече дори панамата да ми е разграфена изобщо не гледам линиите... все ми едно с тях или без тях....

    2. Това моделче, което показваш се шие на кръстчета на по-едра от българската панама (да кажем на панама Аида 14). Може и на българска панама (каквато разбирам си си купила) като пак използваш кръстче през две нишки или 1:4, но по този начин става доста грубо и грозно. Съветвам те да го направиш с кръстче на панама Аида 14.

    Успех!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •