Показване на 1 до 11 от 11

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    И аз като rostso - не разграфявам. Не мога да кажа, че съм "професионалист", но всичко е въпрос до навик, следене на схемата и броене. Започвам винаги от средата на гоблена и се ориентирам по вече ушитото до сега. Но като гледам тези моделчета не са толкова големи и ако на първото се учиш, то на следващите ще бъдеш по - добра. Успех.

  2. #2

    Подразбиране

    Аз пък след като оклюпя външния кант на панамата си правя разграфяване с обикновен конец - ибришим. Но само на външния контур. Така от време на време си засичам да не съм объркала. Но винаги започвам от центъра. Наистина се свиква без разграфяване. Не вярвам на тези фулмастери и предпочитам да разпоря вместо да чертая....
    Специално за тази схема аз също бих ползвала Аида 14 и бод кръстче. Тя не е много голяма и смятам че така ще е по-изразителна.

  3. #3

    Подразбиране

    Хиляди благодарности момичета за хубавите съвете .

    Като ви чета постовете а и като гледам какви красоти сътворявате дали и аз някога като вас ще шия без да разграфявам , на мен ми е по-лесно като е разграфена панамата ,а и досега нито един гоблен не съм го шила 1:4 всичко е 1:1 ( е аз нямам кой знае колко гоблена де само три са засега ) .
    Благодаря ви още веднъж

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •