Показване на 1 до 11 от 11
  1. #1

    Подразбиране как се бродира по тази схема

    Здравейте мили дами,
    Търсих , търсих и не можах да открия подходяща тема ,където да ви попитам момичета
    Ако има такава тема моля да ме извинят модераторите и самите администратори на този форум и разбира се може да я изтрият ако има дублиране.

    Въпросчетата са ми няколко свързани с шиенето на гоблени.

    1. Как шиете гоблени или бродерии без да разграфявате панамата.
    Аз в момента се мъча с едни бебета и ми е много трудно ,но нещо не го правя както трябва.
    искам да ги направя тези бебета ето така http://www.krestomania.net/forum/vie...p?f=212&t=6822 ,и точно поради това не мога да я разграфя защото ме е страх после дали ще се изпере моливчето ,а наскоро видях че има специални маркери които са за разграфяване на панама и след изпиране не оставят белези,но не можах да си открия такъв маркер.
    2. Как се шие ето тази схема,в/у каква панама , 1:1 или 1:4
    http://www.goblenite.org/attachment....1&d=1232133876

    Аз си взех панама и конците ,на за съжаление не мога да ви кажа какъв номер е панамата защото в магазина попитах за бяла и че искам да е за картички и жената ми даде съответната панама ( от такъв вид панама съм шила и гобленчета готово комплектовани от различни фирми.)

    Моля ви помогнете ми и ми дайде съвет какво да направя
    Благодаря ви предварително

  2. #2

    Подразбиране

    Тези моделчета се бродират на кръстчета.
    Можеш да си разграфиш панамата с мек молив, който се изпира малко по-трудно.Аз ползвам за разграфяване водоразтворим маркер на "Faber-Castel", който може да се намери във всички по-големите книжарници.По-трудоемко е разграфяване с тропоска с конец, която след като избродираш я махаш.
    Надявам се, че съм малко полезна.
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  3. #3

    Подразбиране

    Здравей!

    1. Както казва Светлето - разграфи си панамата с водоразтворим маркер. Аз лично като започнах на неразграфена панама не бях чувала за него и ми беше доста трудно. Много разшивах, но се свиква и вече почти не бъркам. Ориентирам се не спрямо линиите, а спрямо ушитото до тук. Задрасквай си каквото си ушила по схемата. Така съм задобряла, че вече дори панамата да ми е разграфена изобщо не гледам линиите... все ми едно с тях или без тях....

    2. Това моделче, което показваш се шие на кръстчета на по-едра от българската панама (да кажем на панама Аида 14). Може и на българска панама (каквато разбирам си си купила) като пак използваш кръстче през две нишки или 1:4, но по този начин става доста грубо и грозно. Съветвам те да го направиш с кръстче на панама Аида 14.

    Успех!

  4. #4

    Подразбиране

    Ако мотивът е малък, разграфяването на карфици също върши работа - правиш си координатната система, започваш от някъде и това някъде ти е отправна точка за останалото шиене
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  5. #5

    Подразбиране

    И аз като rostso - не разграфявам. Не мога да кажа, че съм "професионалист", но всичко е въпрос до навик, следене на схемата и броене. Започвам винаги от средата на гоблена и се ориентирам по вече ушитото до сега. Но като гледам тези моделчета не са толкова големи и ако на първото се учиш, то на следващите ще бъдеш по - добра. Успех.

  6. #6

    Подразбиране

    Аз пък след като оклюпя външния кант на панамата си правя разграфяване с обикновен конец - ибришим. Но само на външния контур. Така от време на време си засичам да не съм объркала. Но винаги започвам от центъра. Наистина се свиква без разграфяване. Не вярвам на тези фулмастери и предпочитам да разпоря вместо да чертая....
    Специално за тази схема аз също бих ползвала Аида 14 и бод кръстче. Тя не е много голяма и смятам че така ще е по-изразителна.

  7. #7

    Подразбиране

    Хиляди благодарности момичета за хубавите съвете .

    Като ви чета постовете а и като гледам какви красоти сътворявате дали и аз някога като вас ще шия без да разграфявам , на мен ми е по-лесно като е разграфена панамата ,а и досега нито един гоблен не съм го шила 1:4 всичко е 1:1 ( е аз нямам кой знае колко гоблена де само три са засега ) .
    Благодаря ви още веднъж

  8. #8

    Подразбиране

    Има бяла разграфена панама на DMC ,чието разграфяване се изпира . Мисля, че кръстчетата са подходящи . Успех !!!!

  9. #9

    Подразбиране

    Здравейте!Ако позволите още едно мнение: на Вашата схема има стрелки. Там,където се срещат двете линии,посочени от стрелките е центъра на схемата. Панамата я сгънете на 4 и ще получете центъра на плата. Започнете от там и няма да сбъркате.Бройте от центъра на лямо или дясно,докато получите ред.
    Колкото до начина на бродиране със сигурност е кръстче. Доколкото видях по края на изображението има и места с полукръстче. Но както и да го шиете все ще се получи красиво,щом го работите с желание.Желая Ви успех, а ако мога да съм полезна с още нещо питайте.

  10. #10

    Подразбиране

    Привет! Аз си разграфявам панамата с контрастен конец от мулине даже не я разграфявам цялата , а само няколко квадратчета вертикално и хоризонтално които ушивам първи и след това се ориентирам по ушитото

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз правя разчертаване само отстрани , не правя на цялата панама. Това е в случай, че шия на неразграфена панама. Но го правя с маркер специален на Прим - пише aqua - т.е. на водна основа. Изпира се веднага след накисване в СТУДЕНА вода. В никъкав случай не прави линиите с молив или химикал, че няма изпиране.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •