Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 174
  1. #61

  2. #62

    Подразбиране

    А можете ли да ми подскажете, как се плете барета.
    Аз съм изплела 5см ластик на обръч и смятам да наддам през една бримка, за да се получи широка барета, така че да се килва на една страна и да стои шик. И после след 15-20 см., дори повече, да почна да свивам през десетина бримки по 3. Преждата ми е от рошавите, чисто бяла, направо искри. Въпроса ми е това ли е правилният начин.

  3. #63

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от smyrna Виж мнение
    eto
    Тази шапка на една кука ли е. Как точно се плете плетката?Модела е направо страхотен.

  4. #64

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vesinko Виж мнение
    Тази шапка на една кука ли е. Как точно се плете плетката?Модела е направо страхотен.

    На две куки е..топченцата се правят като се наддават 4-5 бримки и после пак се свиват..другото е плетеницата..
    Аз не съм плетачка (мога ,но много бъркам и съответно се изнервям).. Тези плетки ги знам от майка ми..Навремето тя много плетеше.. Сега отказва категорично..
    На времето обирах точките с една черна блуза, с разноцветни топчета като тези (плетени от различни прежди)..
    Понеже редовно ме спираха да ме питат как са плетени..и съм запомнила това от майка ми...ама нека и майсторките да си кажат думата..

  5. #65

    Подразбиране

    само мога да кажа,че моделът е страхотен.Нямам време за повече обсъждане.

  6. #66

    Подразбиране

    Аз питах за оранжевата шапка.

  7. #67

    Подразбиране

    Оранжевата шапка се плете на една кука. Схемата изглежда ясна.

  8. #68

    Подразбиране

    Никога не съм плела шапки,особено с козирки.Мисля да се пробвам за децата.За мене си плета много оригинални ленти за уши видяни едно време от немски некерман.От тогава ходя все с тях.Нямам време да кача нещо на снимка,по нататък.За шапката дано да стане.

  9. #69

    Подразбиране

    bonita562 Ако обичаш можеш ли да дадеш модела на лентите

  10. #70

    Подразбиране

    нямам нищо против,но просто трудно ми остава време.
    Ще видя през почивните дни да ги снимам.Не знам дали ще ти харесат,но аз съм много доволна от тях.Имам болни уши и затова ходя постоянно с тях.Даже сега си плета нова,защото си намерих много хубава прежда.За сага чао

  11. #71

    Подразбиране привет

    Аз също бих искала да видя моделите на лентите, защото и аз имам проблеми с ушите. Ще бъда много благодарна.

  12. #72

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от smyrna Виж мнение
    imam o6te mnogo modeli ako se interesuvate s radost 6te pomogna


    Здравей. Как се плетат тези къдрави ресни на шала? На една кука синджирче и после наддаваш ли

  13. #73

    Подразбиране

    Не съм сигурна на 100% но според мен не се наддава,просто като плетеш по синджирчето на една кука то само се усуква.Опитай и мисля че ще стане-преди години бях лела такива мартенички и мисля че не греша.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  14. #74

    Подразбиране

    Оплиташ синджирче с дължината на ресната и от всяка дупчица вадиш по 4-5 високи пълнежа.Ако примерно оплетеш 30 бримки синджирче като извадиш от всяка по 4-5 високи пълнежа ще се получат към 120-150 и ще се навие така.

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Веднага щом се прибера от работа, ще пробвам. Благодаря ви.

Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •