Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 174
  1. #31

    Подразбиране

    ето една и от мен
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    canko2003@gmail.com

    " Не се задоволявай да бъдеш дим,когато можеш да бъдеш огън. "


  2. #32

    Подразбиране

    Благодаря ви аз докато чаках някой да ми даде идея извиках неволята и си оплетох подобна на бялата шапка но с двойни плетеници .Щ е я снимам и ще ви я покажа .

  3. #33

    Подразбиране

    Всички са много хубави, но последния- зеления е страхотен. Има ли схема за него.

  4. #34

    Post Имам молък проблем

    Някой да дъде акъл ако знае как да помогне де.И така проблема ми се състои в това че баба ми плете шал с тънка прежда и много тънки игле.И като го плете се нанива на вътре.Та интимната ми мисал е как да го аправи.

  5. #35

    Подразбиране за проблема

    мисля, че можеш да опиташ да го наплетеш след това на една кука. при мен се получава.

  6. #36

    Post

    Цитат Първоначално написано от dianka Виж мнение
    мисля, че можеш да опиташ да го наплетеш след това на една кука. при мен се получава.
    Ако ви кажа че това да го наплете ан една кука нищо не ми говори

  7. #37

    Подразбиране

    даго наплетеш означава, да обиколиш цялото изделие с нисък, терличен бод от същата прежда, на една кука. ако снимката се е качила, най-горния черен ред е точно наплитането. така дрехата става по-стабилна и не се отпуска. успех.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #38

    Подразбиране

    Как точно се прави този 'терличен бод', от снимката не личи?

  9. #39

    Подразбиране

    да но въпросът не е втова че се прегъва по краищата а става на ролка. и се навива целият

  10. #40

    Подразбиране

    Да не плетеш много стегнато?Обикновено когато се плете стегнато се получава това навиване.Пробвай по-рехаво и виж дали пак ще се навива.

  11. #41

    Подразбиране

    Въпросат е че не аз го плетъ а баба ми и вече е на привършване и просто как може да се изправи без да се разплита и на ново да се плете.

  12. #42

    Подразбиране

    Навива се на руло,защото най-вероятно се плете само лицева плетка. Ако се завършва пак с лицева,ще се навива и в другият край. Съвета,който мога да дам е ,когато се завършва да е с няколко реда ластична плетка - 1 бр. лице, 1 бр опако. о същия начин може да се оправи и началото на плетивото като се изтегли един конец ,където е почнато и се открият бримките , и се наплете същият брой редове ластична плетка.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  13. #43

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Ванчо Виж мнение
    Най-накрая ви открих!!!! )))))
    Май вие сте единствения форум на тема ПЛЕТИВО, който успях да намеря в бг пространството! Благодаря ви, че ви има!
    По темата за шаловете - показаните тук са страхотни ! И аз нещо съм маниачка да плета шалове . Но се сблъсках с един проблем.
    Оплетох шал от копринена прежда, като самата тя е сплетена и при изпирането ресните му се разплетоха ужасно. Имам останала прежда и не е проблем да ги сменя, но не мога да правя това при всяко пране.
    Бих искала да помоля за помощ - има ли начин да се спре това разплитане в края на ресните - чудех се с какво - единственото, което ми хрумна е пробвам с безцветен лак за нокти, но това няма да издържи вечно....
    Някакви идеи? :?

    Целувки на всички!!!!
    опитай да обгориш краищата съсъ запалка. първо пробвай на отделен конец, естествено.

  14. #44

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svethristova Виж мнение
    опитай да обгориш краищата съсъ запалка. първо пробвай на отделен конец, естествено.
    опитай да вържеш краищата на малки възелчета - всека нишка поотделно. и не пери плетивото в пералня, а само на ръка. коприната е капризен материал.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от doni972 Виж мнение
    а някой може ли да обясни как се прави плетене с вмъкване - видях така изплетен шал , но не разбрах как се прави ......иначе е доста ефектен..
    покажи снимка. какво значи с вмъкване?

Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •