Показване на 1 до 15 от 17

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Използвам тази рецепта от руски плетачески сайт - в 200 мл вода се слагат 3-4 супени лъжици захар, вари се 10 минути на силен огън. Оставя се да изстине. Плетивото трябва да е влажно, но не мокро. Аз го слагам преди колосване върху найлоново пликче и с чаена лъжичка внимателно поливам от захарния сироп. На другата сутрин премествам върху бяла хартия да попие и като втвърди леко премествам на хавлиена кърпа или върху радиатора.

  2. #2

    Подразбиране

    Пробвах колосване със захар и ето резултата.
    Да знаете само колко бях щастлива , като ги видях :





    Приготвила съм още десетина и в най-скоро време ще си направя галерия от кошнички
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  3. #3

    Подразбиране

    И аз колосвам с брашно или захар, но някаде бях чела и за колосване с желатин. Така изделието особено ако е бяло не пожълтявало. Опитвам се да се сетя каде сам го чела из нета. И аз сега плета едни кошнички и исках да пробвам това колосване и ми е интересно как ще стане . Ако намеря точната пропорция ще споделя

  4. #4

    Подразбиране

    Да ви споделя аз как си колосах панамата.Моята свекърва ме посъветва да не я колосвам със сурово,а с варено брашно.Нейната майка едно време така колосвала платовете които тъче.Става въпрос за 30-те години на миналия век.
    И аз така направих.Заварих една лъжица брашно с малко вода,стана гъсто като крем.После тази каша разредих с хладка вода и накиснах панамата за 15 минути.След като исъхна я изгладих и стана супер.

  5. #5

    Подразбиране Колосване с желатин

    Намерих пропорциите за колосване с желатин
    20 гр. желатин се разстварят в малко студена вода. Оставя се да набъбне. След това желатинът се разтваря в половин литър гореща вода при постоянно бъркане, докато разтворът се избистри напълно.
    Сега плета една кошничка ще пробвам да видя какво ще стане

  6. #6

    Подразбиране

    Мернах в Кауфланд течност за колосване - 2 вида беше.Тези дни ще я разгледам и може и да пробвам.Не ми се видя и скъпа.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •