Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 17
  1. #1

    Подразбиране Подреждане на конци

    Здравейте дами,
    много гоблени ших ама така и не намерих някой по практичен начин как да си подготвям конците. От по опитни бродирачки съм виждала че режат картонче навиват конците на тях и в ъгълчето си пишат номера. Ама аз първо ме мързи да режа картон толкова право второ ми е проблем за намиране на дебел картон. Сега почнах гоблен с много цветове и по много от един вид и се чуда какво да ги права. Дайте идейки.

  2. #2

    Подразбиране

    Eто тук http://www.goblenite.com/article_465.html можеш да си поръчаш готови картончета.
    e-mail: margo_f@abv.bg
    Skype: margotof

  3. #3

    Подразбиране

    ето моят начин на съхранение пишеш си номера и знака и след като свършиш гоблена махаш само знака и ти остава номерчето на конеца и когато започнеш нов гоблен ако имаш от същият конец само слагаш новият знак -тези пликчета ги има по магазините за едно левче струват по 2 стотинки дано да ти хареса начинът на мен така ми е много удобно . успех

  4. #4

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от puxito Виж мнение
    ето моят начин на съхранение пишеш си номера и знака и след като свършиш гоблена махаш само знака и ти остава номерчето на конеца и когато започнеш нов гоблен ако имаш от същият конец само слагаш новият знак -тези пликчета ги има по магазините за едно левче струват по 2 стотинки дано да ти хареса начинът на мен така ми е много удобно . успех
    Страхотна идейка благодаря ти!

  6. #6

    Подразбиране

    аз като си ги навия на картончета,както казваш по-горе си слагам всеки цвят в джобчетата на един класьор за дискове от тези по магазините за един лев .и аз в момента шия гоблен с 50 цвята.

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране

    С пликчета става много трудоемко и се губи доста време, за това използвам картончета . Така се виждат по-добре цветовете и гамата. Ако има повече от 1 брой чилита от един цвят вече може да са в пликчета. Но всичко е въпрос на лично предпочитание.

  9. #9

    Подразбиране

    Аз предпочитам картончета т.к. в пликчета много се объркват конците.

  10. #10

    Подразбиране

    Аз от самото начало започнах с пликчета и сега така съм си свикнала,А и ми е удобно

  11. #11

    Подразбиране

    Ето аз как си организирам конците.На малко листче рисувам знака и го залепвам с тиксо на съответния номер конец.Когато ми потрябва даден цвят много лесно го намирам и така практикувам от години.След това ги съхранявам в кутията,заедно със схемата и гоблена ,който шия.
    След като приключа с гоблена,свалям знаците от чилетата и ги съхранявам по номера в пликове.


  12. #12

    Подразбиране

    Да споделя и аз моя опит,по време на работа използвам пощенски пликове,като за всеки цвят използвам друга игла т.е. колкото цветове толкова игли,така не си губя времето постоянно да вдявам конеца.А когато приключа с гоблена си съхранявам остатъчните конци в папка органайзер за визитни картички.Това е моя начин ,на мен ми е много удобно.


  13. #13

    Подразбиране

    купи си един класьор за снимки и пъхай всяко мулине в него така става лесно и бързо аз така правя

  14. #14

    Подразбиране

    Аз пък ги слагам в книжни пликове- с големината на пощенските. Така не се зацапват цветовете. Наредени са в подходяща кутия, като в горния ляв ъгъл съм си записала знака. Така шия от години на ред, но всичко е начин на работа. И най-вече удобство за този, който шие

  15. #15
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз мойте конци ги слагам в джобчетата.Нареждам ги в котия от обувки и също и гоблена си държа там.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •