Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16
  1. #1

    Подразбиране гоблен наречен за дете

    когато искаш да имаш дете трябва да ушиеш ,, Мадоната на Мурильо ''трябва да е посветен изцяло на идеята . Доколко е вярно.

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    ами да го захващам тогава

  4. #4

    Подразбиране

    Преди време бях започнала три ангелчета..и понеже им загубих схемата,се наложи пак да я търся и в един руски форум прочетох нещо много интересно за тях..Шиели се от жени, които искат дете...и след като направели гоблена жените зачевали...Имаше писано от момичета ,че им се е случило на тях или на техни приятелки...Гобленчето е много сладурско, сравнително мъничко и не е трудно...Само не прави моята грешка-аз вторият път като го търсих попаднах на схема, която е меко казано ужасна. В послествие разбрах,че това не е оригиналната им схема,а на Милена стил-те са го краднали и окепазили, беше публикувана в списанието им...Разбрах го късно и поради тази причина гобленчето ми стои недовършено все още...Видях истинският им вариант и ми се дорева....Ще се опитам да изровя картинка-за да добиеш представа, за какво говоря..
    Иначе и аз съм чувала за Мадоната на Мурильо и благотворното й влияние върху децата( най-вече знам,че се шие, за да са здравички)

    П.П. Намерих го е един друг форум (дано момичето не възразява,че го ползвам)-ПОДЧЕРТАВАМ, ГОБЛЕНЧЕТО НЕ Е МОЕ...САМО ОНАГЛЕДЯВАМ,ЗА ДА ВИДИШ ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС..даже момичето пише,че си е променила цветовете...Уникално й се е получило...Много по-добре от схемата в Галерия Гоблен, по която аз съм го започнала..Сложила е и ламенце...Ето за този гоблен ти говоря..срещу безплодие го шият рускините..
    Редактирано от leti_at : 28.01.2010 в 13:54.

  5. #5

    Подразбиране

    красив ли е но аз имам дете

  6. #6

    Подразбиране

    красив ли е аз имам дете

  7. #7

    Подразбиране

    Дайте, моля ви, една снимка на тази "Мадона на Мурильо''....

    А някой да знае има ли гоблен, който се шие за излекуване от някаква болест....

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Дайте, моля ви, една снимка на тази "Мадона на Мурильо''....

    А някой да знае има ли гоблен, който се шие за излекуване от някаква болест....
    Ето я Мадоната на Мурильо...
    http://goblenite.org/attachment.php?...7&d=1164559910

    Сега се сетих,че Радрод шие Мадоната на Тусет за здраве на детенцето й...Ще ти покажа и нейната мадона. Ето я- http://radikal.ru/F/s39.radikal.ru/i...566aa.jpg.html

    Съветвам те да влезеш в сайта на Солария, там към всяка Богородица има дадена повече информация-къде се намира иконата и за какво помага.Също, тук във форума някой беше пуснал тема-Светци-закрилници..и там имаше интересна информация по въпроса...

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dariaz Виж мнение
    красив ли е аз имам дете

    Дари, може пък вторичко да си родиш-такова щастие са децата....
    Гобленчето е много красиво, а който има дечица (като мен, например) си го шие ..просто така...

  10. #10

    Подразбиране

    мен пък ме хвана от мадона феручи и майчина ласка. сега съм се отказала да шия гоблен с майка и дете на тях

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от leti_at Виж мнение
    Преди време бях започнала три ангелчета..и понеже им загубих схемата,се наложи пак да я търся и в един руски форум прочетох нещо много интересно за тях..Шиели се от жени, които искат дете...и след като направели гоблена жените зачевали...Имаше писано от момичета ,че им се е случило на тях или на техни приятелки...Гобленчето е много сладурско, сравнително мъничко и не е трудно...Само не прави моята грешка-аз вторият път като го търсих попаднах на схема, която е меко казано ужасна. В послествие разбрах,че това не е оригиналната им схема,а на Милена стил-те са го краднали и окепазили, беше публикувана в списанието им...Разбрах го късно и поради тази причина гобленчето ми стои недовършено все още...Видях истинският им вариант и ми се дорева....Ще се опитам да изровя картинка-за да добиеш представа, за какво говоря..
    Иначе и аз съм чувала за Мадоната на Мурильо и благотворното й влияние върху децата( най-вече знам,че се шие, за да са здравички)

    П.П. Намерих го е един друг форум (дано момичето не възразява,че го ползвам)-ПОДЧЕРТАВАМ, ГОБЛЕНЧЕТО НЕ Е МОЕ...САМО ОНАГЛЕДЯВАМ,ЗА ДА ВИДИШ ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС..даже момичето пише,че си е променила цветовете...Уникално й се е получило...Много по-добре от схемата в Галерия Гоблен, по която аз съм го започнала..Сложила е и ламенце...Ето за този гоблен ти говоря..срещу безплодие го шият рускините..
    Я, че интересно! Това гобленче беше едно от първите, които уших. Опитвам се да се сетя кога го започнах, но не мога да възстановя с точност... Обаче никога, никога няма да забравя, че го бях взела със себе си в болницата... когато раждах голямата си дъщеря Бебка се роди, а мен ме беше обхванала такава еуфория, че не можех да заспя през нощта и си го извадих и си го шиех на светлината на нощната лампа. "Колежката" по стая ме гледаше познайте как
    Като се замисля с каква скорост шия, съвсем е възможно да съм го започнала преди да забременея...
    Лети, благодаря ти за историята, навява ми такива хубави спомени
    А относно моя вариант - за съжаление и той е на Милена стил, ужасна работа! После като го видях в оригинал, много съжалявах, даже се бях зарекла да го ушия наново, защото много ми харесва. Но засега остава на мнооого заден план. Но знае ли се, ако се реша на 3-то, може и да го подхвана

  12. #12

    Подразбиране

    Чувала съм, че който има момиче и то още не е омъжено, трябва да ушие коне. Да, но колко коня трябва да са, един, два или повече, като цвят какви да бъдат. Въобще, моля за повече информация по въпроса.

  13. #13

    Подразбиране

    Ще Ви разкажа един истински случей ,
    Лятото през 2007 г. с една моя приятелка тръгнахме на почивка в Западна Европа и тя много ме изненада като разбрах ,че си е взела схемите на този гоблен да го шие ,понеже много и харесал и и се видял лесен
    , изненада ме , че не е запалена гобленарка а си е взела да шие в чужбина , още повече ме учуди ,че го и уши и като се прибрахме го рамкира веднага.
    Месец по -късно разбра ,че дъщеря и е забременяла ,докато тя е била в чужбина,а беше последна година абитуриентка.... Бебчето се роди живо и здраво и вече е на 2 г и половина.
    По късно прочетох в руският форум за суеверието за този гоблен и иказах , тя също не е знаела преди да го започне.
    Случайно или не фактът е налице.......

    Извинявам се ,че ползвам чужда снимка

  14. #14

    Smile

    Дали може да попитам нещо в тази темичка,вместо да отварям нова,Дали някой може да ми каже каква е историята на иконата-гоблен Мадона Тусет,Моля

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    МОже ли да ми кажете от каде да купя комплектовка на този гоблен
    http://www.goblenite.org/attachment....7&d=1182522997

    Или как да си набавя материалите по отделно?

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •