Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 26
  1. #1

    Подразбиране Момичета помагайте- петно на гоблен

    Момичета имам нужда от помощ,случайно върху "Гроздоберачката" ми беше разлята чаша червено вино.Веднага беше изпран със сапун но останаха петна по ръкава и и лицето.Помагайте да спася гоблена.НИкога до сега не ми се е случвало такова нещо,а ми остана единствено гроздето да ушия.Може ли да бъде спасен?
    Редактирано от Tais : 04.02.2010 в 14:11.
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  2. #2

    Подразбиране

    Ами аз знам нещо, ама не знам дали ще ти свърши работа вече...
    Както е петното от червеното вино, веднага се залива с бяло вино и не остават лекета..Тогава се изпира..Не знам при теб ,след като е изпрано , дали ще стане...

    В краен случай можеш да пробваш нещо от сорта на Вениш...

  3. #3

    Подразбиране

    Натопи го в прясно мляко да покисне

  4. #4

    Подразбиране

    за момента гоблена е мокър и осолен,четох в нета че така петното от вино попивало в солта.виновника за цялата беля като го заля и докато се усетя беше в банята и переше.утре ще пробвам с мляко ако не помогне е ерд на вениш.благодаря за бързата реакция,а колко време да седи в млякото?
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  5. #5

    Подразбиране

    Свекърва ми каза че това помагало,ми колко...то седи ...кисне си .... и ти като се сетиш го потъркай леко . След 10 ти на минутки пак и така..може да отнеме и часове. Желая ти успех...чак мен ме боли сърцето.

  6. #6

    Подразбиране

    четох в нета че домашен сапун помагал и сега е в банята натъркан с такъв,добре че виновника се сети че имаме такъв четох и за домашна ракия...утре ще минава през ракия и ако не се оправи млякото е наред.ще се похваля кое е подействало...криво ми е че почти на финала се прецака ама няма да си убивам половинката за това,той и без това е достатъчно гузен...
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  7. #7

    Подразбиране

    Внимавай,че домашният сапун има свойството да избелва....да не ти избелеят конците.

  8. #8

    Подразбиране

    Между другото, моят мъж предложи Химическо чистене. Там попитай утре,може и да ти помогнат!

  9. #9

    Подразбиране

    Не знам Вениш дали ще помогне, но по аптеките продават един специален сапун за петна - немски. От аптекарки знам, че е предназначен за плодови и други петна по бебешки дрешки. Страхотно ефикасен е. Наскоро с него спасих едно олекотено юрганче, по което имаше огромни петна от мухъл след като майка ми го прибрала в торбата преди да е напълно изсъхнало. Можеш да видиш и гугъла с какво се чистят петна от вино...

  10. #10

    Подразбиране

    Tias кажи каво стана...много те мисля...така да знаеш...

  11. #11

    Подразбиране

    Мила хем ме заболя сърцето като прочетох какво ти се е случило,а като четох че ще го поиш с мляко,ракия и каквото още чуеш/само и само да го спасиш/ успях и усмивка да си докарам .Като знам колко мъничко ти оставаше си представям как се чувстваш ти след като мен ме е яд.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  12. #12
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Таис, аз съм чистила петна от червено вино с лимонена киселина! Посипи петното с нея (гоблена трябва да е мокър), изчакай и изплакни, трябва да се махне! Успех!
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

  13. #13

    Подразбиране

    Мила понеже немога да обясня какъв ми е препарата затова ти пускам снимка.Много съм доволна и не вреди на дрехите
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    тъкмо щях да пусна снимка със същият препарат казва се spot на perlis плевенска фирма го разкарваше по магазините и в действителност е ефикасен и не вреди на цветовете

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Моля те,първо пробвай някъде с този препарат.Аз третирах петно с него и вярно- петното изчезна,но промени цвета на дрехата и сега си личи.
    Не знам ако се накисне какво ще стане.
    А иначе се придържам към мненията за бялото вино и сапуна за петна,за който ти писа Marji. С бяло вино съм вадила петна от червено вино.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •