Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 83
  1. #1

    Подразбиране Шанини работи

    Дойде ред и аз да са излагам...

    Ще прескоча започнатите, които със сигурност няма никога да завърша и ще си курдисам любимката на първо място:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Тази дама я млатя вече 4 години... , тия телесни цветове ги виждам всичките еднакви напоследък... , затова довършвам бааааавно.

    За отмора шия 'Параклис' /Chapel/ на Майкъл Пауъл - мнооого е лесен и благодатен. И е толкова ярък и пъстър... пълни очите. Пред него всички гоблени ми се струват с измити цветове
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Shanni : 11.02.2010 в 15:15.

  3. #3

    Подразбиране

    И това е последното, което се счита в процес на шиене, тази съм я показвала в другата си темичка 'Жасминка на Мирабилия', но я зарязах за изввестно.. опа, за неизвестно време , защото се шие доста трудно, и сега нямам време да се пипкам толкова.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    тази дама е много сладка как така не си я довършила и я шиеш 4 години аз ако съм няма да имам търпение да я видя готовабраво много е хубава трудна ли е

  5. #5

    Подразбиране

    Пукси, да ти кажа, на мен това ми е първия гоблен с гобленов бод и ми е трудничък... пък е и 1:1. Но и аз шия с големи прекъсвания , все едни такива шантави обстоятелства се струпват в живота ми, понякога не шия по половин година, после почна, но след 2 седмици забавям темпото и... по малко, по малко...

    Хората казват капка по капка вир става, ама при мен толкова бавно капе, че се изпарява преди да се събере

    makrat, Tais, благодаря ви за милите думи!

  6. #6

    Подразбиране

    Шани, не е важно колко си напреднала по гоблените! Важно е, в малкото време, което имаш за шиене, да изпитваш удоволствие и удовлетворение от хобито. Няма срок при гоблените, това си е трудоемка работа и изсиква време, а не всички го имат за съжаление. Пожелавам ти повече свободно време за красивите гоблени, които си започнала

  7. #7

    Подразбиране

    наистина хубавите работи бавно стават!Важно е да изпитваш удоволствие от самата дейност по ушиване на гоблена,удовлетворение от това,което се получава.Гоблените ти са свежи и интересни! Желая ти успех и да имаш повече време за тях!

  8. #8

    Подразбиране

    Леле, колко хубави неща сте ми писали всички...

    Много ви благодаря за прекрасните пожелания, и аз си пожелавам повече време за шиене

  9. #9

    Подразбиране

    Благодаря, Наде

    Сега да видим ще успее ли шани да прикачи картинка през радикала:


  10. #10

    Подразбиране

    успях!!

    Сега.. .това е етапче... на това етапче сменям цвят за първи пъъът на това гобленче

    По принцип си купих конци Анхор по оригиналния ключ, мислех да го правя точно по схемата, обаче... шило-бодило в чувал не стои... Шани в калъп не влиза...

    Гледах, зяпах това витражче... и ми се стори, че едното пембяно не е достатъчно пембяно и като ме засърбяха ръчичките за едно ДМЦ дето ми са сторна малко повечко свети... ших, разшивах, мислих, и реших да го подменя

    Ето снимчица с двата цвята. Те не са много реалистични, ама... дават някаква представа. Ушитото е с дмц-то /втория конец/, вижда се в средата на витража и по-надолу вляво:


  11. #11

    Подразбиране

    Шани добре се справя с радикала!!
    Леле много е красиво!! Тия цветове така грабват !
    А за смяната на цветовете както вече ти казах ,една замяна влече и още 10, ако само до тук се спреш ще е пак добре.

  12. #12

    Подразбиране

    Тия цветове.. аз да си призная... като почнах да шия витража, направо се стреснах... силни, силни, ама ярки... къса се от всичко останало. Картинката /в началото на темата съм я сложила/, не дава и бледа представа за истинските цветове... Т.е. дава.. мнооооооого блеееда представа

  13. #13

    Подразбиране

    Шани, че е хубав гоблена хубав е, много свежарски става
    Но ти ме изуми - вярно ли виждам че шиеш кръстчета на разграфената панама, аз веднъж пробвах но стана доста ситно
    Дай малко инфо, дали има нещо което аз пропускам
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  14. #14

    Подразбиране

    Страхотен е витражът, толкова харесвам гобленчетата на Майкъл Пауъл!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от van4e_to Виж мнение
    Шани,... ...вярно ли виждам че шиеш кръстчета на разграфената панама, аз веднъж пробвах но стана доста ситно ...
    Дай малко инфо, дали има нещо което аз пропускам

    Все си викам 'ще пиша това, ще кажа онова...' и накрая все забравям куп неща. От самото начало трябваше да поясня, че този гоблен е проектиран за кръстче върху 14 каунт, само че аз си шия гобленов бод 1:4
    Защо... защото съм пишман гобленар - с мене на глава не може да се излезе . Шия против всякакви правила. Първия си гоблен вместо 1:4 ших с кръстче - тогава беше от некомпетентност. Сега компенсирам. Сигурно от инат. Харесвам си гобленовия бод и това е. Ама и Майкъл Пауъл харесвам ... та реших да ги съчетая .
    Редактирано от Shanni : 16.02.2010 в 09:21.

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •