Страница 145 от 153 ПърваПърва ... 4595135143144145146147 ... ПоследенПоследен
Показване на 2,161 до 2,175 от 2293
  1. #2161

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elena Виж мнение
    Eveline,sigurno si zabravila,no ti mi dade parvite saveti i nasoki-BLAGODARIA!Reshih veche-ste se hvarliam v boia-kakto kazva moia maj!Sega shia edin Haed-petit-polukrast i naistina se pitam-s koi akal go zapochnah tova?Misleh,che ste stava po-barzo,no uvi...Vidiah razlikata mejdu krastche i petit-veche samo krast!A 989 go shih na Aida majik 18 kaunt i mnogo mi haresa-pokriva,ne se izkriviava panamata,garba ne e sbit...prosto prekrasno!Ste vi poslusham i stom 5 sm sa dostatachni-niama kakvo da mislia!
    Извинявай, за мой срам наистина съм забравила, радвам се че ми припомни! Аз често разяснявам някакви неща на ЛС или по и-мейла и ето на, не се сетих за теб... Радвам се че толкова много си харесала крайния резултат на 989, а той наистина е прекрасен, момиченцето е като живо Много ми хареса и описанието на реакциите на колежките ти Което си е хубаво, хубаво си е- правилно че са се възхитили
    Може пак да се окаже че с теб ще шием един и същ модел- моите везни все повече накланят към 982. Единствено ме притеснява размера, но искам пълната версия, не ми се шие някой от по-малките варианти! Всъщност, аз си бях набелязала 2 модела от Есте, но тези дни разбрах за едно нововъведение при тях, което не е по моята част- вече продават скъпите си комплекти без номерата на конците. Едно е човек да шие гоблен с 35-50 цвята и като не му стигне от някой номер просто да отиде до някой магазин и да си го купи, но да гадае от 100 и няколко цвята, кой е, и DMC ли е въобще, защото има няколко модела в които има добавени няколко цвята от Анхор.....Да не започвам за сиво- зелената гама на DMC която е много трудно различима, не просто по жива карта, а дори и 2 мулинета сложени едно до друго.... Та както казах май ще минавам пак на ГК.
    Тези които съм харесала от Есте ги има във вариант и от ГК ,но не са толкова красиви и ярки, като на руската фирма!
    Ей ги на ГК, но както казах цветовете хич не ми харесват

    http://www.goldenkite.com/index.php/1498.html

    и прочутия паун 971
    http://www.goldenkite.com/index.php/.../result/?q=971

    На втория навремето дори му бях разпечатала схемата, заедно с 989 .....
    Навремето много го харесвах, но сега като го гледам и сравнявам с Есте, ама толкова мътен ми се вижда.... а и някак много кафяв

  2. #2162

    Подразбиране

    Tochno golemia mu razmer mi haresa!Vidiah kakva krasota e GK i reshih-kato ste e garga...I dvata,za koito si dala linkove-hubavi sa,noooo...ne me grabvat!Iska mi se,hem az da si go haresvam,hem,koito go vidi-da ostane bez dah!Kade gledash Este?Liubopitna sam!A tova s kontsite e gadnichko-kato komplektovkite i jivota v BG-vse treperish,kolko harchish!Za sebe si vzeh reshenie-sled bezsanni nosti-toi ste e!A i Ya-ya,ne che me ubedi,no me okuraji!Imam pitane za parkovkata,no moje bi po-kasno!Oste vednaj se izviniavam za latinitsata-znam,kolko e gadno da chetesh takav tekst!Do sledvastoto mi pitane!

  3. #2163

    Подразбиране

    Vidiah drugite gobleni.Ne mislite li,che s tova doobrabotvane na shemite,se otdalechavame ot originala na kartinata-bil toi i nesavarshen!Vidiah litseto na edno momiche-savarshenno,no ne e kato na kartinata.Ne znam...Lelia mi ushi Momicheto s perlenata obitsa na GK,zastoto beshe vidiala originala v Holandia-1:1!

  4. #2164

    Подразбиране

    Eveline,а на мен ,обратно,много ми харесва нововъведението на ЭстЭ.Заради ел.формат на схемата.Свикнах да шия от компютъра с РМ и това е причината все още да не започвам моите ЭстЭ.Вярно е,че номерата вече ще ги няма, но са единици тези, които пишат,че им е свършил даден конец.
    Еlena,споделям мнението ти.Дообработката на схемите в някои от случаите е в техен ущърб.Лицата-ОК,но останалото-прекалено ми е ярко,изчистено,детайлно.Има дизайни при които ще предпочета GK пред ЭстЭ /розите-1498 е един от тях/,а при други -обратно.

  5. #2165

    Подразбиране

    Аз не мога да шия гледайки схемата на монитора. Започва да ме боли главата, работя на компютър и вечерта често виждам замъглено....Увеличавам хартиената схема много и очите ми си почиват от натоварването през деня. Но има начин и двете неща да ги има- и номерата на конците и електронен вариант на схема без да могат да се размятат из интернет схемите, от което най-много я е страх Ирина. Тези дни смятам да и пиша и да и спомена за идеята си пък дано и хареса и на нея, повече труд ще трябва да се вложи обаче....
    И аз не обичам прекалено изчистените лица, но там където има дребни детайли, хора най-вече в градските пейзажи нещата на Есте са страхотни.

    Елена, според мен момичето с перлената обица на ГК е един от най-качествените им модели, почти няма разлика с оригинала, в този случай на мен повече ми харесва от модела на Есте. Но аз конкретно бях хвърлила око на въпросните рози и на пауна, още повече че в момента рублата е евтина, а гледам че не са си променяли цените- към 10 000 р.р. т.е и двата са по около 260 лв....
    Много харесвам 982, много, много, много- още преди години, като видях и оформлението на рускинята от линка на ya-ya ! Но се питам дали ще мога да шия пак в подобна на сегашния ми гоблен гама и пак монотонна (преобладаващи зелени и сиви цветове) а и не е за пренебрегване, че е с най-високото ниво на сложност. Имам още време да мисля, дано да го измисля накрая

  6. #2166

    Подразбиране

    Nivoto na slojnost e zaradi edinichnite bodove.Kakto pisah veche,zapochnah niakakva si moia parkovka-na vertikalni stalbove po 10 znaka i shia pak po tsvetove,v ramkite na stalbcheto.Pritesniava me,che ot blizo maaalko si lichat.Dali pri praneto i gladeneto,ste se zalichi?A sasto i pri zavarshvaneto na skitsata-vinagi preminavam v sasednata-ne prekasvam konetsa.Dali e greshka?Inache-za parvi pat imam podreden goblen!I ne moje da propusne bod.To ne,che na 18 kaunt moje-lichi ot metri!No tozi mi e na 25 ili 27-ne pomnia.Ste snimam i ste kacha v temata na Haed,za da go vidite.No me nervi!Ako 982 go shia po tozi nachin,ne mislia che ste imam goliaaam problem s edinichkite!
    Редактирано от elena : 14.05.2016 в 12:20.

  7. #2167

    Подразбиране

    Iska mi se stan za 982,no niamam miasto tuk!Dali tezi darjachi za gergef ili Qsnap,sa udachni?Inache kak ste go podmiatam tozi charshav v ratsete si?Mnogo mi se iska,no ne smeia da si poracham i ne znam kakvo da izbera?!

  8. #2168

    Подразбиране

    Еveline, аз пък цял ден съм на микроскопа. Очите ми изтичат и поради това шиенето е трудно.Но РМ дава възможност като чукнеш даден знак, той да се почерни, а другите избледняват и практически виждаш само него.Така скоростта ми се увеличи в пъти.
    Дано Ирина се замисли върху предложението ти, защото, затова, че пуска схемите в електронен формат е аплодирана бурно, но за това, че маха номерата на конците търпи големи критики
    Elena,шиеш като мен,но аз си правя колоните на зиг-заг, за да не личат границите между тях.Пробвай, ще ти хареса.Шия само на гергеф 28 см,защото нямам място за стан и защото лявата ми ръка е много лява .Панамата отстрани защипвам с щипки за коса


    Този е малък наистина,но така шиех и 1505,а размерите на панамата са 115/100

  9. #2169

    Подразбиране

    OK!Ne taino-iavno ti zavijdam za hubavite krastcheta,no blagorodno!Ne ti li omaliava rakata?A kak se shie v PM?Izvini me,no i az ne sam mnogo tehnologichna lichnost!...

  10. #2170

  11. #2171

    Подразбиране

    Da,slava bogu-toi me spasiava i tuk-pri angliiskogovoriastite!Blagodaria!

  12. #2172

    Подразбиране

    ya-ya,mnogo mi haresva tazi parkovka!Probvah na zabcheta-strahotno!Ste vidim s novia GK,no tuk me ustroiva!Kupih si goliam gergef-12" i sasto mnogo mi haresva!Abeee,v takav film sam s tezi gobleni,cheee...iskam da imam pone oste edin jivot!Sled 25 dni sam v BG-broia gi,zastoto 1 godina i 2 mes.ne sam bila tam-sabiram novia i ste pokazvam-obestavam!To mai nikoi ne shie ili...?

  13. #2173

    Подразбиране

    Здравейте,
    Съвсем нова съм във форума и се надявам да ме приемете в темата, защото съм очарована от красотите, които предлага GK и които вие сте сътворили. Не съм начинаеща в шиенето на гоблени, това отдавна е любимото ми хоби. Никога не съм шила гоблен на GK и много искам да опитам. Решила съм да се пробвам с ниво 5, с което мисля, че мога да се справя, а и търпение никак не ми липсва. За всичко останало прочетох вашите съвети и мнения по-горе и смятам, че съм се ориентирала. Харесала съм няколко пейзажа - модели № 2052, 1913, 1982, 1948, 1984 и ви моля за помощ в набавянето на някоя от схемите. Без претенции коя - всички посочени гоблени ми харесват и бих ушила всеки от тях с удоволствие. Затова ви моля ако някоя от вас има схемата на някой от тези модели, да ми я изпрати. Предварително благодаря и обещавам да се реванширам подобаващо

  14. #2174

    Подразбиране

    Аз ги нямам.Дано някое от другите момичета се отзове.

  15. #2175

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Орманджиева Виж мнение
    ...Харесала съм няколко пейзажа - модели № 2052, 1913, 1982, 1948, 1984 и ви моля за помощ в набавянето на някоя от схемите...
    Здравей...Напиши адрес, за да ти ги изпратя, без номер1982...

Страница 145 от 153 ПърваПърва ... 4595135143144145146147 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •