Показване на 1 до 15 от 2293

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Elena Здравей! Страхотна организация на конци, браво! Доста си се постарала! Даде ми някой идеи и на мен!
    Напреднала си доста с гората! По колко листа от схемите ушиваш на месец?

  2. #2

    Подразбиране

    Не,че ме е срам да кажа,но много бавничко се движа!По 150 до 200 кръстчета на ден.Мааалко,по-малко от 2 схеми за месец.При положение,че са 195,но реално 177,защото има половинки,смятай колко години ще отвлече!Но после си казвам-колкото-толкова и когато-тогава!Много единични и разпръснати бодчета,понякога свят ми се завива от цветове.За това,когато са солид-взимам конец в една нишка и бода два пъти на едно и също място и си позволявам по-дълги протяжки,защото конеца е тънък,като косъм.Научих се от рускините и на "микростежки" и сега ми е по-лесно да започвам и завършвам блендите,където си искам.Пробвах парковка,но не ми се получи и може би се повлиях от видео в YouTube,на колежка,която шие същия гоблен-и тя премина по цветове,защото е по-възможно да ушиеш нещо!А що се отнася до организацията на конците-заимствах я от тук и малко си доизфантазирах.Номерирала съм ключа от 1 до 200-с толкова цветове е гоблена.Конците са в малки хартиени пликчета,на които има номер по ключ,номера на DMC и си рисувам знака.На блендите съм написала номера на DMC,а под него номера по ключ и когато ги правя,виждам че ми трябва например№3 и №12 по ключ,изваждам тези пликчета,правя си блендата и то лесно,защото конците са с еднаква дължина.Правя си 1 или 2 конеца,като единия прибирам в пликчето,а с другия шия и след това забождам на органайзера.Не искам да правя по много,защото от предния гоблен,ми останаха много бленди и така и не намирам време да ги разделя,за да използвам конците-струва ми се престъпно да ги изхвърля.Като знам колко пари съм похарчила,за да ги купя...И така-цял роман написах,но днес съм почивка и ми е простено!Поздрави от мен ииии сядам да творя!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •