Показване на 1 до 15 от 2293

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Здравейте,
    Уважавам правилата във всеки форум, но мисля, че представянето ми ще е интересно само за посетителите на този раздел, затова накратко ще го направя тук.
    Казвам се Николай и съм на 40 г. Преди около 2 месеца съвсем случайно попаднах на официалната страница на Golden kite, даже вече не си спомням по каква причина (може ни съм търсил някакво изображение във Google?). В първият момент не осъзнах точно какво виждам, прескочих на друга страница и после ме удари по челото и се върнах назад... останах като ударен с мокър парцал! Гоблени в огромни размери със голяма разделителна способност и фини детайли. Моментално залепнах на страницата и почнах да разглеждам. Харесах си няколко схеми - цветовата комбинация и изображенията ми допаднаха, но най-вече размера и вниманието към детайла.
    Бидейки самият себе си, реших да се ограмотя по темата. Четях буквано с дни - разгледах фоума на Golden kite - нищо интересно много приказки за нищо, никави детайли и описания, нищо техническо. Попаднах и на този форум и разбрах, че и в България има достатъчно боледуващи по темата, намерих ценни неща относно гоблените. Посетих големите руски форуми (когато бяхме ученици изучавахме Руски език и дори понаучихме нещо, в сравнение с днешната младеж дето срича дори и на Български) и разбрах, че гоблените са един вид национален спорт там! Четях, четях и после още малко. Сванах в общи линии как стоят нещата и все повече осъзнавах, че ще взема да ушия поне един такъв гоблен.
    Речено-сторено.
    Нямаше как да се гмурна в дълбокото отведнъж без капка опит и си купих един "обикновен" гоблен, чийто дизайн е предназначен да се шие на кръстче (хиксче?) за да мога да пробвам на практика, теорията която изучавах в продължение на една седмица - парковката по диагонал (по нашески ще да е паркиране, но нека всеки да го нарича, както иска или както е удобно за формата на форума), защото това според изчетеното ще да е най-сгодно при ушиването на голям многоцветен гоблен. Спретнах си и рамка на която да изпъна в случая лена и почнах. Измерих с линийка и се оказа, че шия на 15 каунт (а може би 16?) лен, проста схемичка с 11 цвята (бих ги определил като 11 нюанса сиво ). След 2 дена разбрах, че парковката не е за толкова елементарен дизайн и продължих по цветове. Някъде на третата седмицата резултата беше такъв:


  2. #2

    Подразбиране

    (Форума не ми позволява да поставя повече снимки в един пост, затова продължавам)

    След още една седмица вече приключвах:





    И малко по-детайлни снимки:







    Сванах идеята, не стягах и резултата е приличен.

  3. #3

    Подразбиране

    Малко детайли от гърба и от рамката която направих набързо:









    Както и финалният вариант (снимката е от преди малко със светкавица):


  4. #4

    Подразбиране

    Вече имах кураж и можеше да пристъпя към същината на въпроса! Снабдих се с желаната схема. Поръчах MAGIC AIDA 18 count с идеята да спестя от разграфяване, няколко чилета, малко игли, други нещица и сметката бързо прехвърли 250 лв. Поръчката пристигна и въпреки, ще знам колко са 2 линейни метра, след разопаковането останах с отворена уста! Оразмерих си парче панама (със достатъчно запас), направих си нова, като за целта рамка, опънах панамата и... акъла не ми го побира кога точно ще го ушия този гоблен... и 18 каунт... толкова ситно е че ... хм... Не ми се почваше. И ми се почваше колкото се може по бързо. Едновременно! Ужас.
    Тук вече парковката ще да е нещото което ще ме спаси - Светият граал във шиенето на гоблени, или поне така звучете, докато четях рускините.
    2 седмици по-късно разбрах, че имам сериозен проблем - избраният модел е огромен (ах, това човешко око дето не се пълни, лакомия един вид, грандоманщина!) и парковката не е това което трябваше да е! В процеса на работа MAGIC AIDA-та се оказа, че е с много бледо червено-розово разграфяване, което избелява на слънцето! Само неприятни моменти.



    Работата върви бавно, за сметка на това трудно!
    И все пак, малко по конкретно по избраният дизайн.

    S2769 The Street Merchant - само солидни цветове (още на "детският" гоблен ми стана ясно, че такива смесени цветове ще ми дойдат в повече). 700 Х 900 и нещо си бода, финален размер 99 Х 129 сантиметра. 200 цвята. 18 каунт. Всичките ми любими цветове присъстват и то по много! Арабската тематика ми харесва много. Художника има много приятен стил на рисуване, има още няколко негови картини, които са направени от Golden kite.



    След втората седмица си дадох равносметка, че така или няма да стане нищо, или щото съм инат ще го ушия с голямо нежелание. Отново седнах на компютъра и търсих някакво решение. И понеже с компютрите се разбираме към момента съм на мнение, че нещо по-така ще ме избави от ситуацията в която попаднах. В изблик на ярост и отчаяние си купух принтер за да еспериментирам. Още четене, някоя друга програмка по-късно и някаква идея се оформяше в главата ми.


    Съжалявам, ще продължа утре вечер, че утре съм на работа.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •