Страница 104 от 131 ПърваПърва ... 45494102103104105106114 ... ПоследенПоследен
Показване на 1,546 до 1,560 от 2293

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    За много години,момичета!
    Желая ви много ,много здраве ,повече усмивки и поне един завършен ГК през Новата година!
    Poepie,браво на теб! Преборила си парковката.Много ми харесва дотук покривката-сякаш можеш да пипнеш истински плюш.
    Между другото,покрай теб и аз се престраших и вече започвам смесените конци като теб- с възел откъм лицето.И много ми хареса-лицето става още по-гладко.
    Продължавай със същото темпо!

  2. #2

    Подразбиране

    уа-уа благодаря за милите думи, радвам се че ти харесва и как няма нали именно ти си ми УЧИТЕЛЯ
    А за възелчетата от пред все още се притеснявам да не стане някой фал накрая, но свикнах и ми е по лесно така, май!
    Но определено държах на твоето мнение и се радвам че съм схванала техниката, а ако имаш забелешки, казвай аз искам да ги знам, защото за сега не се усещам за грешки ако има!
    Хубав ден

  3. #3

    Подразбиране

    Честита нова година, мили момичета!Пожелавам ви много здраве и хубави моменти!
    рoepie, страхотно начало! Изглежда толкова реално съвсем като тежко и плътно копринено кадифе.....ще стане красива картина!

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря Евелин поощтрението!
    уа-уа за колко време шиеш един диагонал?

  5. #5

    Подразбиране

    Моите диагонали са по 10 знака на ширина.По цялата височина на един лист са 67 знака-т.е. 670 знака ли?
    Ами различно-зависи от участъка и единичките в него. В добрите ми дни,с много време за шиене докарвам и до 700-800 знака на ден.Но средно около 300 -предимно вечер по 2-3 часа.
    И какви забележки мога да имам аз? Важното е на теб да ти харесва и шиенето по този начин да те улеснява,а не да те напряга.А относно грешките,щом си паркирала на правилното място-грешки не би трябвало да има.
    Относно започването от лицевата страна и на мен ми хареса повече.И аз се притеснявах да не се извади някой конец,но за по-сигурно започвам в съседния диагонал като оставям поне 10 бода и се захваща много сигурно отзад.
    Редактирано от ya-ya : 03.01.2013 в 16:31.

  6. #6

    Подразбиране

    Да 670 знака! Значи аз щия бавно, защото макар да е участъка със по малко единички пак го правя за три дни
    Относно възелчетата от пред това ми харесва, че изобщо не обръщам гоблена да промушвам нито като почвам нито като завършвам. А когато ми се е случвало да разшия знак изобщо конеца не мърда защото са се захванали здраво и така..

  7. #7

    Подразбиране

    poepie, аз в бързината да се похваля,. че започвам, не видях поста ти. Получава се страхотно и парковката.... нямам думи. Аз нещо не успявам да я схвана.
    А какво имате предвид със започване отпред с възелче?

    ya-ya, направо ме комплексира с тази скорост. Аз 4 дена не мога да мина един малък лист

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от eriana Виж мнение
    ..
    А какво имате предвид със започване отпред с възелче?

    ya-ya, направо ме комплексира с тази скорост. Аз 4 дена не мога да мина един малък лист
    Виж снимката на poepie.Освен дългите конци,които са паркирани,има късички по около 1 см.Те са захващането откъм лицевата страна.Възелът остава откъм лицето.След като на гърба се покрие достатъчно и се захване конеца,възелът се отрязва.
    Скоростта е условно понятие.Както писах вече,зависи от участъка-брой цветове ,единички,организацията на цветовете ,начин на захващане и завършване и т.н.С времето се свиква със знаците,придобива се тренинг и скоростта се увеличава.
    Това ти е първият такъв гоблен,нали? Значи шиеш със съвсем нормална скорост.В никакъв случай не трябва да се комплексираш.В един нормален лист от схемите на ГК има 3082 знака.Аз шия един такъв лист средно за около 8-10 дни.И това ако е добра скорост.....
    А ти от кой ъгъл го започна?
    Редактирано от ya-ya : 04.01.2013 в 11:55.

  9. #9

    Подразбиране

    Тони,сега видях въпроса ти.Много рядко ми се налага да паркирам на разстояние 7-8 бода.Обикновено са не повече от 3 по диагонал надясно или по височина.Ако все пак се наложи- да ,конеца се отпуска малко,даже понякога случайно го захващам с иглата.Периодично обаче хващам цялото стопче конци и си ги издърпвам и затягам.

    Ето нагледен пример за започването с възел от лицевата страна.
    Снимките са от руски форум
    http://club.osinka.ru/picture-7481483?p=11032024
    http://club.osinka.ru/picture-7480480?p=11027473
    Редактирано от ya-ya : 04.01.2013 в 12:03.

  10. #10

    Подразбиране

    Браво момичета! И моделите и скоростта ви е невероятна! Аз обаче още седя и умувам за тази парковка Като паркирате конеца в съседното стълбче на разстояние от 7-8 знака примерно, отзад не се ли получава конец, в който можеш пръста си да провреш? И какви са тия възелчета на мартениците и то отпред? Нещо съм пропуснала в разясненията ти уа-уа...

  11. #11

    Подразбиране

    ya-ya аз закрепвам по този начин, като оставям обаче част от конеца отгоре
    http://zlataya.info/publ/n_uch/tekhn...epki/8-1-0-153 - /видео урока по средата на страницата/
    но мисля че може да се комбинира с възелче за по-сигурно. Това ми е първия такъв гоблен, започнах го от долния десен ъгъл, по-скоро по навик. Шия го кръстче – и това ми е за първи път, на гергеф. Притеснявах се много от количеството цветове, но си направих добра организация и това сега ми е най-малкия проблем.

  12. #12

    Подразбиране

    eriana първия ми гоблен на ГК не беше сполучлив, защото да се шие със толкова много конци не е никак лесно!
    Получи доста релефен и прозира доста, но пак е красив!
    В предвид годините които ми отне да го ушия и толкова грешки ме яд за прахосаното време!Със парковката се родих, съвсем друго се получава, равни кръстчета, подредени, не се врязва конеца във панамата и много приятно се шие парковката
    Ако не бях схванала парковката нямаше да посмея да шия отново ГК


    уа-уа е обяснила много добре за възелчетата и линк е дала!
    Редактирано от poepie : 04.01.2013 в 12:43.

  13. #13

    Подразбиране

    Привет, мили момичета!!! Честита Нова година на всички и сърдечни пожелания за много здраве, щастие, любов, успех, късмет и много свободно време за шиене!!!
    poepie, с такова нетърпение очаквах етап от твоя прекрасен гоблен, а ето че едва не го пропуснах. Чудесен резултат и много се радвам, че си намерила най-удачния за тебе метод на шиене.
    Чудесно е, че и ya-ya е винаги готова да помогне на всеки с опит и знание и трябва да й благодарим!!! И аз имам голяма нужда да се уча на този метод "парковка", но като че ли все още се боя.
    Чакам с нетърпение нови етапи от всички.

  14. #14

    Подразбиране

    Ели благодаря! Парковката е страшна на приказки не толкова на практика, въпроса е един път да почнеш, за да усетиш за какво иде реч!
    Редактирано от poepie : 07.01.2013 в 11:57.

  15. #15

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от poepie Виж мнение
    Парковката е страшна на приказки не толкова на практика, въпроса е един път да почнеш, за да усетиш за какво иде реч!

    Видя ли?
    След още малко практика,идва момент, в който се чудиш как изобщо си шила по цветове.

Страница 104 от 131 ПърваПърва ... 45494102103104105106114 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •