Страница 112 от 153 ПърваПърва ... 1262102110111112113114122 ... ПоследенПоследен
Показване на 1,666 до 1,680 от 2293
  1. #1666

    Подразбиране

    Благодаря за отзивите, момичета. Наистина го уших на един дъх - доста отдавна го "държа на мушка" и не съжалявам - получи се! Сега умувам над три възможности - ГК 1133 "The Story of David", ГК 1663 - стара карта на света (колебая се между ГК и Хаед) и един от новите на ГК 2356 - Норвежки кораб с вдигнати платна. И трите са доста големи, ориентирам се към по-ситна панама, че не остана място по стените, а докато реша ще си почивам с това - корейска разработка, малко по-нестандартен пейзаж.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #1667

    Подразбиране

    Момичета случало ли ви се е да откриете грешки в схемите на ГК или на сайта им ?
    Тези дни усилено сърфирам из сайта и си търся ново предизвикателство, защото на моя първи ГК вече му се вижда края....та спрях се на това:
    http://www.goldenkitestore.com/index...f096ba1f8b5b85
    и видях ужасно разминаване в цифрите- според схемата на тъкан18 каунт, размера в готов вид ще бъде75/55 , а на сайта за същия каунт е показан размер 115,7/ 84,6
    И 989 който шия в момента има несъответствие. Общия брой на цветовете е точен, но има разминаване в броя на смесени и единични- едните за сметка на другите, но сега точно не помня колко бяха , и не ми се брои пак...2 или 3 цвята мисля бяха. Така или иначе не се притесних много- в края на краищата беше в колонката на бестселърите и се реших, а и грешката беше малка...
    Или аз съм имала "късмета" да попадна на такива или това не е изолиран случай. Особено внимавайте при започване на някой от новите модели- тези дни при рускините четох за някаква огромна грешка, не разбрах точно каква,но за която лично Маркус се е извинил и е казал,че ще преработи и изпрати безплатно нова схема (пусти акъл, зает със 100 неща- не помня точно къде го четох, но пак ще потърся и ще дам линк...)
    Имам опит и с друг сложен дизайн, в случая обаче на CCS- фирма, която често сравнянат с ГК (освен многото цветове, нищо друго общо нямат- повярвайте). Миналия януари поръчах схемата от сайта им, където беше показан със102 цвята, а получих нещо със 134. Ето го:
    http://2323.snimka.bg/stars/album.516725.25938576
    Дано да не съм ви обезкуражила- просто исках да предупредя да бъдете още по- внимателни при избора на нещо ново.

    ПП Някой знае ли как се прави индивидуална поръчка? Искам да ми направят наистина голяма схема на кораба, защото смятам да го шия на 25 каунт, а с тези размери, които се оказа предлаганата схема ще се получи едно нюню- нещо недопустимо за картина изобразяваща подобна стихия...
    Редактирано от Eveline : 08.09.2012 в 16:41.

  3. #1668

    Подразбиране

    Ха! Сякаш мен са чакали да се оплача! Коригирали са размера на броя бодове, а също и цената- нея като гледам и втори път са я коригирали ( а 2 години си беше 85.99 $ ...на 75.99 и последно на 56.99) Кога успяха Само трябва сега и инчовете и сантиметрите на основите да оправят, че се веят там едни чаршафи, нямащи нищо общо с тази малка схема...

  4. #1669

    Подразбиране

    Ovne,приеми и моя поздрав!

  5. #1670

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Eveline Виж мнение
    ...............http://www.goldenkitestore.com/index...f096ba1f8b5b85
    ...........ПП Някой знае ли как се прави индивидуална поръчка? Искам да ми направят наистина голяма схема на кораба, защото смятам да го шия на 25 каунт, а с тези размери, които се оказа предлаганата схема ще се получи едно нюню- нещо недопустимо за картина изобразяваща подобна стихия...
    Eveline,по мои сметки на 18 каунт ще излезе с размери 56,8/78,8 см.
    на 25 каунт ще излезе 40/ 55,4 см. Прилични размери,мое мнение,разбира се.
    Относно индивидуалната поръчка ще ти излезе доста солено.Трябва да се преработи наново цялата схема,за да стане примерно 600/750 бода.Практически се разработва нов гоблен.Попитай Elisa относно инд.поръчки-тя има опит.
    Относно цената-явно си уцелила промоция.Периодично свалят цените на отделни по-стари модели.

    П.П.Чакам етап.И ,опитай,моля те, да се сетиш къде чете за гранзиозната грешка на Маркус.Много ми е любопитно.

  6. #1671

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Eveline,по мои сметки на 18 каунт ще излезе с размери 56,8/78,8 см.
    на 25 каунт ще излезе 40/ 55,4 см......

    П.П.Чакам етап.И ,опитай,моля те, да се сетиш къде чете за гранзиозната грешка на Маркус.Много ми е любопитно.
    Малък ми е този размер. Две години стоя в каталога с размер по вертикала 800 бода- явно никога не е имало такава схема и сега си оправиха и цените и бодовете.... Имам голям хол, където искам да го окача сам на стената а под него моите мъже ще закотвят това
    http://www.hobby.store.bg/cgi-bin/pp...821&template=1 и ще си паснат идеално...
    Относно грешката, следя десетина руски сайта в които има теми за ГК- в едни се пише повече, а други не помръдват и страница за цял месец, на някои дори имената им не знам... Винаги ми стояха в предпочитаните теми, до като преди месец силна гръмотевична буря във Варна ми изкара домашния компютър от строя- изгоря вградения в компа тв. тунер, след няколко дни изгоря видео картата, после се бъгна браузъра, а преди десетина дни се наложи и преинсталация така изчезнаха всички адреси и сега се опитвам да ги събера пак... Написаното, което четох беше пуснато през юли и ставаше въпрос за някоя от новите схеми- не разбрах точно коя, но пишеше за извинение по имейла и обещание за нова безплатна схема , имаше и предистория, която отделих за да прочета когато имам време, но се случи това което описах. Ще търся пак- какво да се прави! И аз съм любопитна- съжалявам,че тогава недочетох до края написаното, но предполагам, че вече е коригирана грешката, щом рускинята пишеше за обещание от Маркус.
    Иначе за етапчето- сега съм на последния лист от предпоследния ред от схемата, боря се с фона и става бавно...
    Много дълго стана пак...

  7. #1672

    Подразбиране

    Благодарение на постовете на Евелин разбрах за голямото намаление в ГК. Момичета, моля помогнете да си закупя схемата на 2301. Събрала съм сумата, но не зная английски, а и с банковите операции съм на Вие.

  8. #1673

    Подразбиране

    защо не опиташ първо да си го намериш безплатно, направи си запитване тук http://www.goblenite.org/showthread.php?t=10339&page=2
    на мен лично ми помогнаха да си намеря Golden Kite, който си търсех
    Успех!!!

  9. #1674

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tiherula Виж мнение
    Благодарение на постовете на Евелин разбрах за голямото намаление в ГК. Момичета, моля помогнете да си закупя схемата на 2301. Събрала съм сумата, но не зная английски, а и с банковите операции съм на Вие.
    Както са те посъветвали, опитай първо безплатно, а после търси друг начин. В осинката на мен винаги са ми давали това, което търся, а веднъж дори получих схема, която беше в каталога само от 4 дни- ГК 1900
    Ето линка към темата: http://club.osinka.ru/topic-57463?st...7959b25c00030f която е специално за споделяне на схеми от ГК. За да ти изпратят схема, трябва да имаш регистрация, а в профила ти да има видим за всички и-меил адрес. Ако нямаш регистрация, мога аз да попитам, ако искаш.
    За покупка от сайта, ти трябва регистрирана в ПЕЙ ПАЛ дебитна карта-това е най евтиния начин, иначе с Уестърн Юниън комисионните са безумни(преди време бях се интересувала, но на 100$ комисионната е 30, дори и само 101$ да трябва да изпратиш влизаш в комисионната до 200$ и т.н.- това е информация от преди 2 години )
    Аз самата имам регистрация в Пей Пал, но преди 3 месеца ми изтече 2-годишния срок на банковата карта и новата не съм я пререгистрирала, макар че непрекъснато получавам покани на имеила си.
    Прочети тук и ако решиши да се регистрираш, никога не го прави с карта на която получаваш заплата или други големи суми. Открий си нова сметка и внасяй сумата непосредствено преди поръчката.
    http://pazaruvane-online.com/20/%d1%...f%d0%ba%d0%b0/
    ПП Разгледах, и не ми е ясно точно как се поръчва, но ще потърся още информация от гугъл преводача- преди време така направих с една поръчка от CCS и се получи.
    Извинявай-пак дълго стана, но докато обясня всичко

  10. #1675

    Post

    Цитат Първоначално написано от Eveline Виж мнение
    Както са те посъветвали, опитай първо безплатно, а после търси друг начин. В осинката на мен винаги са ми давали това, което търся, а веднъж дори получих схема, която беше в каталога само от 4 дни- ГК 1900
    Ето линка към темата: http://club.osinka.ru/topic-57463?st...7959b25c00030f която е специално за споделяне на схеми от ГК. За да ти изпратят схема, трябва да имаш регистрация, а в профила ти да има видим за всички и-меил адрес. Ако нямаш регистрация, мога аз да попитам, ако искаш.
    За покупка от сайта, ти трябва регистрирана в ПЕЙ ПАЛ дебитна карта-това е най евтиния начин, иначе с Уестърн Юниън комисионните са безумни(преди време бях се интересувала, но на 100$ комисионната е 30, дори и само 101$ да трябва да изпратиш влизаш в комисионната до 200$ и т.н.- това е информация от преди 2 години )
    Аз самата имам регистрация в Пей Пал, но преди 3 месеца ми изтече 2-годишния срок на банковата карта и новата не съм я пререгистрирала, макар че непрекъснато получавам покани на имеила си.
    Прочети тук и ако решиши да се регистрираш, никога не го прави с карта на която получаваш заплата или други големи суми. Открий си нова сметка и внасяй сумата непосредствено преди поръчката.
    http://pazaruvane-online.com/20/%d1%...f%d0%ba%d0%b0/
    ПП Разгледах, и не ми е ясно точно как се поръчва, но ще потърся още информация от гугъл преводача- преди време така направих с една поръчка от CCS и се получи.
    Извинявай-пак дълго стана, но докато обясня всичко
    Ако ще поръчваш брой и мене.Ще си разделим разходите ако си съгласна.При рускините няма ли го.Там нямам регистрация а сега не съм си у дома на моя комрютър.

  11. #1676

    Подразбиране

    Момичета имам ГК 2301. Както казах много са бързи рускините.
    Редактирано от Eveline : 11.09.2012 в 19:20.

  12. #1677

    Подразбиране

    О ,благодаря Евелин !
    Редактирано от tiherula : 11.09.2012 в 19:03.

  13. #1678

    Подразбиране молба

    Лривет момичета!Шиете прекрасни гоблени!!!Следя с интерес красотите,които създавате!!!Възхищавам ви се. Имам схеми на три GK,но нямах куража да започна такъв голям и сложен гоблен.Сега имам повод,който ме амбицира. Момичета,искам да ушия гоблен за сина на морска тема.Нямам конкретен модел....2356-Norwegian Ship under Sail;2324-Sail and Empress;1184- The Shore of the Turquoise Sea;1049-View of a Port;1701-Lighthouse... Синът ми бе приет във военноморското и затова искам да му подаря нещо "морско". Клетвата му е на 6.10. и ще пропусна за съжаление националната среща. Приемам всякакви идеи и предложения. Предварително благодаря. Лек и успешен ден на всички!!!

  14. #1679

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Eveline Виж мнение
    Момичета имам ГК 2301. Както казах много са бързи рускините.
    Може ли да ми го изпратиш
    kami_1981@abv.bg

  15. #1680

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от mariqna_georgieva Виж мнение
    Момичета,искам да ушия гоблен за сина на морска тема.Нямам конкретен модел....2356-Norwegian Ship under Sail;2324-Sail and Empress;1184- The Shore of the Turquoise Sea;1049-View of a Port;1701-Lighthouse...
    Ако въпросът е кой дизайн бих избрала аз от всичките показани, отговорът ми е ГК 2324- корабът изглежда силен и голям и според мен ще стои добре на стената.Единствено което не ми допада много, е онова размазано нещо на хоризонта, зад платнохода. Но дори и така, пак е красива картината. Аз тези морски сюжети ги наричам мъжки и по същата причина искам да ушия за моето момче (въпреки, че е само на 9 години и то от скоро) подобна картина.
    Аз в момента се колебая между тези двете:

    http://www.goldenkitestore.com/index...oducts_id=8342 и

    http://www.goldenkitestore.com/index...ducts_id=10067
    Втората картина съм я виждала на живо при едно ходене до Санкт Петербург преди няколко години и беше изключителна гледка, за размерът и да не говорим- нещастниците изобразени на нея бяха почти в естествен ръст,а тук малко са се оляли със заревото, което трябва да изобразява изгрев...но имам още време да мисля.
    Колебанието ми се дължи и в известна степен на нещо което четох тук http://www.goldenkitestore.com/index...ducts_id=10067 но не помня точно в коя тема- мисля,че го срещнах там, където се обсъждат схемите, но не съм сигурна. Беше нещо в смисъл, че водата трудно се изобразява в гоблен и се губи част от нейната живост и прозрачност. Помня,че беше мнение на Fondu4ok-едно от момичетата, които създават схеми...
    Спрете ме бре - изписах форума! Ама така е то, тези дни нямам много работа и...така Едно време си мъкнех Вилерите и Солариите на работа-повечето там съм ги ушила, ама сега с тези органайзери, кутии, 200 игли и прочие амбалаж, не става...

Страница 112 от 153 ПърваПърва ... 1262102110111112113114122 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •