Страница 128 от 153 ПърваПърва ... 2878118126127128129130138 ... ПоследенПоследен
Показване на 1,906 до 1,920 от 2293
  1. #1906

    Подразбиране

    Много благодаря за изчерпателния отговор и отзивчивостта. Ей сега ще погледна в каталога за номерата.
    1024, 1264,2546.
    Тези двата-1564 и 1578 бих ги ушила с огромно удоволствие.
    Много ми харесват и още два, но не мога да ги намеря като номера, затова ще ги опиша, сигурна съм, че ги знаеш. Първият е с три девойки, които пият чай, а втория е есенен пейзаж на една улица с карета в лявата част. За втория преди 2 години ако си спомняш, няколко момичета тук събрахме парички за да си купим схемата.
    Натюрмортът с папагала, който си показала също е прекрасен.
    Редактирано от decor : 18.05.2013 в 07:32.

  2. #1907

    Подразбиране

    Съгласна съм с Eveline.В допълнение мога да кажа,че за 10 години фирмата се усъвършенства много.Обработват изходната картина доста(разбира се не колкото ЭстЭ) и ако се шие с ДМЦ, резултата е като на скрина 1:1.
    Моето мнение е,че и трите градски пейзажа са чудесни,изчистени, контрастни, с нормални размери и би трябвало да станат много добре. Картинната галерия е детайлен,цветен ,няма размитост и като се изключи осветеността на женското тяло на централната картина и огромният му размер-става.Относно "Разходка в снега"-имам доста забележки-там очаквам доста размитост във фона и дребна централна композиция,която ще се изгуби според мен.
    Това,че от години следя всичко за тези гоблени,не ме прави специалист,разбира се.ТУК http://hobbyshtu4ki.blogspot.com/sea...20%D0%93%D0%9A ще намериш професионален анализ на повечето схеми.Вървят в обратен порядък от най-новите назад към по-старите.
    А тук http://hobbyshtu4ki.blogspot.com/sea...%BD%D1%82можеш да разгледаш каталага на Эстэ.При тях изходника е брилянтно обработен преди това,много са цветни и се получават превъзходно.Имат само един минус-цената.

  3. #1908

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от decor Виж мнение
    Много благодаря за изчерпателния отговор и отзивчивостта. Ей сега ще погледна в каталога за номерата.
    1024, 1264,2546.
    Тези двата-1564 и 1578 бих ги ушила с огромно удоволствие.
    Много ми харесват и още два, но не мога да ги намеря като номера, затова ще ги опиша, сигурна съм, че ги знаеш. Първият е с три девойки, които пият чай, а втория е есенен пейзаж на една улица с карета в лявата част. За втория преди 2 години ако си спомняш, няколко момичета тук събрахме парички за да си купим схемата.
    Натюрмортът с папагала, който си показала също е прекрасен.
    Личното ми мнение- всички са красиви...но!

    1024- сградите ще изглеждат ярки и детайлни, но не и хората на улицата- прекалено дребни са и ще стоят размазано, точно това, което те притеснява, но като цялостен ефект картината е хубава.

    1264-същото като горното ми мнение- хубави сгради и дребни размазани хора...


    2546-тази е много красива и детайлите не са чак толкова дребни, но има там около къщата някакви храсти, не много изчистени


    1564-Красива е, но този сняг ще ти вземе здравето-светлите цветове при многоцветните дизайни се шият доста трудно...имаше етап в някой от руските форуми и помня, че момичето точно това казваше там.

    1578- същото като при 1564 и в добавка, доста размазаните лица- тази не ми харесва на мен.

    http://rukodelie.devichnik.ru/index....%d0%b8%d0%b8/- начален етап на 1264

    Сещам се и за другите модели за които се интересуваш- този за трите девойки пиещи чай дето питаш, с дълги атлазени рокли ли са? Ако е той, виждала съм етапи и завършен също- ярък и детайлен е...при осинките е хит...
    Другия с каретата също се сещам, за кой питаш, но не съм го срещала в процес, иначе беше интересна картина.

    Като цяло можеш и сама да разбереш горе-долу как ще изглежда една картина- когато сюжета е наситен с дребни детайли, те няма как да не изглеждат мъгливи и размазани. Когато лицата, дърветата, сградите и т.н. са големи и ярки на скрина- и на ушитото стават детайлни и като живи. Такива примери при ГК има много.

    Още нещо за прословутата размитост на ГК.
    Тези гоблени са създадени по обработен скрин на оригинални художествени произведения- маслена живопис и просто няма как да се изчисти този ефект т.е. не че няма- с фотошопа може всичко да се промени, но както казах ще изглеждат като някоя анимационна картинка и целия ефект ще се изгуби, ако имаме граници между отделните детайли, като очертани с контур или черен молив...тогава просто няма смисъл да шиеш с 200 цвята. Ленартета и Дименшъни с лопата да ги ринеш...

    Както казах в началото, това е личното ми мнение и ако не ти харесва, просто не ми обръщай внимание. А ако имаш и други въпроси -питай! С удоволствие ще ти отговоря-много се радвам, когато някой се интересува от ГК!

  4. #1909

    Подразбиране

    Здравейте,
    и аз отдавна следя темата с интерес и най-накрая реших да започна гоблен на ГК. Всички много ми харесват, но съм се спряла на два от тях - 982 Forest Scene и 1793 Interior of a Picture Gallery. Двата гоблена са несъпоставими и затова ми е трудно да избера кой да бъде. Гората я видях ушита и наистина е страхотна, но на галерията не можах да открия дори етап, затова съм още по затруднена в избора. Моля ви за съвет да рискувам ли с галерията или да заложа на вече изпитаното. Ще съм ви благодарна за споделените мнения.

  5. #1910

    Smile

    Цитат Първоначално написано от rbarymova Виж мнение
    Здравейте,
    и аз отдавна следя темата с интерес и най-накрая реших да започна гоблен на ГК. Всички много ми харесват, но съм се спряла на два от тях - 982 Forest Scene и 1793 Interior of a Picture Gallery. Двата гоблена са несъпоставими и затова ми е трудно да избера кой да бъде. Гората я видях ушита и наистина е страхотна, но на галерията не можах да открия дори етап, затова съм още по затруднена в избора. Моля ви за съвет да рискувам ли с галерията или да заложа на вече изпитаното. Ще съм ви благодарна за споделените мнения.
    Това ли е модела, ето етап от съфорумка:

    http://www.goblenite.org/showpost.ph...postcount=1550

  6. #1911

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от did_tag Виж мнение
    Това ли е модела, ето етап от съфорумка:

    http://www.goblenite.org/showpost.ph...postcount=1550
    не, този е пак на Панини но е под номер 215

  7. #1912

    Подразбиране

    YA-YA, благодаря за споделеното мнението и анализ на посочените схеми. Линкът, който си дала за анализ на схемите ще го изчета внимателно, полезно е. А що се отнася до фирмата ЭстЭ, ох тук вече ме жегна право в сърцето. Преди около година видях техни разработки, повече от перфектни са, това беше любов от пръв поглед. За съжаление не мога да си позволя да си купя техен гоблен, oбаче си мислех дали не можем да се организираме и съвместно да си купим гоблен, както направихме преди време с една схема на ГК. Аз от сега да кажа, че нямам претенции за конци, защото тук са доста евтини.
    Редактирано от decor : 18.05.2013 в 18:05.

  8. #1913

    Подразбиране

    Eveline, когато поисках мнението на вещите ГК гобленарки, ти беше едно от момичетата, чието мнение много ми се искаше да чуя. Благодаря за отговора, съвета и мнението, за мен те са важни, защото от доста време следя темата и специално твоите неща. За същите три девойки става въпрос, с атлазените одежди, макар да си мисля, че на такъв род гоблени по-скоро подхожда малък замък, а не къща като тази, в която живея.
    Благодаря за търпението и отделеното време, със сигурност ще се възползам от съветите ти и занапред.

  9. #1914

    Подразбиране

    Относно Эстэ, Eveline е по-компетентна от мен,тъй като вече е поръчвала от там.
    Но това ,което знам е,че закупувайки тяхна схема се съгласяваш да не я разпрастраняваш нелегално.Не продават само схеми. Продава цели набори,с конци ,панама,органайзери.Освен това,Ирина е непреклонна и изпраща схемите само на хартия,изобщо не ги пуска в електронен вариант.
    Така че,съвместното закупуване е доста трудно.

  10. #1915

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Относно Эстэ, Eveline е по-компетентна от мен,тъй като вече е поръчвала от там.
    Но това ,което знам е,че закупувайки тяхна схема се съгласяваш да не я разпрастраняваш нелегално.Не продават само схеми. Продава цели набори,с конци ,панама,органайзери.Освен това,Ирина е непреклонна и изпраща схемите само на хартия,изобщо не ги пуска в електронен вариант.
    Така че,съвместното закупуване е доста трудно.
    Така е- и дума не дава да се чуе за електронен вариант, дори и схемата да е по индивидуална поръчка като при моя случай. Затова и не се срещат техни схеми в интернет.
    На мен няколко момичета например ми предложиха да си поделим разходите и схемата (имайки предвид цената, щеше да ми е добре дошло) но просто нямам очи да го направя, като знам, че и обещах.

  11. #1916

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rbarymova Виж мнение
    Здравейте,
    и аз отдавна следя темата с интерес и най-накрая реших да започна гоблен на ГК. Всички много ми харесват, но съм се спряла на два от тях - 982 Forest Scene и 1793 Interior of a Picture Gallery. Двата гоблена са несъпоставими и затова ми е трудно да избера кой да бъде.....
    Аз бих шила 982... но съм пристрастна, защото обожавам този модел!

  12. #1917

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Eveline Виж мнение
    Аз бих шила 982... но съм пристрастна, защото обожавам този модел!
    Eveline, благодаря за съвета! Наистина е по добре на него ( 982) да се спра, защото съм го виждала ушит. Иначе трудът ми би могъл да отиде на вятъра ако се окаже че схемата на Галерията (1793) не е сполучлива, защото картината е с доста детайли.

  13. #1918

    Подразбиране

    Здравейте,момичета!Няма да се впускам в дълги излияния,колко впечатлена съм от красивите гоблени на ГК които шиете.Каквото и да кажа ,ще е недостатъчно!!!Изпитвам респект и ви имам пълно доверие!Затова ще се допитам за мнението ви за тези два гоблена,виждали ли сте ги ушити или етапи от тях;дали са сполучливи?GK 1491 и GK 2030

    http://www.chcrossstitch.com/forum.p...=20389&ctid=59

    http://www.chcrossstitch.com/forum.p...=90175&ctid=59

  14. #1919

    Подразбиране

    Нека и аз да кажа какво мисля, с 1 завършен и 1 в действие ГК. Гоблена във Велико Търново беше моя, " Мадоната с ангелите" . В сравнение с новите схеми, имам в пред вид всички с номера над 1500, моя наистина не е перфектен. Още повече, нито бях виждала ушит ГК, нито знаех как се шие...Кой нормален гобленар сега ще започне ГК бод 1:4??? Аз просто го пикселовах с този бод.... Щеше да изглежда по съвсем друг начин, ако поне бод 1:1 го бях ушила.Спокойно може да се причисли този гоблен към "покритите с прах" , но въпреки всичко аз много си го харесвам.Сега схемите са много по-детайлни и контрастни. " Мадоната с ангелите" е модел номер 169, в момента шия 1872. Нивото на сложност на новия ми гоблен също е по-голямо, детайлите не са размити и конците са много ярки и контрастни. Ако ви е направило впечатление в каталога вече има нови разработки на стари модели. Разликата е огромна!

  15. #1920

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от toni68 Виж мнение
    Голямо затишие в тази тема Да я пораздвижа малко, до тук я докарах. 3 листа цели 2 месеца шия...срамота Все пак 2 реда схеми завършени имам
    Отдавна не съм влизала във форума но днес видях и този на Тони. Браво . Става великолепен. Поздравления и давай напред

Страница 128 от 153 ПърваПърва ... 2878118126127128129130138 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •