Страница 133 от 153 ПърваПърва ... 3383123131132133134135143 ... ПоследенПоследен
Показване на 1,981 до 1,995 от 2293
  1. #1981

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от bubka Виж мнение
    Здравейте момичета!Поклон за търпението и златните ви ръце,които сътворяват тези невероятни красоти.Шия гоблени от много години,но и в най-смелите си мечти не съм мислила,че мога да ушия нещо такова.А толкова ми се иска.Харесах си едни рози и бих помолила,ако някой има схемата да я сподели с мен.Предполагам,че многото въпроси ще са след това.
    http://savepic.org/3391667.htm

    Благодаря предварително!bub.ka@abv.bg
    Сега видях №1498 С нетърпение очаквам отговор
    Тези рози са едни от любимите ми, прекрасни са

    Ти събирай по-бързо смелост, пък ние ще помагаме със съвети .
    Аз преди да започна моя ГК, към 3 години само му се любувах на сайта. После намерих темата при осинките и помолих за схема.... после някой и друг месец само разглеждах, иииии.... се престраших- започнах го
    След няколко месеца открих и тази темичка и така....Пристрастих, че се , лишавах от сън и го уших точно за една година.Съвсем уверено мога да кажа, че се насадих направо и няма връщане назад- друго не мога да подхвана да шия освен сложен многоцветен дизайн

    пп Виждам, че вече са ти дали схемата, та ако се решиш и имаш въпроси питай- ще помагам с удоволствие. Много се радвам когато някой реши да подхване модел на ГК

  2. #1982

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета за схемата и топлото посрещане.Още не знам кога ще го започна,но вече се радвам,че съм сред вас!
    Искам да ме посъветвате на каква панама е най-добре да го започна на разграфена българска или на 18 каунта и как ще изглежда по-добре с гобленов бод или бод-кръстчета?Знам,че ще кажете,че решението е мое,просто искам да споделите вашия опит-как шиете вие?
    Благодаря отново!Бъдете здрави!

  3. #1983

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от bubka Виж мнение
    Благодаря ви момичета за схемата и топлото посрещане.Още не знам кога ще го започна,но вече се радвам,че съм сред вас!
    Искам да ме посъветвате на каква панама е най-добре да го започна на разграфена българска или на 18 каунта и как ще изглежда по-добре с гобленов бод или бод-кръстчета?Знам,че ще кажете,че решението е мое,просто искам да споделите вашия опит-как шиете вие?
    Благодаря отново!Бъдете здрави!
    Аз в момента шия трети сложен дизайн. Първия ми беше на класик крос стич със 134 цвята и без смесени цветове- нещо като репетиция преди ГК защото за пръв път опитвах що е това нещо кръстчета и го ших на 16 каунт, защото исках да стане по-голям като размер.
    Втория ми е на ГК и го ших на 18 каунт- стана перфектен на вид, но ми идва малко голям като размер и ако се бях усетила на време, щях да избера по-ситна основа.
    Третия който шия сега го започнах с 1:1 на 25 каунт( почти няма разлика с българската панама) но съм объркала размера на основата при изчисленията и рязането, и понеже беше последната такава основа в магазина, го започнах отначало но на 20 каунт( това с 20-я каунт не си го причинявай-ужассс е просто...самонаказвам се в момента)
    Та ако си свикнала на БГ панама, можеш да си го подкараш на такава- няма проблем, дори се печели време, става по-бързо.
    Ако си свикнала с кръстчета, не купувай по ситна от 18 каунт- другото е наказание, както казах по-горе. Хубавото е, че тези гоблени можеш да ги шиеш на каквато основа си решиш- определящ е крайният размер който искаш да получиш на готовия гоблен

    ето ги моите
    http://2323.snimka.bg/stars/album.516725.25809656.big - първия на 16 каунт

    http://2323.snimka.bg/stars/album.516725.28924475.big ГК на 18 каунт и

    http://2323.snimka.bg/tapestries/st.727214.31534258.big и на 20- тази снимка пари, защото не съм го показвала още в темата която направих за него...

    Колкото е по- едра основата, толкова има по-голяма опасност да стои ушитото на пиксели. Тези гоблени имат свойството да изглеждат леко размити, но в това им е чарът- изглеждат точно като стари маслени платна, по какъвто образ и подобие са създадени, а не да приличат на анимационни картинки. Моделът обаче който ти си харесала е съвсем ясен и с поизчистени граници на отделните детайли- размиване не се забелязва... Много е красив -и аз съм го планувала незнайно за кога
    Ако има нещо- питай!

    пп Еййй, че чаршав опънах, ще рече човек че на въже съм държана...браво на този, който изчете горното

  4. #1984

    Подразбиране

    Страхотни са ти гоблените Евелин,първият е на кръстчета ,а другите?Подозирам,че имаш и друго име...Белора или нещо подобно?

  5. #1985

    Подразбиране

    Рoupie, Elisa ,Eveline, благодаря , че ме подкрепяте
    Eveline,отдавна чаках етап. Поразена съм! Какво друго мога да кажа......
    Изумява ме прозрачността на водата.Браво за търпението и постоянството ти.
    Не започвай друг,моля те,макар че напълно те разбирам.И на мен често ми минават такива мисли .Гората сме я виждали вече,а Айвазовски- не.

    Bubка,1498 чака ред и при мен.Няма да е скоро,но.....някай ден ще ушия и него.Относно каунта и бода,съм съгласна напълно с Eveline,Освен това да допълня,че на кръстчета цветовете са по-ярки и наситени,но си е двойна работа.Става много по-бавно.Освен това и размерът не е за подценяване-500/669.Ще стане с размери 71/95 см.Имаш ли място където да закачиш такова нещо? Аз също съм за българска панама ,а още по-добре-25 каунт,ако не ти е проблем да шиеш петит малко по-ситно.

    И един последен въпрос към всички:Знаете ли къде в България може да се поръча Белана 20каунт?

  6. #1986

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от bubka Виж мнение
    Страхотни са ти гоблените Евелин,първият е на кръстчета ,а другите?Подозирам,че имаш и друго име...Белора или нещо подобно?
    Трите, които показах с линковете са с кръстчета.Лалетата ми е първият с кръстчета- направо в дълбокото се хвърлих тогава...хем нов бод, хем 134 цвята
    А за другото правилно подозираш, това е никът ми от мамата...

    пп уа-уа,благодаря за Айвазовски. Още не съм качила снимките в темата за гоблена, че преди няколко дни валя един дъжд във Варна и още не са ни оправили интернета- ту го има, ту го няма...кутията отвън се е намокрила нещо. Дано днес или утре да го погледнат, че аман...

  7. #1987

    Подразбиране

    Eveline страхотен етап . Тези дни си мислех за теб и до къде си стигнала.
    Моляте не почвай и другия. Гората сме я гледали, но Айвазовски е уникален. За първи път толкова време гледам етап. Толкова прозрачно ефирна вода не съм виждала до сега. Невероятен е. Поклон пред упоритостта ти .

    Бубка, навремето като подлудих Eveline за информация относно ГК, този модел беше един от желаните. Навяваше ми толкова много детски спомени, на село имахме такъв трендафил, а как ухаеше не е истина. Но се спрях на английските рози. За себе си реших кръстче на 18 cnt. като ще е гарга да е рошава.

  8. #1988

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vbanowa Виж мнение
    Eveline страхотен етап . Тези дни си мислех за теб и до къде си стигнала.
    Моляте не почвай и другия. Гората сме я гледали, но Айвазовски е уникален. За първи път толкова време гледам етап. Толкова прозрачно ефирна вода не съм виждала до сега. Невероятен е. Поклон пред упоритостта ти ......
    Много благодаря за думите . Ще се опитам днес да кача снимките в темата за морския ми гоблен. Вие вече го видяхте в подписа ми, но да се разпиша и на точното място все пак , че на лични ме бомбандират периодично с въпроси кога и че се помайвам нещо Преди малко видях навън, че са дошли техници за интернета и работят по кутията....та дано.Тъкмо и съм си вкъщи днес заради моя четвъртокласник.....

  9. #1989

    Подразбиране

    Момичета, аз от скоро се запалих по Голдън кейт. Харесах си един гоблен № 1229 An Alpine Village. Какво ще кажете за него. Видях много малък етап при рускините, но от него не мога да разбера дали е сполучлив. Ако някой може да изкаже мнение ще бъда благодарна

  10. #1990

  11. #1991

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Ето го 1229 завършен тук http://club.osinka.ru/topic-64705?p=9523978#9523978
    Благодаря, но като го гледам явно не съм сгрешила в избора си, дано сте съгласни с мен момичета. Още се двоумя, но и панамата и конците е почти всички ги имам. Само не смея да го започна

  12. #1992

    Подразбиране

    Поразрових се малко,за да съм ти по-полезна,но момичето,което го е шило не дава никаква информация с какви конци е шила.Освен това,не се знае доколко качествена е снимката .
    Върти ми се из главата,че съм го виждала и в друг сайт.Там сякаш беше по-светъл,но засега не го откривам.

    Моето мнение е,че е малко размазан,има някои недостатъчно изчистени детайли,но като цяло става.

    Ето,намерих го: http://rukodelie.devichnik.ru/index....lpine-village/

  13. #1993

    Подразбиране за втория

    Цитат Първоначално написано от Eveline Виж мнение
    Втория го имам и ако искаш дай имейл адрес за да ти го изпратя, но ще стане по-късно днес или утре. Ето тук го има в процес :

    http://rukodelie.devichnik.ru/index....tempest/page-2 -ако не го виждаш, да знаеш че тук някои от снимките се виждат само с регистрация, но повечето се виждат и без...

    Аз в момента шия разработка по същата картина, но на друга фирма- това е моя:
    http://2323.snimka.bg/tapestries/st.727214.30488037 -отказах се от разработката на ГК по очевидни причини.....тяхната прилича на едно размазано петно....
    Колкото до първия, който търсиш, малко по- нагоре от твоя пост, едно от момичетата пише, че го е започнало, но се е отказало от него, защото в процеса на работа е забелязала, че се получава размазано. То и по скрина си личи, че е кофти- стои на пиксели и неизбежно такъв и ще е крайният резултат....
    Ако наистина искаш да шиеш ГК, като за пръв път само едно море и едно небе за цяла картина ще ти е много трудно. На мен ми е третия многоцветен дизайн морето което шия т.е. имам известен опит и голямо желание, но въпреки това ми е доста трудно и най-вече еднообразно....както казах по-горе само едно небе и едно море не се шият лесно

    Ако все пак искаш схемата на ГК 1575 Tempest имейлът ми е в подписа.
    Май ще се престраша...Ако може да ми изпратите втория на two2@abv.bg

  14. #1994

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от цвят Виж мнение
    Май ще се престраша...Ако може да ми изпратите втория на two2@abv.bg
    Кой е втория, номерът му кой е, че не съм сигурна дали разбрах правилно ?

    Ако имаш предвид, показания който аз шия, него няма как да му раздавам схемата. Индивидуална поръчка ми е и засега е уникат....
    Редактирано от Eveline : 12.10.2013 в 12:47.

  15. #1995

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте момичета.Най-накрая имам малък напредък по моя гоблен(ГК1793-Interior of a Picture Galeri) и реших да го споделя с вас
    Не съм добър фотограф,в действителност цветовете са по-ярки.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 133 от 153 ПърваПърва ... 3383123131132133134135143 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •