Страница 38 от 153 ПърваПърва ... 2836373839404888138 ... ПоследенПоследен
Показване на 556 до 570 от 2293
  1. #556

    Подразбиране

    Простете за невежеството,но как се шие "полукръстче"

  2. #557

    Подразбиране

    Ира да започнем от там как се шие кръстче и ще стигнем до полукръстче. При бод кръстче отзад се получават вертикални чертички изглеждащи така |||||. При гобленовия бод отзад са наклонени чертички изглеждащи така ///// и то два пъти по-дълги отколкото отпред.При полукръстче се шие като кръстче но без да се минава втори път по същия път.От опаковата страна бод полукръстче изглежда така ||||| a не такa ////// Боже и аз го обясних...като индианец. Моля някой който има картинки да го покаже нагледно

  3. #558

    Подразбиране

    http://stitchaholik.narod.ru/stejki.htm
    Полукръстчетата са показани след френските възли.

  4. #559

    Подразбиране

    Аз пробвах преди време полукръстче но ми беше адски бавно и неудобно.Нещо не ми идва отръки...а иначе съм чела ,че така отива и по малко конец.

  5. #560

    Подразбиране

    Полукръст на 22-ри каунт панама наистина се шие по-удобно с гергеф или рамка. Дейзи, виж обясненията ми в темата за гергефите.
    Колкото до разхода на конец, наистина намалява доста, което не е без значение при GK и HAED.

  6. #561

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от toni68 Виж мнение
    Ира да започнем от там как се шие кръстче и ще стигнем до полукръстче. При бод кръстче отзад се получават вертикални чертички изглеждащи така |||||. При гобленовия бод отзад са наклонени чертички изглеждащи така ///// и то два пъти по-дълги отколкото отпред.При полукръстче се шие като кръстче но без да се минава втори път по същия път.От опаковата страна бод полукръстче изглежда така ||||| a не такa ////// Боже и аз го обясних...като индианец. Моля някой който има картинки да го покаже нагледно
    благодаря за пояснението.Предполагам, че по-трудно ще се промушва конеца при започване и завършване .

  7. #562

    Подразбиране

    Аз лично промушвам по-трудно при полукръст или пълен кръст.

  8. #563

    Подразбиране

    Не ми е по-трудно промушването, но ако искаш "идеален" гръб, няма как да стане. Промушеният конец се вижда. Ноооо... това, разбира се е, докато се сложи в рамка.

  9. #564

    Подразбиране

    Момичета сега обсъждате тези кръсчета и полукръсчета.Къде бяхте когато аз започнах да шия GK.Аз се интересувах тогава само от мартениците.Тогава незнаех и за съществуването на тази че и на много други фирми.Абе въобще докато влезна в този форум аз знаех само за Вилер.После започнах да се интересувам.Не се решавах да го почна с кръстат бод защото никога не бях шила с този бод.Сега се мъча 1:1. и вижте отзад какво се получава
    Роденият да пълзи няма как да полети!
    http://abazova.snimka.bg/other/moyat...28684.20293928

  10. #565

    Подразбиране

    Не се притеснявай .Гоблена се гледа отпред и като го рамкираш,кой ще ти гледа гърба


  11. #566

    Подразбиране

    Хей Сами значи не си го забравила! Хайде дай етапче от него

  12. #567

    Подразбиране

    abazova_s незнам дали след като си шила досега с гобленов можеш да преминеш на полукръстче-нали изглежда еднакво в лицевата част
    би спестила доста конец-гоблена ти е доста голям
    Да се изкажат по опитните с полукръстчетата

  13. #568

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Момичета сега обсъждате тези кръсчета и полукръсчета.Къде бяхте когато аз започнах да шия GK.Аз се интересувах тогава само от мартениците.Тогава незнаех и за съществуването на тази че и на много други фирми.Абе въобще докато влезна в този форум аз знаех само за Вилер.После започнах да се интересувам.Не се решавах да го почна с кръстат бод защото никога не бях шила с този бод.Сега се мъча 1:1. и вижте отзад какво се получава
    Предвид сложноста на гоблена и броя на цветовете, "гърбът " е ПЕРФЕКТЕН!! Ти само да видиш моя ХАЕД -пълна ТРАГЕДИЯ!

  14. #569

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abazova_s Виж мнение
    Момичета сега обсъждате тези кръсчета и полукръсчета.Къде бяхте когато аз започнах да шия GK.Аз се интересувах тогава само от мартениците.Тогава незнаех и за съществуването на тази че и на много други фирми.Абе въобще докато влезна в този форум аз знаех само за Вилер.После започнах да се интересувам.Не се решавах да го почна с кръстат бод защото никога не бях шила с този бод.Сега се мъча 1:1. и вижте отзад какво се получава
    аз лично опитах всички варианти,но не се справих с кръстчетата и полукръстчета.Затова си шия с гобленов бод,нищо че отзад е като китеник,важен е резултата от пред

  15. #570

    Подразбиране

    Реклама:
    От моя малък опит,достигнах за себе си до този извод,че колкото пошече се опитвам да потпъхвам конеца отзаде,толкова отпреде се стяга пошече и се опъва конеца.затова се отказах въобще да потпъхвам конеца.Като гледах гърбовете на накои от рускините,те въобще не са се стараели да потпъхват конеца-поне доста.Затова реших ,че лицето ми е по-важно от гърба

Страница 38 от 153 ПърваПърва ... 2836373839404888138 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •