Страница 51 от 131 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследенПоследен
Показване на 751 до 765 от 2293

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Сега ми разпали любопитството.Поясни ни този начин на шиене.
    Роденият да пълзи няма как да полети!
    http://abazova.snimka.bg/other/moyat...28684.20293928

  2. #2

    Подразбиране

    А как се прескача когато този цвят си го изнесла и си го остовила
    Роденият да пълзи няма как да полети!
    http://abazova.snimka.bg/other/moyat...28684.20293928

  3. #3

    Подразбиране

    Сами,не разбрах въпроса?
    Ще се опитам да обясня.Шия в диагонални стълбове от 10 знака,които се изместват с 1 наляво.Хващам един знак и шия докато го има, само в границите на този стълб.Като свърши този знак и ако го няма след още 10-12 знака нагоре,го измествам в съседния диагонален стълб.Обикновено винаги го има някъде в съседство,на не повече от 3-4 знака.Мушвам конеца в необходимата дупчица,издявам иглата и той остава да си виси.Шия с него чак когатозапочна следващия диагонален стълб. След това хващам следващия знак и процедурата се повтаря.
    Изглежда сложно и пипкаво,но всъщност не е.Шия много по-бързо.Дори мъжа ми го забеляза.А лицето на гоблена става невероятно красиво. Гладки,еднакви и равни кръстчета.

  4. #4

    Подразбиране

    ya-ya, отдавна съм се загледала в метода "парковка" и много ми се искаше да пробвам, макар че съм си свикнала да шия по цветове. Приятно се изненадвам да разбера, че и ти си го усвоила и ти харесва. Интересно ми е само на каква площ го правиш и как: по редове, на ивици, на стъпала, диагонална парковка? Покажи, моля те докъдето си стигнала. Много съм нетърпелива.
    Чак след като написах, видях, че си пояснила, така че вече съм наясно, но все пак искам да видяяяяя.

  5. #5

    Подразбиране

    Хубав човек съм ама не мога да го разбера на български ,а камо ли на руски
    Но ще следя какво си направила с огромен интерес

  6. #6

    Подразбиране

    И аз! И аз искам да видя!

  7. #7

    Подразбиране

    Добре де,ама съм много лош фотограф.

    [URL=http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i126/1111/65/480ddbb83c1c.jpg.html][/URL

  8. #8

    Подразбиране

    Доста си напреднала от последния път, като показа етапче. А и на мен този метод ми е интересен. Дано следващия път като имаме слеща да можеш да дойдеш, че да го обясниш на живо.

  9. #9

    Подразбиране

    [URL=http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i126/1111/65/480ddbb83c1c.jpg.html][/URL[/QUOTE]
    Благодаря за мастер клас!! Отдавна искам да пробвам,но подозирам,че няма да стане и затова продължавам по-старому!
    А ти си върха!

  10. #10

    Подразбиране

    Снимките са супер! И почти ми е ясно...почти.Само не знам отзад какво се получава? Така не се ли налага да прескачаш по повече от 2 кръстчета, за да прехвърлиш в другата колона конеца? И отзад къде го промушваш, ако няма нищо ушито около този конец?

  11. #11

    Подразбиране

    Чудесно си го показала. Много ясно се вижда. Благодаря.

  12. #12

    Подразбиране

    Ya-ya, получава се невероятно красиво.
    Винаги ми е било любопитно при този метод две неща (може да прозвучи глупаво, но ще попитам) - конците, които остават висящи отгоре, не пречат ли на шиенето, имам предвид, не се ли получава понякога да закриват квадратчета, които е дошъл момента да ушиеш? И още един въпрос - при толкова много сходни цветове на близки разстояния, как знаеш кой конец, кой знак е, или се ориентираш по знака, който е на мястото, където си забола конеца? Благодаря, и от сърце - приятно шиене

  13. #13

    Подразбиране

    Toni, гърбът не се различава съществено.Само е малко по-рехаво и по-лесно се промушва иглата,защото не се започва и завършва толкова често.Ако няма конец, под който да промуша си го оставям така,той после се крие от другите конци.Не се прескачат особено големи разстояния,не повече от 3-4-5 бода,защото върви по диагонал.Предполагам,че този проблем ще съществува при шиенето на парковка на редове или колони.
    voda1, свободно висящите конци остават винаги в дясно от полето където шия и не ми пречат изобщо.Не мога да различавам конците,още повече ,че са мартеници.Но не се и опитвам.Гледам схемата-където излиза съответния конец -кой знак трябва да се шие.

  14. #14

    Подразбиране

    Unknown lady,от това се страхувах и аз,преди да започна.От много дълго време се възхищавам на рускините,които шият по този начин.Няколко пъти съм изчела всичко за парковка в "Народный учебник для вязания".Все си казвах,че това не е за мене и никога няма да шия по този начин.Но нали знаете........"никога не казвай никога".Пък и винаги има какво ново да се научи.Поне ми е интересно и исках да споделя с вас,че не е толкова трудно и страшно.

  15. #15

    Подразбиране

    Този метод на мен ми е твърде сложен и си представям какво мазало бих направила с толкова много висящи конци

Страница 51 от 131 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •