Страница 92 от 153 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследенПоследен
Показване на 1,366 до 1,380 от 2293
  1. #1366

    Подразбиране

    Ще последвам съветите ти, ya-ya, благодаря

  2. #1367

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от geri_m Виж мнение
    Ще последвам съветите ти, ya-ya, благодаря
    не ме питат, ама аз да кажа
    (особено като не съм помирисвала ГК хехе)
    на 16 каунт покритието щеше е по добро

    иначе за размера .... че ще е портал към друго измерение - ще бъде, то размера е колкото една малка врата


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  3. #1368

    Подразбиране

    Според мен на 16к. е много едро за тези гоблени, на по-ситна панама изглежда по-добре, така мисля аз, то не че не може де, а и гоблена ще бъде наистина огромен.
    Аз на края реших моят да го провя на 18-ка с кръстче и за сега става много добре. Първоначалният ми вариант беше върху бг.разграфена с гобленов бод, но много бъркам там при броенето и се отказах. Сега върви добре. Надявам се скоро да имам какво да покажа и аз.

  4. #1369

    Post

    geri_m , казваш, че отдавна не си бродирала и хоп, направо в дълбоките води...че ще бъде красиво, спор няма... поздравявам те за смелостта да започнеш този гоблен...той по принцип не е малък, но с избора ти на панама ще стане огромен...защо не, щом си преценила, че ще имаш подобаващо място където да го поставиш...представям си безкрайните метри конци, които ще трябва да превърнеш в бодчета...колосална работа...!!!...ya-ya ти е дала добри съвети...всичко останало зависи от теб...желая ти постоянство и упоритост...
    Всеки има собствена представа и виждане каква панама да използва...аз лично само за портрети бих използвала Хардангер 22...при всички останали модели Аида 18, каквито са препоръките на фирмата...този каунт е най-оптимален по отношение на размери и разход на конци...само в краен случай, ако искам гоблена да бъде с по-големи размери, Аида 16...освен това когато се бродират кръстчета обратната страна е по-приемлива и не така плътна... така както се получава при мен на бяла неразграфена българска панама 22...не знам изобщо има ли вариант да се получи по-прилична обратна страна...опитвам се да съчетавам между петит-поинт и където позволява панамата, полукръстче, но общо взето разлика не виждам, все е зле...
    И накрая да не пропусна най същественото...от моето гобленче съм избродирала 1/4...като се има предвид , че се състои от 20 листа голямо постижение, напредвам......
    Редактирано от neonila : 02.05.2012 в 17:10.

  5. #1370

    Подразбиране

    Благодаря, neonila. Мисля да го сложа в коридора срещу входната врата. На едната стена там съм си поръчала огромно огледало, буквално я покрива цялата, а на другата до него ще окича гоблена някой ден.

  6. #1371

    Post

    Ех, мечти, мечти......
    Но такса за тях никой не взима...та и аз така, мечтая ли, мечтая...
    Да помечтаем заедно......

  7. #1372

    Подразбиране

    ya-ya блаодаря,в началото ме притесняваше точно за прозирането и съжали,че не почна кръщета,но вече не в момента е като кадфе и мн нено(за правописните решкимажът ми почерпи лаптопа с бира и някой клавиши не работят ,надявам се се разбира какво пиша

  8. #1373

    Smile

    Мак, geri_m прекрасни модели сте започнали да шиете. Ще Ви следя етапчетата с интерес. Спороно шиене, момичета.
    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.
    nimate@abv.bg
    http://www.snimka.bg/?profile,albums
    http://sports.mymall.bg/index.php?ref=43180

  9. #1374

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Относно кръстчетата,гледай двата ката на конеца да вървят успоредно и да не се пресукват прекалено,защото тогава стават неравни и криви.Омекотителят също е безценен в случая.
    Въпросът ми сигурно ще прозвучи така все едно съм паднала от небето ама как точно се използва омекотителят ? Конецът се намазва с пръсти непесредствено преди да се започне шиенето, всички конци се обработват предварително, разрежда ли се омекотителят с вода или как? Преди време срещнах нещо за това при рускините, но не обърнах голямо внимание тогава, а сега не го намирам. Като засъхне , не се ли втвърдява конецът, възможно ли е да се обезцвети- все пак е химия някаква, а най-близкото пране се очаква след година (в най- добрия случай, имайки предвид мащабите на ГК)
    Аз вече почти преполових моя ГК 989, но много ме мъчи непрекъснатото усукване на конеца и ако има начин това да се предотврати ще съм много доволна!

    Скоро пак ще покажа етапче.

  10. #1375

    Подразбиране

    Мокра кърпичка се напоява с омекотител и се оставя да изсъхне. Като вденеш конеца преди да започнеш да шиеш прекарваш иглата през кърпичката 1-2 пъти.

  11. #1376

    Подразбиране

    При усукване на конеца, аз просто пускам иглата като отвес надолу и всичко се оправя.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  12. #1377

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    При усукване на конеца, аз просто пускам иглата като отвес надолу и всичко се оправя.
    То и аз така правя- ушила съм доста гоблени досега, но за втори път шия сложен дизайн и кръстчета. Първият беше едни лалета на CCS със 134 цвята ,но без мартеници и както и да легнат конците ( а бодовете винаги ставаха хубави даже и без да се старая, сигурно, защото го ших на аида 14) нещата се получаваха.

    Сега шия моя ГК на 18 каунт- става някак по сбито и така ми се увърта конеца,че действието което си описала го правя почти след всеки бод.

    cecunca, благодаря за обяснението- знаех си аз , че има тънкост и не може просто да се намацат конците с омекотител.

  13. #1378

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от мак Виж мнение
    Здравейте,най-накрая да се престраша и аз
    мак , поздравявам те за началото на 971-A Peacock and Doves in a Gardenи и за за това, че се престраши да ни покажеш етап от своя избор...
    Специално потърсих страничката на една девойка, която вече е избродирала и рамкирала този гоблен...на нея това и е коствало 10 месеца и 17 дни работа и изразходвани 200(+ -5) чилета дмс...панама Аида 18 и бод кръстче в две нишки..цифрата звучи доста внушително, но реално...
    Какво ли ще бъде количеството конци, които ще използва geri_m за своето "гобленче" Forest Scene с размери 157 х 127 см......това да се използват конци "Росаче" е някакъв вариант за облекчаване на бюджета...

  14. #1379

    Подразбиране

    E аз едва ли ще успея като рускините за 10 месеца по скоро за 10 одини с 2малки деца,но колкото толкова.Конците копувам по етапно и на метраж. Не ми се мисли за одеалцето на eri-an.Поздравления за смелоста и.

  15. #1380

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря. Ами да си призная честно не съм си купила всички чилета. Само по едно от всеки цвят. Мисля, че бяха некъде около 135 цвята. Абе първоначално за конците с панамата дадох 100 лева пък после ще видим...
    Пак благодаря на всички.
    мак успех и на теб

Страница 92 от 153 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •