Страница 102 от 153 ПърваПърва ... 25292100101102103104112152 ... ПоследенПоследен
Показване на 1,516 до 1,530 от 2293
  1. #1516

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от voda1 Виж мнение
    И тъй като, както знаете е зараза - мисля следващият ми да е GK1301-At the spring. Моля, ако някой го е срещал някъде ушит, нека да покаже, тъй като ми се иска да го видя, преди да реша окончателно.
    И ако мога да попитам за мнението ви - как мислите, дали ще се получи добре на аида 18, полукръстче с 4 ката конец (за по-бързо)?
    voda1, поздравления за завършения гоблен......
    toni68 ти е показала снимка на следващия модел, който си избрала, а аз ще ти покажа снимка на ГК-943, който се бродира на панама Аида16 с 4 нишки с бод полукръстче...

    До сега никъде не съм срещала девойка, която да е избродирала гоблен на Аида18 с полукръстче от 4 нишки, а само такива, коита са започвали и после са се отказвали...
    С моят малък опит, но не личен, а от "бродене и четене" в нета бих ти дала сл. съвет:
    Бод кръстче с две нишки на Аида 14,16,18...полукръстче с четири нишки на Аида 14,16...полукръстче с три нишки на Аида 18...
    Каквото и да избереш ще ти бъде по сърце, така че ти желая успех...
    Аз лично бродирам и един гоблен на Леврон бод петит-поинт на Аида18 с две нишки...исках да се получи малко по-голям размер /с около 10см. /, но не го препоръчвам тъй като панамата много прозира...позволих си го за себе защото не шия стегнато и не обичам да бродирам с три нишки...след изпирането и накисването в омекотител /в обозримо бъдеще, но незнайно когa/ се надявам в голяма степен да се заличи прозирането на панамата... надявам се да съм била полезна...
    Приятен ден и успешна нова седмица, мили момичета......
    Редактирано от neonila : 11.06.2012 в 10:35.

  2. #1517

    Подразбиране

    Четири нишки на 18-ти каунт е прекалено много. 27-ми каунт пък ми се вижда доста ситно. За по-плътно покритие препоръчвам 25-ти каунт полукръст в две нишки. Успех!
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  3. #1518

    Подразбиране

    voda1, каква прекрасна изненада!!! Чудесен гоблен!!!
    Според мен няма лесен гоблен на ГК и с основание му се радвай, защото заслужава.
    И според мен на Аида 18 с четири нишки, дори и на полукръстче, не е добре . С три не можеш, защото ГК има смесени цветове. Съгласна съм напълно с това, което са писали момичетата.
    Редактирано от Elisa : 11.06.2012 в 21:11.

  4. #1519

    Подразбиране

    Voda1,поздравления за завършения ГК!
    Когато преди време ми поиска схеми с рицари и ги разгледа,реакцията ти беше нещо от рода на "Това не е за мен!"Дори не предполагах,че си започнала,а сега имаш готов шедьовър.Дори не съм предполагала,че този гоблен е толкова сполучлив.Много ми харесва!
    Присъединявам се към мнението на момичетата-Аида 18 с кръстче или 22 или 25 каунт петит(полукръст).С четири нишки е грубо,неикономично откъм конци и трудно за промушване.

  5. #1520

    Подразбиране

    Здравейте,
    Благодаря на всички за съветите ви. Много ми помогнахте, при такова единодушно мнение няма как да не ви послушам. Иска ми се панамата този път да е по-едра, така че ще е кръстче.
    ya-ya, не съм аз тази, която е казала "Това не е за мен", на друга съфорумка си изпращала рицарски схеми - може и тя да се появи с някой гоблен като моя или твоя
    Поздрави на всички

  6. #1521

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от voda1 Виж мнение
    ya-ya, не съм аз тази, която е казала "Това не е за мен", на друга съфорумка си изпращала рицарски схеми -
    Моля за извинение в такъв случай

  7. #1522

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Моля за извинение в такъв случай
    Няма защо, предполагам, че от отзивчивост си споделяла много схеми с много хора, така че напълно нормално е човек понякога да се обърка

  8. #1523

    Подразбиране


    ето и малкия ми напредък от Virgin with angels

  9. #1524

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kamelia ilieva Виж мнение

    ето и малкия ми напредък от Virgin with angels
    А кой номер беше това, че заглавието нищо не ми говори... Иначе началото изглежда хубаво - много се радвам когато някой започне нов ГК.

  10. #1525

  11. #1526

    Подразбиране

    Здравейте,1/10 от моят паун е готов.Снимките са малко лоши,но такъв е фотографа.Това може би е последният ми етап който показвам за в близката една година.Налага се да заминем за една година и след голямо мислене реших да не го вземам поради големият обем,но живот и здраве да се върнем с нови сили.Надявам се да мога да следя какво става из форума и от там на всички успех,радвам се ,че ви има.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #1527

    Подразбиране

    Дотук се получава много нежно. Няма ли как да натъпчеш още малко багажа и да си го вземеш с теб?

  13. #1528

    Подразбиране

    Мак, жалко че го изоставяш, но така ще ти е още по-мил, аз трудно бих се разделила с моя - не съм показвала етап отдавна, ама да не мислите че съм се "удавила" - преборих успешно вълната и приближавам брега

  14. #1529

    Подразбиране

    Вълната се получава също като жива, много е красива и в същото време семпла и истинска.( Като казвам семпла, в никакъв случай нямам предвид елементарна за шиене) Да си призная, преди да започнеш да я шиеш изобщо не ми беше направила впечатление, но сега с всеки етап я усещам все повече и повече.

  15. #1530

    Подразбиране

    Реклама:
    [IMG][/IMG]

    Скромно продължение от мен. След редакцията на размера, качеството на снимката не е върхът, но става...В действителност е много красив, чак не ми се вярва, че тази прелест се ражда из под моите ръце (които въпреки, че климатикът работи на пълна пара, тези дни доста се потят и ми се изтрива разграфяването, та се налага отново да разчертавам с маркера) Остават ми още три реда от схемата, а вече е доста голям...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Eveline : 23.06.2012 в 18:58.

Страница 102 от 153 ПърваПърва ... 25292100101102103104112152 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •