Страница 151 от 153 ПърваПърва ... 51101141149150151152153 ПоследенПоследен
Показване на 2,251 до 2,265 от 2293
  1. #2251

    Подразбиране

    А според мен, тези, които живеят в България са за аплодисменти, че успяват да задържат любимото хоби. В чужбина проблемите се решават много по-лесно. Аз и в България не разчитах на ничия помощ, но до бродирането трудно стигах и от липса на време, и от притеснения за следващите дни. Сега е много по-лесно, въпреки нормалните и извън страната трудности, но години и здраве колко ли останаха
    И аз много се радвам на етапите на този гоблен, защото много го харесвам!
    Момичета, и още нещо да споделя с вас. Преди години бях попаднала на страница с много схеми на ГК. Смъкнах много от тях. Преди две години една бразилка писа, че търси една от схемите, които бях свалила и и' я изпратих. Тя ми благодари, но каза, че това са старите схеми на ГК, а тя търси новите. Аз съм в пълно неведение как се разпознава кои са нови и кои стари, и реших да изтрия папката, за да не се подлъжа. После попаднах при вас и споделих, че ще търся и се включа. Днес докато търсих да изпратя схема на Вилер, попаднах на тази папка със свалените ГК / явно не съм я открила тогава и не съм я изтрила или съм забравила да го направя. Прегледах я - в нея имам 40 схеми. Между тях е и една от тези, които писах, че бих ушила и вие ми я изпратихте. Колкото можах сверих тези две схеми дали се припокриват и мисля, че да. И сега не знам какво да правя с папката - читави ли са схемите или не. Нямам против да ги препратя на който има желание, но и да има познания , че да не забъркам някоя каша с лоши схеми. Че са оригинални на ГК е сигурно, но с това "стари, нови" бразилката вмъкна съмнения в мен и тъй като аз съм некомпетентна се обръщам към вас за мнение.

  2. #2252

    Подразбиране

    Може би има предвид стари в смисъл от първите номера. Примерно след 3000 трудно се намират схеми.
    Знам че има повторно преработени схеми, но не зная кои са. Дали това е имала предвид или датата на излизане на схемата, не знам.

  3. #2253

    Подразбиране

    Ехааа, колко много нови красоти видях Отдавна не съм влизала, и изведнъж 4 страници за четене

    За съжаление аз няма с какво да се похваля, мечтая си един ден да шия гората, която е подхванала Елена, но сегашната ми синьо-зелена гама дали ще ми позволи отново да се захвана със зелено....

  4. #2254

    Подразбиране

    image.jpgimage.jpgЗдравейте момичета!Аз пак да се бодна-и неизменно с въртене на главата,но снимките не ги качвам аз,просто защото не мога с моя телефон.Извинете ме!Исках да ви покажа моите нови придобивки,за които щях да се съветвам с вас,но ви пропуснах,защото мечтая за това от 5 години и реших да рискувам самостоятелно!Купих си Q-SNAP и Stitch smart stand!Щастие голямо!Доволна съм и от двете си покупки-СТРАХОТИЯ!Много удобно,нагледно,подредено и ...абеее,щастлива съм!А това в кутийте от обувки е част от организацията ми-разрязвам чилето на 2,после на 4,после на 8,и всички конци са равни.Блендите правя когато ми се налага-на момента-по 1 или 2 конеца и тъй като конците ми са равни по дължина-няма проблем!На импровизирания ми органайзер съм забола само бленди.Иииии,така-има още за обяснение,ноооо-да не досаждам!Ако някой има въпроси,ще отговоря с удоволствие!Желая на всички спорна работа и да показвате,ей!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от elena : 04.04.2017 в 23:55.

  5. #2255

    Подразбиране

    Elena Здравей! Страхотна организация на конци, браво! Доста си се постарала! Даде ми някой идеи и на мен!
    Напреднала си доста с гората! По колко листа от схемите ушиваш на месец?

  6. #2256

    Подразбиране

    Не,че ме е срам да кажа,но много бавничко се движа!По 150 до 200 кръстчета на ден.Мааалко,по-малко от 2 схеми за месец.При положение,че са 195,но реално 177,защото има половинки,смятай колко години ще отвлече!Но после си казвам-колкото-толкова и когато-тогава!Много единични и разпръснати бодчета,понякога свят ми се завива от цветове.За това,когато са солид-взимам конец в една нишка и бода два пъти на едно и също място и си позволявам по-дълги протяжки,защото конеца е тънък,като косъм.Научих се от рускините и на "микростежки" и сега ми е по-лесно да започвам и завършвам блендите,където си искам.Пробвах парковка,но не ми се получи и може би се повлиях от видео в YouTube,на колежка,която шие същия гоблен-и тя премина по цветове,защото е по-възможно да ушиеш нещо!А що се отнася до организацията на конците-заимствах я от тук и малко си доизфантазирах.Номерирала съм ключа от 1 до 200-с толкова цветове е гоблена.Конците са в малки хартиени пликчета,на които има номер по ключ,номера на DMC и си рисувам знака.На блендите съм написала номера на DMC,а под него номера по ключ и когато ги правя,виждам че ми трябва например№3 и №12 по ключ,изваждам тези пликчета,правя си блендата и то лесно,защото конците са с еднаква дължина.Правя си 1 или 2 конеца,като единия прибирам в пликчето,а с другия шия и след това забождам на органайзера.Не искам да правя по много,защото от предния гоблен,ми останаха много бленди и така и не намирам време да ги разделя,за да използвам конците-струва ми се престъпно да ги изхвърля.Като знам колко пари съм похарчила,за да ги купя...И така-цял роман написах,но днес съм почивка и ми е простено!Поздрави от мен ииии сядам да творя!

  7. #2257

    Подразбиране

    Елена, честито придобивки! Става много хубав гобленът!

  8. #2258

    Подразбиране

    Elena, бързо напредваш! Две схеми на месец не е никак малко! При мен дори се случва рядко, поради малкото време, което ми остава за шиене...А сега и тази книга, яко ме мъчи, като приключа с нея пак ще показвам!

  9. #2259

    Подразбиране

    Elena, супер си се организирала!
    А откъде купи Q-SNAP-а и Stitch smart stand-а? Точно такова нещо ми трябва.
    За стан нямам място вкъщи, но стойка и рамка би трябвало да събера.

  10. #2260

    Подразбиране

    Благодаря ви!Когато тръгнах от България,толкова нямах пари,чеее...Е,аз и затова съм тук!А толкова мечтаех за всичко това,че изгледах всички видеа и изчетох много информация.Q-SNAP поръчах от www.Sewandso.co.uk.Там поръчах и стан,но се оказа,че го нямат в наличност,за което не ме уведомиха веднага,а след като ми изпратиха само рамката и си платих 8 паунда за доставка-малко некоректно!И поръчах стана от www.Amazon.co.uk-с доставката 100 евро.За рамката платих 35 евро,но е в 2 варианта,т.е.2 рамки-11 и 17 инча,които можеш да комбинираш.И сега,моята рамка е хоризонтално 17,вертикално 11 инча.Разбрах,че има значение дали е китайска или друга.За сега съм много доволна!Поръчката става много лесно и пристига за около 5 дни.Ако имате нужда-ще помагам!

  11. #2261

    Подразбиране

    Като завръщане у дома след дълго отсъствие.....Чета и гледам снимки и пак чета и се радвам, че любителите на се увеличават. Момичета прекрасни неща сте сътворили. Нямам думи. Моят напредък е съвсем малък - нямам време, а и напоследък се зарибих да шия портретите на внучетата.
    10257169_10203398937680305_7687777464344329434_o.jpg
    Това не е по темата, ама се надявам майсторки като вас да го оценят.
    18157239_10208946263599986_6184090652066650124_n.jpg
    Трябва да стане това
    00001.jpg
    След 200 цвята 12 са направо приказка...

  12. #2262

    Подразбиране

    Макар и малък напредък си е радост за окото! Добре дошла отново elenatzanao

  13. #2263

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elenatzanou Виж мнение
    Като завръщане у дома след дълго отсъствие.....Чета и гледам снимки и пак чета и се радвам, че любителите на се увеличават. Момичета прекрасни неща сте сътворили. Нямам думи. Моят напредък е съвсем малък - нямам време, а и напоследък се зарибих да шия портретите на внучетата.
    10257169_10203398937680305_7687777464344329434_o.jpg
    Това не е по темата, ама се надявам майсторки като вас да го оценят.
    18157239_10208946263599986_6184090652066650124_n.jpg
    Трябва да стане това
    00001.jpg
    След 200 цвята 12 са направо приказка...
    Нова красота се е появила И бебето е супер!

  14. #2264

    Подразбиране

    Момичета, не съм се отказала. Единият ГК ми е зареден вече, но липсва за сега панамата. И другият ще заредя, и в началото на 2018 ги почвам.
    Елена, дано си добре! Ти поне показваше етапи, а отдавна не си се обаждала... Как си?
    Тишината в тази тема ме натъжи...
    Заредих този:
    Другият, на който се спрях още не съм заредила, но и това ще стане. Негова снимка бях качила и преди, но пак я качвам / само информативно/ Прикачен файл 182030
    Редактирано от bizcocho : 31.12.2017 в 22:27.

  15. #2265

    Подразбиране

    Реклама:
    Много дълго време се възхищавам на вашите творби и най накрая се реших.Само че шия гобленов бод поради финансови.....Но ще чакам вашето мнение.Това е Флоритда-1330
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от lili49 : 08.09.2017 в 19:28.

Страница 151 от 153 ПърваПърва ... 51101141149150151152153 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •