Страница 2 от 153 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 2293
  1. #16

    Подразбиране

    ya-ya - по първите две точки и аз правя така . И аз ушивам една схема за около 8 - 10 дни в зависимост от свободното време . Но това ще е докато съм по майчинство . След това срока ще се увеличи
    А шиенето с няколко игли ми се вижда доста сложно , те цветовете много си приличат и незнам как ще различавам коя игла с кой конец е . Ако пробваш сподели после

  2. #17

    Подразбиране

    Е,и аз все още се уча.
    Шия с два-три по-контрастни цвята,които мога да различа.Примерно по роклята на моята дама.Цветовете вървят нагоре с леко изместване.Ушия с едната игла 20-ина бода,забода я настрани на панамата,започвам с другата,после с третата и така докато има от съответните цветове.Като ушия тези основни цветове,тогава запълвам с единичните бодчета.Гледам колкото може по-малко да започвам и да завършвам,защото много трудно се промушва отдолу.
    Особено в ризницата-в едно квадратче от панамата има около 55-60 цвята.Луда работа

  3. #18

    Подразбиране

    Добре тогава да питам аз при наличието на толкова близки цветове, не стига това ами и мартеница между тях как си различавате коя игла с кой цвят конец е?
    Иначе и аз задрасквам ушитото с маркер, за да не се лутам.
    Конците ми са намотани на картончета, като на едно картонче има 10-тина цвята с означен знак и номер ДМЦ. А за мартениците подобно на Елиза си вадя копие от табличката и си смесвам цвета в момента преди да започна да шия с този цвят. Пропуснах да кажа че на картончетата съм намотала само еднометрови отрязаци от ДМЦ. И така всичко съм си сложила в едно продълговато панерче и ми е безкрайно лесно, а и мартениците въобще не ме притесняват. Вярно моите са само 16, но и със 116 няма да ми кой знае колко притеснително.

  4. #19

    Подразбиране

    И аз съм голям любител на тези красоти.
    Но много моля помогнете и да се пресрташа да започна нещо от Golden Kite . Мога ли да се снабдя от някъде с готова комплектовка - вижда ми се непосилно да се справя сама с този голям брой цветове и схема от нета.


    Ще съм благодарна, ако споделите вие как сте се снабдили
    ckokalanova@gmail.com
    skype: cecka_kokalanova

  5. #20

    Подразбиране

    Май аз пиша най-много в тази тема.Ами така е....аз пиша,другите момичета шият ли шият
    Да отговоря на въпроса ти-мисля,че всички ,които шием гоблени на тази фирма,шием по схеми от нета.Досега няма гоблен ,който да не съм харесала.Имам много схеми на GK,абсолютно всички са от нета,разглеждала съм ги подробно и са супер-ясни,четливи,дават разхода на конец,имат си инструкции и т.н.
    Дали ще шиеш по оригинална схема или по схема от интернет-няма никакво значение.Броят на цветовете е еднакъв.
    А можеш да си поръчаш схема от официалният им сайт.

  6. #21

    Подразбиране

    И аз шия по схема от нета , мисля , че е безсмислено да се дават толкова пари само за схема .
    koki 58 , наистина е малко сложно с цветовете , но се свиква . Както е написала ya-ya , всичко е много добре описано в схемите , въпроса е в това да си измислиш удобен начин да си организираш конците . Аз в наалото си купих по едно чиле от всички цветове и сега като ми свърши някой цвят само допълвам.
    Ако искаш сподели какво си си харесала и ако можем с нещо ще помогнем.

  7. #22

    Подразбиране

    За да онагледя по-горе написаното от мен ще ви покажа аз как съм се справила с големия брой цветове. Освен това с такова нетърпение започнах моя гоблен, че отначало си купих само по 1м и после допълвах с по 1 чиле ДМЦ. Само че в 2 от цветовете ми се получи лек нюанс на разминаване в цвета, но съм убедена че няма да се забележи върху гоблена, предвид изобилието от единични бодчета.

    На малкото картонче с дупките съм си закачила недовършения конец от съответната мартеница.

  8. #23

    Подразбиране

    Kalitka 78,а снимчица с етапче няма ли

  9. #24

    Подразбиране

    Готово бе, мила!

    А, в темичката ще пусна като изравня хоризонтала.
    Редактирано от kalitka78 : 19.02.2010 в 16:07.

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от koki58 Виж мнение
    И аз съм голям любител на тези красоти.
    Но много моля помогнете и да се пресрташа да започна нещо от Golden Kite . Мога ли да се снабдя от някъде с готова комплектовка - вижда ми се непосилно да се справя сама с този голям брой цветове и схема от нета.


    Ще съм благодарна, ако споделите вие как сте се снабдили
    GK продават само схеми, не комплекти така мисля, много са евтини, , за толкова бр. цветове
    ето и сайта им http://www.goldenkite.com/news.php

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  11. #26

    Подразбиране

    Koki58,пиша тук,защото явно не получаваш ЛС.
    Връща ми писмата,поизпразни малко пощенската си кутия.
    Редактирано от ya-ya : 12.09.2012 в 18:39.

  12. #27

    Подразбиране

    Направих го и сега всичко е наред
    ckokalanova@gmail.com
    skype: cecka_kokalanova

  13. #28

    Подразбиране

    Поразгледай схемата и инструкциите и ако имаш въпроси съм насреща.

  14. #29

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    След малка преорганизация, май че тръгна по-бързо. Установих че единичните бодове не са толкова страшни. За първи път обаче ползвам гергеф. И замених иглата с по-малка. Снимката е лоша/от web камерата/.

Страница 2 от 153 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •