Страница 53 от 153 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследенПоследен
Показване на 781 до 795 от 2293
  1. #781

    Подразбиране Кръста

    Нещо не ми се получава с прикачването - цяла седмица се мъча и нищо.
    Снимката е от заявки за месец август пост 315 . Извинявам се много, но с компа съм на Вие.

  2. #782

    Подразбиране

    Този ли е
    Роденият да пълзи няма как да полети!
    http://abazova.snimka.bg/other/moyat...28684.20293928

  3. #783

    Подразбиране

    Мариянка за този ли става въпрос? Защото това е кръста в заявките за м. август пост 315. Аз нещо май съм пропуснала да го видя в Golden Kite.... Момичета, който го е срещал там, моля ви качете снимка

  4. #784

    Подразбиране

    Тони, тя с този кръст се учи да шие на кръстат бод.Поне така разбрах от предишната тема.После ще шие Golden kite
    Роденият да пълзи няма как да полети!
    http://abazova.snimka.bg/other/moyat...28684.20293928

  5. #785

    Подразбиране

    Става, бод кръстчета е ,но и галавата ще ти се завърти от контурен бод....

  6. #786

    Подразбиране писмо

    Здравейте момичета ! Трудно се добирам до компютъра от мъжа и от сина . Правилно сте ме разбрали . Сега шия "Светото семейство" и събирам конците за "Мадоната с ангелите" / благодаря за схемата , напътствията , добрите думи и амбицията с която ме заредихте / . Разбрах , че гоблените на ГК се шият с кръстат бод на панама Аида каунт 16 / или 18 / - добре ... ще го науча този бод . Като се рових из сайтовете си харесах този гоблен , защото обожавам синия цвят от малка , схемата е само на един лист с няколко цвята , а е много хубав и нямам нищо ушито на тази тема / видях гоблен с ушита молитва и това е другото нещо , което трябва да имам у нас , но схема нямаше никъде / . Контур - това и него ще видя ... Не съм "рогато" ,но може би инато - скорпион съм 4.11. Вие предложете нещо , пратете схеми - имате повече опит , а аз амбиции ... В друг сайт видях гоблена на Yolinka , който шие се - много е хубав . Тони и Ники благодаря Ви много , но ако не се справя с "кръстачката" ще има още една Мадона с гобленов бод . От моите приятелки и познати никой не шие с този бод и мен ме разубеждават да не шия - ще видим . Много съм Ви благодарна и ме извинете за невежеството

  7. #787

    Подразбиране писмо

    Привет момичета ! Тони , хиляди благодарности за схемата . Зарязвам всичко и това ще го почна веднага ! В Сливен има два магазина с гобленарски принадлежности и се надявам да намеря всичко необходимо там . Лек и спорен ден !!!

  8. #788

    Подразбиране

    mariqna_georgieva,първият ми GK уших с гобленов бод 1:1,вторият шия с кръстат бод на Аида 18-разликата е от земята да небето.Просто сравнение не може да има.Горещо ти препоръчвам да ушиеш Мадоната с кръстат бод.Но на 18 каунт,на 16 става по-едро и малко прозира панамата.Пък и ще стане много голям по размер.Научи кръстатия бод на нещо лесничко и мъничко и тогава се хвърли в дълбокото с ГК.Няма нищо сложно в кръстчетата,още повече ,че имаш приятелки,които шият така.Отиди при някоя от тях да ти покаже нагледно и веднага ще го схванеш.

  9. #789

    Подразбиране писмо

    Здравей ya-ya,там е проблема,че моите приятелки не шият с кръстат бод. Всички ме разубеждават да не шия с кръсчета,че ставало много грубо ами да шия 1:1 / в интерес на истината на живо аз не съм виждала /. Ще се вслушам във вашето мнение - имате голям опит и сте моите приятелки / макар и виртуални /. Родени сме със сестра ми в Стара Загора,но сме се преместили в Сливен заради работата на баща ми . Така,че ya-ya ще се вслушвам във всичко което ме посъветваш !!! Днес toni68 ми е на късмет - прати ми молитвата за дома,после ми се ободи началника да ми каже,че утре съм на работа / работех три седмици и една стоях у нас-време многоза шиене , пари няма за храна камо ли за друго /. Днес е ПЕТКОВДЕН - а свички съфорумки,които имат праздник да са живи и здрави,много щастливи и обичани ПЕТЕТА / някои празнуват на Петровден , други - днес / . Yolinka /знам ти името от записа,който пратих / бъди винаги лъчезарна и нека късмета бъде на твоето рамо ... /ако днес празнуваш Пете / . Аз взех решение - първо ще ушия "Молитвата" и после започвам адоната" с кръстат бод / тъкмо ще го науча бода и ще посъбера конци / , а после ще ушия СВЕТА ПЕТКА и СВЕТИ МИНА с гобленов бод , защото съм чувала,че са закрилници на семейството и аз имам много нужда от икони в дома си.За схеми ще разчитам на вас . ЧЕСТИТ ПРАЗДНИК НА ВСИЧКИ!!!!

  10. #790

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    mariqna_georgieva,първият ми GK уших с гобленов бод 1:1,вторият шия с кръстат бод на Аида 18-разликата е от земята да небето.Просто сравнение не може да има.Горещо ти препоръчвам да ушиеш Мадоната с кръстат бод.Но на 18 каунт,на 16 става по-едро и малко прозира панамата.Пък и ще стане много голям по размер.Научи кръстатия бод на нещо лесничко и мъничко и тогава се хвърли в дълбокото с ГК.Няма нищо сложно в кръстчетата,още повече ,че имаш приятелки,които шият така.Отиди при някоя от тях да ти покаже нагледно и веднага ще го схванеш.
    И аз чета с интерес всичко написано в темата.И сега като чета поста ти,но и от преди съм си мислила как да шия ГК-гобленов или кръстчета.Моя го почнах с гобленов,но не съм ушила толкова много и затова си мисля дали да не го почна на ново с кръстчета.Макар че винаги съм възприемала кръстчетата за гоблени където няма фон-или мойте са все такива,а гобленовия за големи гоблени,ако ми хващате мисълта,че аз едно обяснявам.И при ръскините разглеждах,плакнех очи и при тях има гобленов бод,но повечето шият ГК с кръстчета.И така момичета много се чудя какво да правя.И на разграфена българска панама няма ли да стават кръстчета или е ситна?

  11. #791

    Подразбиране

    Моят скромен опит с ГК показва следното:
    Предимства на кръстатия бод:
    1.По-ярко,по-контрастно,по- детайлно,цветовете и особено смесените личат по-добре.
    2.Панамата не прозира.
    3.Отзад не става така плътно и иглата се промушва по-лесно.
    4.Не се изкривява гоблена.
    5.Пропуснатите единични бодове си личат и от един метър и е много по-лесно да ги откриеш, с две думи-шиеш и пееш
    Недостатъци Дори и на 18 каунт,повечето стават с доста солидни размери,например моят сега е 85/71 см.-горе долу като бебешко одеалце
    Самата аз имах много колебания в началото(породени главно от незнание),но колкото повече научавам и колкото повече етапи гледам,толкова повече се убеждавам в това.
    Вижте сами за какво става въпрос
    http://club.osinka.ru/topic-64705?&start=5085

    Маце,досега съм виждала само една рускиня да шие кръстчета на хардангер 22 каунт, и честно казано не проумявам как го прави на тази ситна панама.
    Редактирано от ya-ya : 14.10.2011 в 17:05.

  12. #792

    Подразбиране

    mariqna_georgieva , благодаря ти за пожеланията , истината е , че празнувам на Петровден , но пък ми стана много приятно.
    И аз съм за кръстчета , сега шия на аида 16 и не прозира панамата , може би защото цветовете са по-светли, но става много голям. Следващия мисля да го шия на аида 18 .

  13. #793

    Подразбиране

    Благодаря Мариянка , ама чак на късмет... Аз като го нямам как ли на другите го нося? Да се включа и аз в коментара за бод кръстче. Всичко казано от уа-уа е абсолютно вярно, с изключение само на едно. Не ми е по-рехаво отзад и със сигурност ми е по-трудно да промушвам конеца, чупя 7-ма игла вече!То зависи и от единичните бодчета, а при мен са просто прекалено. И в "Мадоната с ангелите " нямаше толкова единични бодчета.И аз избрах 18 каунт заради размера. Сега ще бъде 71 на 86 см.Бързам да довърша първия ред от схеми и ще кача снимка

  14. #794

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета,ще мисля още малко път то ще се чуе

  15. #795

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте момичета !!! Yolinka,имам колежки Петета - всяка празнува И.Д. в зависимост на кого е записана и живот и здраве ще честитим на 29.06... toniзапомни нещо,което аз помня от дядо - направи добро и никога не чакай да ти върнат /особено от познати / . когато най-малко очакваш непознат ще ти подаде ръка . Бъди честна и почтенна, не лъжи , не кради ...и ще бъдещ щастлива . /дядо бе роден през далечната 1898 - 1980 / . Защо си мислиш ,че нямаш късмет - търси във всеки миг нещо хубаво , то лошото е все около нас ... И така да се отчета toni :днес,както обещах си купих панама Аида 18 бяла и българска разграфена по 1,5 м /иотново ме разубеждаваха да не шия с кръстат бод,а на Аида 16 каунт с гобленов бод с 3 ката - съвет от самата магазинерка / -това се казва "карък",но аз си знам своето.Разказах и за нета , за срещата във Велико Търново /аз бях трета смяна последен ден и после цяла седмица разпусната / , как в нета има много и красиви неща ...и знаете ли шах и мат - срещата била "губене на време" , а тук се пишили само "глупости от хора,които нищо не разбират от шиене",мини срещите на гобленарки от града вече не се провеждали и кръстатия бод ... С ДВЕ ДУМИ САМО ВИЕ МИ ОСТАНАХТЕ !!! toni, имаше и Аида в екрю , а трябва да дам заявка за Аида 14 ламена- в сребристо и в златисто. За "Молитвата" бяла или в екрю /има ли фон /? ya-ya вслушах се в съвета ти и взех 18 каунт . Благодаря на всички Сега умувам кои да са № на ДМС.

Страница 53 от 153 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •