Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 25
  1. #1

    Подразбиране Отказване от тютюнопушуне с гоблени

    Отказване от тютюнопушене с гоблени
    Надежда Маринова | 2010-02-19

    Отказване от тютюнопушене с гоблени

    Пушачите, които искат да откажат цигарите, могат да избират между таблетки, иглотерапия, хипноза, медитация, музикотерапия. Последно постижение на медицината е измислянето на ваксина против тютюнопушенето. Ваксината NicVAX създава антитела, които се свързват с никотиновите молекули, като им пречат да преминат от кръвта в мозъка, където се създава усещането за удоволствие.

    За още една възможност да се преборим със зависимостта от цигарите споделя Илианна Косева, председател на Национален клуб “Българска бродерия”. Специално за Az-jenata.bg тя разказа, че техен член, жена от Видин, се е отказала от тютюнопушенето благодарение на гоблените. Изключително добре “гобленотерапията” се съчетава с музикотерапия – сядаш на стола до прозореца, пускаш си релаксираща музика и започваш да бродираш. Бод след бод, умът ти е зает със запълването на фигурите и стресът от никотиновия глад постепенно намалява. Като резултат след няколко седмици или месеци, ще имате красив гоблен и ще бъдете непушач.

    * * *

  2. #2

    Подразбиране

    Sanita, дано да има ефект бродирането . От събота смятам да отказвам цигарите.Пуша от 25 години и то не малко кутия,кутия и половина на ден. Твърдо съм решена да опитам без цигари и всяка идея как да стане ще ми е от полза. Стискайте ми палци да успея....

  3. #3

    Подразбиране

    Ох,аз съм тежък случай с цигарите.Много ми е сладко да си пия кафето с цигарата и да шия гоблен.Така мога да изкарам с часове,пък и шиенето много ми спори с цигарка.
    А когато реша да не пуша,изяждам по една тава слънчоглед.А за съжаление тогава не мога пък да шия и сърфирам в нета.Изобщо не съм наясно как ще я карам с цигарите като им скочат сега цените,а заплатите не.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Ох,аз съм тежък случай с цигарите.Много ми е сладко да си пия кафето с цигарата и да шия гоблен.Така мога да изкарам с часове,пък и шиенето много ми спори с цигарка.

    Може би трябваше да се науча да шия преди да пропуша,или да пропуша преди да прошия.
    Сега двете едно без друго не могат.
    Само грешки правя като не пуша ,щото мисля само заи после .......разшивам.......

  5. #5

    Подразбиране

    Аз пуших по една кутия на ден и ги спрях от раз,Реших ,че няма смисъл да чакам големите цени,Всичко опира до воля,Важното е първите 2 дена да не пушиш после е лесно,Успех на всички в оттазването на цигарите

  6. #6

    Подразбиране

    Абе, шия си кротко - цигарката ми дими в пепелника, сърфирам си из Нета - цигарката ми дими в пепелника, ........, и т.н. , и т.н. Иначе по едно време пушех само с кафе - добре, че имаме приятел-кардиолог - посъветва ме или да спра кафетата, или да си пуша, щото от кофеина инфаркт ще направя Само гледах да се гепя за кафеварката Въобще, прави сте, че трябва воля, ама и инат, инаааат, а аз ги нямам - никак ги нямам.Въобще моето си го отчитам - страхотна простотия е това с пушенето

  7. #7

    Подразбиране

    Аз пък четох някъде,че влечението към цигарите и пушенето било генетично заложено и .... се успокоих.
    Пушех много, разболях се малко и използвах момента да ги спра за ...близо година. Но ми беше достатъчна само една провокация, компа се скапа, два дена без ком и нет и....пак ги почнах. Опитах втори път да ги откажа ,но да ви кажа, вторият път е много по-трудно от първият. Все още" кадя", както казва една моя приятелка и няма никакви симптоми за отказване.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  8. #8

    Подразбиране Как отказах цигарите!

    Години наред пушех по кутия и 1/2 всеки ден,дори мъжът ми ме подиграваше като вечер ми казваше-"Лягай да спиш веднага,та да се наспиш по-бързо и пак да пушиш." Неможех да откажа цигарите,все отлагах денят.Забременях с дъщеря ми и си дадох сметка че не искам да родя болно дете.Една вечер мъжът ми пак ми се скара че ще увредя нещо бебето и аз му казах само-"Обещавам ти че няма да запаля нито една цигара докато не родя и не спра да кърмя детето." От тогава вече минаха 2 год. и аз наистина не съм запалила нито една цигара.Родих,от 5-6 мес.не я кърмя но и не пуша.Много съм горда от себе си.Сега си чакам и второто бебе да се роди след 5 месеца и нямам намерение да пропуша.Дори много ме дразни дима и постоянно правя забележка на мъжът ми да не пуши до мен и малката.Няма страшно момичета,всичко е до психиката.Отказвайте ги тия цигари за да се чуствате по-добре.Криза НЯМА,има навик.Може на моменти много да ви се пуши, но с желание,малко семки и лукчета всичко се преодолява.Щом аз ги отказах-значи всеки може.
    Извод: Няма по-нахално нещо от пушача и по-досадно от бивш пушач!
    И за стимул ще ви кажа какво правех аз-в края на всеки месец изчислявах колко пари съм си спестила от цигарите и си купувах по нещо на тази стойност.Успех на всички!

  9. #9

    Подразбиране

    Аз май като видя подобна тема и все се включвам като на всяка манджа мирудия.ама искам.ако мога да помогна на Вас милички ,които искате да откажете цигарите .Аз ги отказах преди четири години .Пушех по кутия и половина.е.не всеки ден по толкова.но и кутия на ден са много.Та моята история-Седнала съм веднъж на терасата и си пушкам сладко сладко и дъщеря ми тогава вече девойка ми обяснява какви дънки си е харесала и аз едвам я дочаках да си каже детето и сервирах дежурното -Е нали знаеш че нямаме пари бе майче за какви дънки ми говориш(строихме къща тогава и имахме заем)А детето се обърна със един страшен поглед и ми каза -А за цигари пари имаш нали?
    Трябва да ви кажа че така ме цапардоса като със мокър парцал ,ами да право беше детето .Та от този ден нататък първо се гласих психически,че трябва да спра цигарите после започнах да опитвам да ги откажа и така около една година,но успях и много съм щастлива от това.Мъжът ми не си е и помислял да ги спира не съм се съобразявала дали той ще пуши или не .Аз реших за себе си,че ще ги откажа и го постигнах
    Не искам да ви досаждам ,но ако някой иска да му споделя моя опит ще го направя ,но май на скайпа ми ,за да не омръзвам а той е: danacno_elena,
    Krasimira dicheva

  10. #10

    Thumbs up

    аз да ви споделя, че съм пробвала - два дена не пуша, и на третия, о колко сладко е кафе с цигара. мъжът ми ми купи електронна цигара, но пак тая. смениха й едната батерия, защото не работеше добре и пак същото. не че пуша много - една кутия на два, три дена. не знам какъв ще трябва да ми е стимулът. събираме "Човешкото тяло" с органите, пресмятам тайно на ум колко кутии цигари са това, пак същото. не знам вече дали това моето е тютюнопушене или е някакво мое измислено нещо си, че не мога да пия кафе и да не пуша, а "най-хубавото" е аз да си кадя, а мъжът ми да ми мърмори, понеже е бивш пушач. май наистина от пушач по-нахално няма, освен бивш пушач.

  11. #11

    Подразбиране

    Първият пост може да важи за някой но не и за мен .

    Аз много

    и много
    Редактирано от rositsa : 23.02.2010 в 17:06.

  12. #12

    Подразбиране

    Отказвам цигарите от......20 години.Нищо не помага.Остама ми май ината ,но все отлагам.

  13. #13

    Подразбиране

    И аз да си разкажа моята история с цигарите.Преди да забременея с първото си дете пушех около кутия на ден и след като забременях пуших от време на време.Не съм кърмила и двете си деца,но цигарите ги отказах от само себе си и аз се учудвам на мен.Сега припалвам от време на време,но не изпитвам нужда от цигари изобщо дори и с кафе.Успех момичета в отказването.
    Редактирано от Аня : 24.02.2010 в 00:19.

  14. #14

    Подразбиране

    Все едно аз съм писала пост №11
    Проблема при мен е същия като на rositsa
    Най- много пуша,като седна да шия,нареждам си ги на масата-кафенцето,цигарките,пепелника,схемите,конците,да са ми под ръка и ги мятам Пробвах да ги спра,но не стана.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от manka Виж мнение
    Все едно аз съм писала пост №11
    Проблема при мен е същия като на rositsa
    Най- много пуша,като седна да шия,нареждам си ги на масата-кафенцето,цигарките,пепелника,схемите,конците,да са ми под ръка и ги мятам Пробвах да ги спра,но не стана.
    То така е най-сладко

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •