rostso, права си за това, че реално и ние крадем схемите. Но има огромна разлика. Схемите, които ние имаме, са купени от някой, който е решил да ги сканира и да ги разпространява в интернет. Отделна тема е, че по този начин този някой нарушава авторските права на създателите. Но той е платил за даден гоблен и е решил да го сподели с другите, като го е публикувал в интернет.
Ние не шием по схеми, направени от ксерокопия на нечии гоблени. Ако аз харесам гоблен, който ти си ушила, няма да преснимам на ксерокс твоя гоблен, а ще те помоля за схемата.
В случая обидното е, че е направено зад гърба на Юра, тайно от нея. Вярвам, че никой от нас няма да откаже схема, ако му я поискат. На тези хора лично аз съм им давала схеми, които са били шити от всички продавачки в околните магазини.
Само да вметна, че в същия магазин съм виждала няколко рамкирани молитви като тази, която Ния разработи и пусна във форума. Виждала съм и как продавачките в околните магазини шият молитвата. До мен стигна схема на молитвата, разпечатана на принтер. Дадоха ми я с идеята колко интересен гоблен е това и как никой няма такъв. Сами си правете изводите откъде е тази схема.