Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 21
  1. #1

    Smile Шие ли се до Великден?

    Здравейте
    С огромно удоволствие шия новия си гоблен, но се замислих над църковните празници - нещо за това, че около Великден май не се шие, не се пере...
    В кои дни може да се шие и кога не? Бих искала да спазвам традициите, още повече, че шия икона и не искам да си навличам грехове

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    Всеки трябва да постъпи според съвестта си и убеждението си!По важно е да оценим факта на Христовото възкресение ,защото това е същността на празника!Християнството не е религия на страх,не трябва да се страхуваме ,че ако работим ще ни се случи нещо лошо,защото християнството е религия на любовта.Нали точно за това ,за спасението на човечеството от греха Исус Христос е разпънат на кръст,умрял и възкръснал.Вярата си в Него изявяваме с дела на милост и любов към ближния,а не с работа или въздържане от нея,с червени яйца или козунак,които могат да бъдат само символ на празника ,а не негова същност.Относно шиенето всеки да постъпи според убеждението си.На всички желая весели празници!

  4. #4

    Подразбиране

    аз днес чух по новините, че на този ден - днешния, сряда - който шиел или плетял, или такива занимания, които не са му професия и се занимава с тези неща, не трябва да ги върши точно днес, защото щял да си загуби уменията. това чух по телевизията. не знам дали е вярно, но от баба си знам, че това важи до като залезе слънцето, след това може.

  5. #5

    Подразбиране

    Аууу,ако е вярно мъжът ми ще е много щастлив,защото аз вчера ших през целият ден.Не страдам от угризения от подобен род и шия при всяка възможност.Сега да ви кажа как тази сутрин издокарах половинката.Оня ден изчетох всички теми пуснати из форума по този въпрос и една съфорумка пишеше ,че през някоя си седмица мъж и жена не трябвало да се събират.И понеже моя мъж се дразни от хобито ми/търпи го защото му дадох да се разбере ,че няма да се откажа/ и мърмори ,че съм съгрешавала шиейки на празници.Та тази сутрин ппреди да стане за работа му заявих ,че съм прочела ,че през тази седмица църквата забранява да "спим' заедно.след като той ме лишава от моето удоволствие ,аз ще го лиша от неговото.Мърмори,,но какво да направи след като той пръв започна да се оповава на релиигията,разбирайки и тълкувайки я грешно.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  6. #6

    Подразбиране

    аз смятам да си зазимя гоблена до вторник. чак тогава ще подновя шиенето. аз лично избягвам да шия по празници,но всеки решава за себе си,нали?
    Весело посрещане на празника и много щастие и усмивки.
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  7. #7

    Подразбиране

    Аз пък смятам да си шия вечер и да слушам сериала.
    Весели празници ,момичета!

  8. #8

    Подразбиране

    Това което е написала dianka за залеза е вярно т.к.в Библията денонощието се счита от залез до залез ,а не до полунощ и указанията към древния Божи народ са празниците да се спазват от залез до залез ,така че който ще почива по Великден да знае ,че неделя или понеделник след залез може вече да си работи.

  9. #9

    Подразбиране

    Аз мисля, че тези забрани и суеверия важат само за работа.... А аз си шия за удоволствие и почивка. Така, че хич не обръщам внимание.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    Аууу,ако е вярно мъжът ми ще е много щастлив,защото аз вчера ших през целият ден.Не страдам от угризения от подобен род и шия при всяка възможност.Сега да ви кажа как тази сутрин издокарах половинката.Оня ден изчетох всички теми пуснати из форума по този въпрос и една съфорумка пишеше ,че през някоя си седмица мъж и жена не трябвало да се събират.И понеже моя мъж се дразни от хобито ми/търпи го защото му дадох да се разбере ,че няма да се откажа/ и мърмори ,че съм съгрешавала шиейки на празници.Та тази сутрин ппреди да стане за работа му заявих ,че съм прочела ,че през тази седмица църквата забранява да "спим' заедно.след като той ме лишава от моето удоволствие ,аз ще го лиша от неговото.Мърмори,,но какво да направи след като той пръв започна да се оповава на релиигията,разбирайки и тълкувайки я грешно.
    Църковните традиции ТРЯБВА да се спазват дори и с предизвикано "неудобство" у половинките ни
    А защо толкова много се дразнят щом ни видят с гоблен в ръка???

  11. #11

    Smile

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    Аууу,ако е вярно мъжът ми ще е много щастлив,защото аз вчера ших през целият ден.Не страдам от угризения от подобен род и шия при всяка възможност.Сега да ви кажа как тази сутрин издокарах половинката.Оня ден изчетох всички теми пуснати из форума по този въпрос и една съфорумка пишеше ,че през някоя си седмица мъж и жена не трябвало да се събират.И понеже моя мъж се дразни от хобито ми/търпи го защото му дадох да се разбере ,че няма да се откажа/ и мърмори ,че съм съгрешавала шиейки на празници.Та тази сутрин ппреди да стане за работа му заявих ,че съм прочела ,че през тази седмица църквата забранява да "спим' заедно.след като той ме лишава от моето удоволствие ,аз ще го лиша от неговото.Мърмори,,но какво да направи след като той пръв започна да се оповава на релиигията,разбирайки и тълкувайки я грешно.
    Мале, мале оправила си го твоят мъж
    Сега остава да си легнеш с гоблена

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  12. #12

    Подразбиране

    А аз си мислех, че това за спането с половинката, е само за обрекли се да постят. А това никога няма да направя, защото все ще се изкуша. А това вече е по-голям грях поне според мен. А за шиенето - и аз шия и не спазвам много такива празници. Понякога сядам след 5 часа вечерта, но това вече е по-трудно, защото тогава всички се прибират и се започва. Затова шия когато мога.

  13. #13

    Подразбиране

    Аз също смятам да не изпускам гоблена си от ръцете при всяка свободна минутка. От доста дълго време съм в Италия и основната религия тук е католицизма. Тук до сега никога и от никого не съм чула за някакви ограничения на тема работа, какво може и какво не може да се прави на празници, да се пере или да не се пере.... А и ние - православните християни и те - католиците вярваме в един и същи наш Спасител и Бог нали? Моето мнение е ,че в сърцата си трябва да носим Вярата , а това кой ще спазва "традициите" и кой не сам за себе си ще реши. Весели празници на всички

  14. #14

    Подразбиране

    За мен основният проблем е, че по време на празници всички са си вкъщи и на един му се ака, на друг му се пика, трети е гладен.
    Готвя поне по два пъти на ден, защото у нас ядене не се претопля и не се повтаря по-често от два пъти в месеца (тук съм виновна аз, признавам си) пък и се опитвам като слънцето да огрея навсякъде.
    Мама беше перфекционистка, така ме е научила, какво да се прави...

    Вечерта, когато заспят, съм толкова изморена, че бъркам, каквото и да подхвана, а след това не ми се разшива и разплита.
    Иначе, ако можех да се съсредоточа, бих шила, много ме успокоява.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от biskvitka_ Виж мнение
    За мен основният проблем е, че по време на празници всички са си вкъщи и на един му се ака, на друг му се пика, трети е гладен.
    Готвя поне по два пъти на ден, защото у нас ядене не се претопля и не се повтаря по-често от два пъти в месеца (тук съм виновна аз, признавам си) пък и се опитвам като слънцето да огрея навсякъде.
    Мама беше перфекционистка, така ме е научила, какво да се прави...

    Вечерта, когато заспят, съм толкова изморена, че бъркам, каквото и да подхвана, а след това не ми се разшива и разплита.
    Иначе, ако можех да се съсредоточа, бих шила, много ме успокоява.
    Бисквитка, все едно говориш и от мое име... и аз съм на тоя хал и все по-често си мисля, че за всичко сама съм си виновна...като така съм ги научила моите хора...а пък от хубавото трудно се отвиква....лошото е,че на мен ми се разкатава играта...А КАК МИ СЕ ШИЕ НЕ Е ИСТИНА...АМА СЪМ РЕШИЛА...УТРЕ ВЕЧЕ САМО ХУБАВИ НЕЩА ЩЕ ПРАВЯ-ВАДЯ ГОБЛЕНА, ЩЕ ПРЕСАЖДАМ КИТКИ..ВСЕ ЛЮБИМИ ДЕЙНОСТИ...

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •