Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 31
  1. #16

    Подразбиране

    А,тези със сладкото само със жълтък или с цяло яйце ги мажеш?Извинявам се за въпросите,но искам да ги правя и затова толкова питам....

  2. #17

    Подразбиране

    давай смело, много са лесни, особено след първния път. Сладките ги мажа с: цяло яйце, когато са 1-2 тави; когато са всички със мармалад (моето е по-скоро мармалад-от сини сливи и си е гъстичко) понеже 1 яйце не стига, добавям 1лъж.олио и го обърквам. С една чeтка за рисуване по-голям номер или сладкарска ако имаш (аз като си купих миналата година и на следващото купване на боя за коса ми бяха сложили същата вътре, само че друг цвят)

    За втасването-писах, че трябва да повтасат. Като включа печката и докато се въртят вътре, винаги слагам една отгоре на печката на топло. Друго май няма. А, със сусам са сладките. Веднъж пробвах със захар отгоре, но ми се напукаха :?
    И още нещо забравих-същите съм правила с локум-още топли поръсвам с пудра захар, без да са ръсени с нищо друго преди печене.

  3. #18

    Подразбиране

    Благодаря за изчерпателния отговор.Утре ги замесвам!
    Ще покажа резултата.

  4. #19

    Подразбиране

    Ето и моята Стъргана салата







    Продуктите са: сварени картофи, яйца, пушено пуешко или колбас, кисели краставици, кашкавал, сирене, моркови, "лека" майонеза, приготвена по рецептата на Манче

    Всичко се настъргва на пластове (без пуешкото-само ако е шпеков салам се стърже) като след всеки пласт картофи, краставици, кашкавал, колбас и морков се намазва леко с майонезата (аз я слагам в шише и правя плетеница отгоре, че е по-бързо и лесно) После още веднъж такъв пласт от материалите и се завършва с настърганите яйца и украса по желание.

    Предимството и е, че я пригоитвям от едната вечер, и следващата като ще имам гости ми е готова.

  5. #20

    Подразбиране

    Благодаря за чудесната идея. Тъкмо се чудех за нещо по-различно, че в петък ще имам гости. А майонезата получи ли се?

  6. #21

    Подразбиране

    Да бе, Манче, аз писах, че е твоята майонеза - точно една такава доза ми стигна - аз не мажа обилно, защото с лъжицата се и притискат настърганите материали, а така остават по-пухкави

  7. #22

    Подразбиране

    Салата с риба ТОН

    Попаднах на нея, търсеики нещо по-така, нещо ново, не съпер-ексотично, но по-различно.
    "Опорна" рецепта:
    Сирене (най-добре накиснато няколко дни предварително в зехтин със смес от подправки- тук сиренето е познато като Фета)- натиска се/смачква се с вилица; по същия начин и с филето от рибата; ситно нарязани жилена прясна пиперка и кисели краставички, сварена царевица; обилно- скопър се порасва и по вскъс: сол, лимон,майонеза...дайте полет на фантазията си!


    PS-xybavo e da prestoi 1 den predi jadene- da se ovkysi!

  8. #23

    Подразбиране

    Момичета помагайте за кифличките, с прясно или кисело мляко? Децата най- после харесаха нещо и утре ще ги правя
    ..::Gobelin World::..

  9. #24

    Подразбиране

    galina_vasi,това е авторста тема на pep-4o, моля те пиши рецептите си в нова тема, за да е по-нагледно.

  10. #25

    Подразбиране

    Джемма, това е моето ЛС до galina_vasi , когато видях, че е писала по други теми и е повтаряла рецепти (имаше една дори в тема "Привет". А по-долу е нейния отговор.

    Тук си има неписани правила, ако беше малко внимавала, щеше да разбереш - това е за рецептите. Когато пускаш нова рецепта, която я няма - си отваряш нова тема. Когато има такава рецепта - пишеш в нея тема твоята рецепта. Или си пускаш нова тема със заглавие нещо от сорта на "моите вкуснотии, моята кухня, рецептите на ..." или нещо подобно и си ги пускаш рецептите в твоята си тема.
    Няма смисъл да ги пишеш и на две места

    Заглавие: Re: Hi!
    Знеш ли- нещо взе да ме нерви този сайт...Спирам!Пас сам!
    Със здраве!
    А в момента в който се появи и писах ЛС как да ползва кредора от абв-то, после ако забелязахте обходи темите и дори в някои писа по два поста, а на забележката (вече не си спомням, но май Яни беше) да пише на кирилица, че всички тук се стараят, най-нагло запита "проблем ли има"
    Аз лично не съжалявам, че я няма

  11. #26

    Подразбиране

    Ами щом я нерви сайта,добре е направила,че се е "изнесла". Не стига,че не чете правилата и не знае кое как се прави,ами и се нерви и не приема съвети. :?

  12. #27

    Подразбиране

    Баница със сирене , но надупена
    Тя си е нормална - с плънка
    1 пакет готови кори - моята тава е точно за Фамилия
    300-400гр. сирене,
    1 кофичка кисело мляко с 1 л. сода за хляб
    2-3 лъжици брашно
    3 яйца
    и 1 каф.чаша олио (малко е, но не обичаме мазно )
    Плънката се обърква. Отделям по две кори, като ги завивам на руло. Като ги наредя в тавата, заливам с 1 ч.ч. газирана вода, разбита с 2 яйца и пека около 30 мин.
    Когато е готова - това е новото при мен - в сряда ми го каза шефката ми,
    вадя тавата и без да напръсквам и завивам, обръщам цялата тава върху друга, така, че да не опира долната тава на самата баница и оставям така да изстине.
    Остава си пухкава и надутото не се връща обратно :? май се казва "не спъхва" Ако успея утре ще пусна снимка (т.е. ако ми я снимат де )

    Ето снимка на баницата, което е принос за Сирни заговезни, защото по принцип не се пости в къщи. Имаше и яйца и халва съответно, но с това традицията приключва.



  13. #28

    Подразбиране

    Толумбички

    300мл. вода
    120-130мл. олио
    щипка сол

    парено тесто с приблизително 2 водни чаши брашно и 4-5 яйца, прибавени след объркването на брашнтото с врящата вода.
    Процеса на пържене е известен - в много олио, за по-лесно пълня големия шприц и шприцовам в тенджера на голям кръг, след което с ножицата вътре нарязвам на по-малки.
    Сиропиране - на тази доза 3ч. захар с 4 чаши вода и 2-3 ванилии (чаши от по 200-220мл.) И за да са добре сиропирани потапям по няколко за 1-2 минути във врящия сироп, а накрая го сипвам върху подредените в тава и сиропирани вече толумби.


  14. #29

    Подразбиране

    А ето и прословутите ЧЕРВЕЙЧЕТА на синчето ми, които с името си отказват всичките му гости от яденето им, и си остават за него :? :? сигурно е някаква тактика (тази рецепта я представи Тереза Маринова при ЗВездев )

    Бяло месо от пиле (2 пържоли за 1 порция)
    нарязано на жулиени, с дебелина не повече от дебелина на кутре.
    Мариноват се за поне 1-2 ч. в 2с.л. соев сос+2с.л. водка+черен пипер
    Докато се мариноват се объркват 2-3 пъти, при което поемат маринатата си.
    Непосредствено преди пържене се овалват в брашно, обтриват се хубаво с ръце - като въженце, още веднъж в царевично нишесте или пак брашно и като се отърсят хубаво от последното - се пържат. Аз лично си приготвям всички и тогава пържа, защото стават бързо. Стават хрупкави.


  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето и двете торти, които наравих за рожденния ден на щерката: една сметанова и една полу-шоколадова, тъй като след 3ч. престой сметаната вместо да ми се стегне, тя отпусна.
    Пандишпанен блат, срязан по на 2, едната е с 3блата, едната с 4 (т.е. 1 и 2).
    Шоколадовата глазура е шоколад Своге млечен с 2л. мляко и масло, белите цветя - от половин доза, но с бял.
    И се извинявам за качеството на снимките, но явно съм много лош фотограф.


Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •