Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 40
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    Мисля че всеки има право сама да решава дали да се засяга или не от публикуването на снимка на негов гоблен. Може би Захарчето за себе си има право, но аз самата не виждам нищо лошо в това да видя моя снимка някъде освен ако някой не си преписва моя гоблен като изработен от него. Тогава наистина бих се засегнала. Иначе във форума много пъти съм срещала снимки на мои гоблени. Не знам какъв е конкретният случай, но например в темата за заявките трябва да се приложи снимка на това, което човек търси. След като някой е видял ушит гоблен и го е харесал как по друг начин да се разбере какво точно търси ако не спази условието и не приложи снимка на този гоблен?
    Ами да каже чия е снимката или, че е снимка на гоблена на еди кой си.
    Аз си качвам снимки където аз искам, ако някой толкова "много ги е харесал" и ги мятка по други сайтове поне да пише, че са мои. Какво ще кажете за това? Не ми отговаряйте.
    Въпросът е принцепен, няма какво да си чешем езиците.
    Захарчето много ясно е написала за какво става въпрос / контретния случай е в първи пост / и как се е почувствала.

  2. #17

    Подразбиране

    Кой от вас, ползва лицензиран софтуер? ...май не сме много, а?
    Няма смисъл да се човърка. А когато не си упоменал под какъв лиценз си публикувал снимките, няма смисъл да роптаеш за "откаднатите" снимки.
    Според мен "Авторското право" е производно на монетарната система в която живеем, тя е изкуствено създадена! Например ако изровя документи, че съм наследник на Кирил и Методий, това че пишете на кирилица ще бъде в нарушение на "Авторските права" които съм наследил. И още един пример, според вас един хлебар или сладкар, колко пъти поже да продаде хляба или тортата си? Отговор: един път.
    подпис:HanKrum(съпруг на Vilito)
    Редактирано от Vilito : 13.04.2010 в 06:36.

  3. #18

    Подразбиране

    ЕЕЕЕЕЕЕЕ това вече на нищо не прилича..
    Захарче е права да бъде бясна..
    ..И аз се учудвам от реакцията на някои съфорумки...
    Със схемите не е същото...Аз МОЛЯ НЯКОГО ДА МИ ПРАТИ СХЕМАТА ..той може и да не ми я дава..
    После... аз мога да си променя някой цвят,което автоматично прави работата ми по-различна и лично моя си и в този смисъл уникална...
    Ако някой иска да си слага снимки на избродиран гоблен..Ами да си намери схемата му, да си закупи конците, да си боде очите-да си я ушие а после където иска -там да сия качва...Това си е чиста проба кражба...жалко ,че сред нас има такива хора

  4. #19

    Подразбиране

    и аз харесах гоблените на захар,но никога не бих използвала снимките им за да ги популяризирам или за да покажа на някого. тя си ги е качила,нейни са си. а и все пак тя си е бола очите да ги шие. не е ли така?
    няма смисъл да се обиждате. все пак всеки има мнение,но има хора които в случая не са прави.
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  5. #20

    Подразбиране

    Водният знак,както се слага,по същия начин може й да се премахне чрез обработка.Само при принтиране на оригиналната снимка излиза.Друг е въпроса,ако снимката се надпише отгоре.Тогава само с изтриване може да се премахне надписа.

  6. #21

    Подразбиране

    Да, ще копирам снимка с лого, ще я отворя през програма, ще се потя да махна логото, за да не си личи чия е снимката, и после, за да покажа колко ми харесва, ще я сложа в друг сайт.
    Ама хайде, моля ви се, какви са тия простотии?!

    Нямам против, че снимките са ми копирани, а съм бясна, че не се уважава правото ми на творец. За кой дявол съм го слагала тоя воден знак, щом "пречи" на някого???

    Ми че аз утре ще копирам снимки на картини на Пикасо и ще си ги сложа в моя сайт, за да се хваля какви красоти съм нарисувала! Щом са в нета, е позволено, така ли?
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  7. #22

    Подразбиране

    Сега, първо говорим за два различни обекта с авторски права - гоблена и снимката на гоблена. Те са взели без разрешение снимката. Затова кой е изработил гоблена нищо не се казва.
    Ти (съвсем с право) изискваш свалянето на снимките, но по-добре се свържи лично със собствениците на сайта, защото от тук надали ще се получи. Ако никъде няма контакти, дай линк към този сайт и ще ги намерим (това трябва да е публична информация).
    А за в бъдеще, Хан Крум много правилно е казал, защитавай си нещата с някакъв лиценз, мисля, че Creative Commons е подходящ. Това се отнася за всички, които имат някакви претенции за права върху снимки, пренабори и т.н.така

  8. #23

    Подразбиране

    Захарче, вярно е, че албумите ти не са публични. Чак сега забелязах. Но тогава този линк, който води към тях, какво всъщност отваря? Тя работата става още по-интересна... Хем ти махат водния знак, хем дават линк към заключен албум. Ама наистина не виждам смисъл от цялата тази работа.
    Права си да се ядосваш, но е повече от ясно, че в ерата на интернет никой не е застрахован от подобно нещо. От самото начало се опитвах да обясня това, че в един момент сме безсилни срещу плагиатството, както и фирмите - производителки на схеми и/или гоблени. Не съм нападала никого, просто изказах своето мнение. Ако някой се е засегнал - явно не ме е разбрал правилно.

    djav@mail.bg
    моите гоблени: х-х-х

  9. #24

    Подразбиране

    Албумите са ми заключени от вчера, когато видях препратката към моите покои До тогава бяха видими за приятели. Сега си ги гледам само аз, докато ми мине ядът. Той - че ще мине, ще мине. Обаче защо аз трябва да търпя дискомфорт, като в случая съм потърпевшата?

    Джавка, не съм обидена от думите ти. Нали затова сме различни хора - и начинът на мислене е друг. Няма да тръгна да ви убеждавам, че има резон в думите ми, че не истерясвам излишно, или да се боря с вятърни мелници.
    Факт е, че част от хората, които писаха, изобщо не схванаха за какво иде реч. Ама нейсе. Животът продължава.
    Редактирано от 3axap : 01.04.2010 в 00:55.
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  10. #25

    Подразбиране

    Не, не, мнението, че щом нещо е в интернет, значи е публично и незащитено е много погрешно! За пример - много хора създават да речем wallpaper-и и ги предоставят за публично ползване, програмният код на сайтовете е публичен, картинките и всякаквото арт оформление е публично. Съответно всеки може да вземе картинка или програмен код и да си ги преправи и доразвие и каквото си хареса. Това не означава, че оригиналния автор остава в забвение. Когато той държи на труда си, го придружава с някакъв лиценз, т.е. казва условията за ползване и разпространение, които той налага. Има няколко много популярни лицензи, които в своята същност казват: може да се ползва и модифицира от всеки, стига да се указва кой е бил автора на оригиналната идея. Споменах Creative Commons, ще добавя и GPL. Ако някой наруши правата за ползване, авторът се оплаква и си търси справедливостта без да се притеснява (в общия случай...). Всеки автор трябва да си постави условията за ползване и разпространение, 2-3 изречения са, но ти дават морално и легално авторско право.
    Иначе моралната страна на въпроса е ясна - постъпката е повече от тъпа и грозна. Права си да се ядосваш и всички споделяме яда ти, но за съжаление, от законова гледна точка май си безсилна.
    За в бъдеще всички да имат едно на ум, вие се подсигурете, а, ако въпреки това някой реши да прави такива неща, да си понесе последствията.

  11. #26

    Подразбиране

    А може ли да дадеш линк към сайта, на който са били качени без твое знание снимките ти.Мисля си една мисла, та искам да проверя.

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sissak Виж мнение
    А може ли да дадеш линк към сайта, на който са били качени без твое знание снимките ти.Мисля си една мисла, та искам да проверя.
    И аз проявявам подобен интерес!

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от teen_f Виж мнение
    ...На администраторите на сайта беше изпратен мейл с молба да изтрият снимките.Техният отговор беше нещо от рода на:"Вие не губите,а само печелите от качването на тези снимки на нашия сайт"...
    Питах съпруга ми, какво може да се предприеме в този случай и той каза, че на собствениците на сайта се изпраща нотариална покана да махнат снимките в определен срок, в противен случай ще бъдат съдени.

    Момичета и момчета, не подминавайте с лека ръка такива деяния, който не е бил ограбван, той не знае, какво е усещането.

  14. #29

    Подразбиране

    Споделям мнението ти ,че не трябва да позволяваме да ограбват труда ни.Дръж здраво и направи нужното,за да си понесат последствията виновните.Има си закон и трябва да се спазва.Аз съм за принципа и закона.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Не желая да правя реклама и трафик на сайта. На достатъчно хора вече съм го показвала, че да е ясно, че не си измислям. Надявам се "творецът" да се поправи сам, защото съм сигурна 99,99%, че е част от този форум.
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •