Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 40
  1. #1

    Подразбиране Нарушени авторски права!!!

    Случайно попаднах на сайт, в който са сложени снимки на мои гоблени, без изобщо някой да се е сетил да попита дали може, или не, а какво да говорим за това моето име като автор да присъства някъде. На всичкото отгоре от снимките липсва моя воден знак.

    Става въпрос за котешките сезони, които ших. И децата на плажа също са мои. А от 'снимки на гоблени' те препраща в моята страница в multiply.
    Явно си имам голяяяяяям почитател! Ама много моля, какво е това ?!?!?!?!

    Такам.. Много моля авторът на този сайт да бъде коректен и да махне снимките ми оттам. Може и да се свърже с мен, за да си поговорим...
    Авторските права не са нещо, което може да бъде пренебрегнато с лека ръка!


    п.с. Баси, хубаво, крадете снимки, ми направете си труда и изрежете отстрани нещата, които могат да ви издадат бе! Гоблените на котките специално са неизпрани и ясно си личи къде съм разчертавала панамата. То бива, бива, ама...


    п.п.с. В темата за измамници и мошеници има същото съобщение, но го пуснах през ника на майка ми. Нямам шизофрения. Модераторите ще делнат другото съобщение.
    Редактирано от 3axap : 30.03.2010 в 15:53.
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  2. #2

    Подразбиране

    Стига си се "праскала". И аз преди време си намерих "Ездачка в морето" на едно друго място...
    Но при мен нещата завършиха с всеобщо разбиране.
    Може да е недоразумение, пък и щом ти седи водния знак...
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  3. #3

    Подразбиране

    Хм... Ами какво да кажем тогава за схемите, които реално си ги крадем?

    djav@mail.bg
    моите гоблени: х-х-х

  4. #4

    Подразбиране

    Захарче, миличка, не се ядосвай!
    Я дай един линк да им се порадваме и ние!
    Че ти получаваш национална и може би международна слава!

    И при мен имаше такъв проблем, нооооо? Гобленчетата са си е при мен, а че някой ми публикува снимките някъде, това си е за негова сметка!

    А за водният знак не се бях сетила! Може да го въведем като стандарт, за да не ни крадат!

    Захарче, направи някъде това предложение, за да може всеки да си направи изводите!
    Имах някъде тази праграмка, но въобще никога не съм се замисляла да си слагам знака!

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от djavka Виж мнение
    Хм... Ами какво да кажем тогава за схемите, които реално си ги крадем?
    Да, точно и аз това си помислих. В този форум всеки ден се краде
    Пък и човекът не прави пари от твоя труд, едва ли те ощетява по някакъв начин. Дай да видим хубавите снимки

  6. #6

    Подразбиране

    Ми това е проблемът - водният знак ЛИПСВА от снимките, а препратката в 'снимки на гоблени' е към моята ЛИЧНА страница. Все едно сульо и пульо да ви надничат в гардероба.

    В случая става дума за вече ушит гоблен, който дори не е изпран. Ясно си личат надписите и чертането, което си правя, докато шия. Малоумен да си, ще видиш, че не е само картинка. На всичкото отгоре още не съм ги изпрала , така че мога да докажа, че това са снимки на МОИ неща, поставени там без мое съгласие.

    Джавка, не мисля, че размяната на схеми е уместен пример. Все пак схемите, като ги тегля, не ги представям за своя разработка, нали така? Нито трия името на фирмата или автора, както в случая.
    Да не говорим пък, че лично аз съм плащала схеми, и то не една.
    Редактирано от 3axap : 30.03.2010 в 20:14.
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  7. #7

    Подразбиране

    Захарче, мила, разбирам огорчението ти, и на мен ми се е случвало. Но като се поразмислих, кражбите са един от рисковете на интернет пространството. А щом си публикуваме снимки, значи поемаме риска. Иначе трябва да си държим гоблените в къщи и никой няма да ни краде, но пък ще ги виждат малко хора. А и в интернет има хора с различно съзнание, образование, възпитание и т.н. Просто затвори очи, преглътни и не превръщай случилото се в лична драма.

  8. #8

    Подразбиране

    Не разбирам за какво иде реч.Ушитите гоблени патентовате ли ги някъде,или са ваши авторски разработки?Ако се касае за хоби какъв е проблема?

  9. #9

    Подразбиране

    Захарче, не се обиждай! Не мисля, че сравнението ми е неуместно. Все пак схемите наистина са си авторска разработка, с която хората изкарват хляба си. А ние най-безогледно си ги крадем. Не става въпрос дали си пращала и ти, всеки от нас праща схеми на останалите съфорумки. Докато гоблените ти никой не ги е откраднал - те си стоят у вас. Вярно, не е приятно, но щом си си публикувала снимките, трябва да знаеш, че не си застрахована от подобни неща. Твоята лична страница явно не е заключена, щом могат да препратят линк към нея с общ достъп.
    Кажи едно "МАЙНАТА МУ" и се радвай на "популярността си". Пък и нали в крайна сметка публикуваме тези снимки, за да споделим радостта от труда си с всички!?

    djav@mail.bg
    моите гоблени: х-х-х

  10. #10

    Подразбиране

    Момичета,фотографиите също са обект на авторското право! Захар има авторски права в/у самите снимки,не става дума за схемите или за друго.Никой няма право да използва и разпространява тези снимки без нейното изрично съгласие.
    На администраторите на сайта беше изпратен мейл с молба да изтрият снимките.Техният отговор беше нещо от рода на:"Вие не губите,а само печелите от качването на тези снимки на нашия сайт".
    Нека авторът на фотографиите сам реши дали губи или печели от това.След като Захар не е давала своето съгласие,всяко разпространяване на фотографиите (вкл. качването им в сайт) се счита за нарушаване на Закона за авторските и сродните права...
    Извън този контекст-виждам,че някои съфорумки отбелязват факта,че целия форум е основан на кражба на схеми...Ами момичета,след като го осъзнавате-не крадете,не теглете схеми на фирмите и проблема ще се реши.Нали така?
    Захар е абсолютно права да се ядосва...И докато ние разсъждаваме на принципа:"Какво да се прави" във форума ни ще продължават да се ровят лица,които ще печелят на наш гръб...Чудим се как Милена стил си правели списание и се възмущаваме....Абе те започнаха фотографии на ушити гоблени да крадат...До къде ще я докараме?

  11. #11

    Подразбиране

    Моля кажете има ли нещо което да не е откраднато????????
    http://www.sheherezada.com/
    [email]temidari@abv.bg

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от djavka Виж мнение
    Докато гоблените ти никой не ги е откраднал - те си стоят у вас. Вярно, не е приятно, но щом си си публикувала снимките, трябва да знаеш, че не си застрахована от подобни неща. Твоята лична страница явно не е заключена, щом могат да препратят линк към нея с общ достъп.
    Кажи едно "МАЙНАТА МУ" и се радвай на "популярността си". Пък и нали в крайна сметка публикуваме тези снимки, за да споделим радостта от труда си с всички!?
    Не се обиждам. Изненадана съм от вашата реакция, честно. И то неприятно.
    Да, гоблените са си у нас. Само че кражбата като престъпление има не само физически измерения.
    Ясно си давам сметка какви рискове поемам, когато качвам снимки в интернет. Затова им слагам воден знак, да се знае, че това нещо не съм го свалила от някъде, а е МОЕ. Щом някой си е направил труда да обработи снимката и да махне знака, за да я сложи на друго място, без да посочи източника, дали не е нещо повече от възхищение на красивите неща?
    Достъпът до всички страници ми е ограничен. За "доверени" лица. А познайте сега защо ме е яд толкова!
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  13. #13

    Подразбиране

    И аз да се изкажа.Подкрепям Захар и съм съгласна с мнението на teen_f .Разработките не са на Захар, но снимките са нейни.Тя има правото да претендира къде и от кого ще бъдат или няма да бъдат публикувани тези снимки.
    Когато изпратя на някого своя разработка и тя бъде ушита, винаги питам дали мога да кача снимката на ушития гоблен в галерията си, като под снимката указвам кой е ушил гоблена.
    Да, аз съм направила схемата, но правата за снимката на ушития гоблен не са мои.
    Видях няколко пъти снимки на ушити от мен гоблени в чужди галерии, като никой не ми е искал разрешение да публикува тези снимки и никъде не е упоменато моето име.Не е особено приятно. Почувствах се кофти, някак ограбена, колкото и силно да звучи. За моя радост момичетата са проявявали разбиране и са сваляли снимките, за което благодаря.
    Захарче, голяма прегръдка и благополучен развой на проблема.

  14. #14

    Подразбиране

    Апсолютно подкрепям Захар и изказвам силното си възмущение към тази безочливост!!!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Мисля че всеки има право сама да решава дали да се засяга или не от публикуването на снимка на негов гоблен. Може би Захарчето за себе си има право, но аз самата не виждам нищо лошо в това да видя моя снимка някъде освен ако някой не си преписва моя гоблен като изработен от него. Тогава наистина бих се засегнала. Иначе във форума много пъти съм срещала снимки на мои гоблени. Не знам какъв е конкретният случай, но например в темата за заявките трябва да се приложи снимка на това, което човек търси. След като някой е видял ушит гоблен и го е харесал как по друг начин да се разбере какво точно търси ако не спази условието и не приложи снимка на този гоблен?

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •