Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 35
  1. #16

    Smile

    Не си сама............
    И аз като съм само с децата си бода в парка. Даже мислех по едно време да сложа и една шапка за зяпачите........... Като си седна на пеещите фонтани и хем двете следя, сем си бода, хем сейр правя..............

  2. #17

  3. #18

    Подразбиране

    Тъй ами! Що да седим и , като можем да боцкаме?
    Жалко, че не сме се засекли досега... На мен на фонтаните не ми е много удобно, че няма пейки с облегалки там, където децата могат да играят... А като ги пусна да се ровят в пясъка на детските площадки, все успявам да сложа някой бод...
    Диди, ако не успея за форумска среща, поне с теб можем да си направим една

  4. #19

    Подразбиране Отчет

    Момичета, с нескрита радост показвам готовото "произведение". Завърших го ден след като се роди бебчето, за чието семейство е предназначено, тъкмо навреме да го посрещне вкъщи
    Надявам се да ви хареса и благодаря отново на всички, които се включиха и ми дадоха съвет.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #20

    Подразбиране

    Сега ако кажеш,че цялата я уши в Градската идвам и аз утре.Кофички и лопатки за малката,гобленче за мама.Честно аз откакто се оправи времето не мога да бодна нищо.Само вечер ако имам сили.Браво на теб!Хубаво посрещане ще му направите на бебето!

  6. #21

    Smile

    Кога успя, та ти в неделя само рамката беше ушила.
    Браво на теб,

  7. #22

    Подразбиране

    Весито, заповядай, ще си направим седянка, само слънцето отново да изгрее и съм там... Ще се познаем лесно
    Дидка, като гледам с каква скорост шият някои форумки, свят ми се завива, аз съм си направо охлюв в сравнение с вас... Добре че не гоня норма, гладна щях да си умра

  8. #23

    Подразбиране

    Поздравления за гоблена!,много е красив.
    А сега-малко въпроси-доколкото виждам в крайна сметка си го ушила1:1,така ли е и какви са крайните размери на готовия гоблен.
    Освен това искам да те попитам за рамката на молитвата оригиналните цветове от ключа ли използва,защото виждам,че тези за надписа са променени(явно и на теб лилавото не ти се е сторило хармонично за надписа).
    И накрая един въпрос към по-опитните гобленарки-ако ушия молитвата на българска панама(22 каунт ако не греша) ,но 1:4 какви ще са размерите на готовия гоблен ориентировъчно.
    Благодаря предварително!

  9. #24

  10. #25

    Подразбиране

    1:4 става горе долу 25 на 35 см не казвам с точност че още не е ушита напълно и премерих приблизително-шие се на неразграфена българска панама
    Редактирано от puxito : 14.04.2010 в 21:06.
    Аз съм Тони-а ника ми е ПУХИТО
    tonika1968@abv.bg


    http://puxito.gallery.ru/
    http://puxito.snimka.bg/?profile,albums

  11. #26

    Подразбиране

    а на кръстчета става 21 на 28 като отстрани оставяш по малко от панаматано заедно с нея са това размерите и става много симпатична-шие се на аида 14
    Редактирано от puxito : 14.04.2010 в 21:06.
    Аз съм Тони-а ника ми е ПУХИТО
    tonika1968@abv.bg


    http://puxito.gallery.ru/
    http://puxito.snimka.bg/?profile,albums

  12. #27

    Подразбиране

    Извинявам се,че ще питам в чуждата темичка,но няма смисъл да отварям нова,Може ли и аз да попитам нещо,На каква панама ще е по-добре да се ушие на бълг,нераграфена или Аида 14,Аз ще я шия 1/1 но на коя ще е по добре и като размер ще има ли разлика в зависимост от панамата,

  13. #28

    Подразбиране

    на аида 14 ще трябва да шиеш с кръстчета, на бг панама гобленов бод. разликата в размера ще е почти двойна

  14. #29

    Подразбиране

    Благодаря на всички за отзивчивостта.
    За пореден път бях приятно изненадана колко са мили всички съфорумки.Досега винаги когато съм имала въпрос или молба за съвет или схема,съм получавала отговор от няколко от вас.
    Желая на всички здраве и благоденствие.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Frezia Виж мнение
    Поздравления за гоблена!,много е красив.
    А сега-малко въпроси-доколкото виждам в крайна сметка си го ушила1:1,така ли е и какви са крайните размери на готовия гоблен.
    Освен това искам да те попитам за рамката на молитвата оригиналните цветове от ключа ли използва,защото виждам,че тези за надписа са променени(явно и на теб лилавото не ти се е сторило хармонично за надписа).
    И накрая един въпрос към по-опитните гобленарки-ако ушия молитвата на българска панама(22 каунт ако не греша) ,но 1:4 какви ще са размерите на готовия гоблен ориентировъчно.
    Благодаря предварително!
    Благодаря!
    Да, уших го 1:1 на българска бяла панама (22 каунт, както ме информираха съфорумките) и не съжалявам, защото това, което шиех 1:4 стана доста голямо и надали щеше да ми хареса - щеше да се получи твърде много "въздух" и няма да стои добре (според мен). Вероятно ако се шие на Аида 14 ще стане идеалният размер - нито малко, нито голямо. Готов размер в момента не мога да измеря, че го дадох за рамкиране, в петък ще го напиша.
    Цветовете си ги подбрах сама от конците, които имах в момента, не за друго, а защото една вечер реших да го започна и нямах търпение да чакам до другия ден 3-4 дена се рових да търся най-подходящия вариант за подарък и след като изгледах найсестотин броя бебешки мотиви, ми попадна тази красота и реших, че ТО ще е Та така... Рамката оставих в кафявата гама, защото прилича на стар пергамент, надписът е в тъмно синьо, Мадоната е в жълто, ореолите и кръста на Библията са златно ламе, а Библията е в тъмно зелено. Ако решиш, ще погледна номерата на конците и ще ти ги изпратя.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •