Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 20
  1. #1

    Подразбиране Съвет за шиене със златна нишка DMC 5284

    Моля дайте някакъв съвет, ако имате повече опит.
    Шия икона в която има 2 металик златни нишки DMC 5284, DMC 5282. Шие се доста трудно и става неравномерно. Аз ли не правя нещата както трябва (използвам го като нормален конец - двоен) или по принцип няма как да стане равномерно както с обикновения памучен конец?

  2. #2

    Подразбиране

    Ший с по-къс конец, бавно и внимателно. Някои препоръчват да се шие с 1 нишка като бодчето се повтаря по два пъти. Аз съм шила ламе само на кръстчета на по-едрата панама, на ситна трябва да е наистина доста трудно...

  3. #3

    Подразбиране

    Кошмар е това ламе.Аз съм шила с ламе при Нефертити.После му хванах цаката.Пак беше двойна нишка,но по-къса и по-бавно шиене.В момента,в който се позавърже и усуче,сменям с нова.Не е рентабилно много,ама стана.Вече избягвам да шия схеми с ламета.
    Моя близка пък използва еденична нишка заедно с памучна,като памучната е в цвят сходен със цвета на ламето като мартеница..При златно е жълта,при сребърно е сивкава,а при червено е червена.Ефекта е задоволителен.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #4

    Подразбиране

    Опитай преди да шиеш да прекараш конеца през кърпичка с омекотител. Така се шие по-лесно, конеца става по-гладък и бода равномерен.
    Относно кърпичката с омекотител - имаше такава таме, но и тук ще напиша. Ползвам от влажните тоалетни кърпички, потапям я в омекотител и я оставям да изсъхне.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря за съветите :-)
    Опитах с една нишка, като повтарям по два пъти бода и като че ли е по-лесно, но определено няма начин да стане гладко като обикновения DMC конец.
    Ще опитам всички предложени варианти.
    Благодаря!

  6. #6

    Подразбиране

    E, все пак след рамкиране върху бродерията ще има стъкло, то ще прикрие част от негладкостта.

  7. #7

    Подразбиране

    Има един много лесен начин да се шие с ламе .Точно под иглата правиш едно малко възелче . Аз лично го практикувам успех.

  8. #8

    Подразбиране

    И аз така правя като Molly и това ми решава абсолютно всички проблеми с ламето. Само че аз не правя възел, а прекарвам веднъж двойната нишка през ухото на иглата, обикалям ухото и пак прекарвам двойната нишка на същото място през ухото на иглата за втори път. Заслужава си да пробваш!

  9. #9

    Подразбиране

    Аз така двойно вдявам и нормалния конец. Смятам, че по този начин става по-равно.

  10. #10

    Подразбиране

    Благодаря за безценните съвети :-)
    kalitka78 - да попитам за твоята техника? Значи - отделям си единична нишка, правя я на два ката и я прокарвам два пъти през ухото на иглата?
    А за техниката на molly - от всички 4 нишки ли правиш общо възелче или 2 + 2. Сигурно е 2+2, но понеже не съм го опитала и още не ми много ясно как ще стане така, че да не пречи и да минава леко през панамата.
    Благодаря!
    Приятно шиене на всички :-)

  11. #11

    Подразбиране

    Ох , да забравих да уточня разделям нишката правя конец от един кат прегъвам го на две , през ухото на иглата вдявам прегънатия на две край и веднага прекарвам цялата игла през конеца. Под иглата става едно малко възелче

  12. #12

    Подразбиране

    Ето това имах предвид:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране

    Благодаря на molly!
    Този начин определено е перфектен и се шие лесно дори и обикновения конец.

  14. #14

    Подразбиране

    Не мога нагледно да обясня какво точно имам в предвид, но ефектът от това което ти е показала Molly е същия. Целта е да се захване конеца в горния край на иглата и да не ти мърда и съответно да не се пречупва непрекъснато и да не се разнищва ламето. Аз така или иначе шия с двойна нишка и двойната нишка прекарвам двукратно през ухото на иглата.
    Между другото наистина доста хора практикуват така и с обикновения конец, за да не се получава изтегляне на едната нишка повече спрямо другата, така конецът върви по-равномерно като едно цяло.
    Ми това е! Дано сме ти направили работата значително по-приятна.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз също шия с по къс конец и прекарвам двоината нишка два пъти през ухото на иглата. Трудничко е и става по-бавно отколкото шиенето с обикновения конец.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •