Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 50
  1. #31

    Подразбиране

    написала съм, че ще го подаряваш, както и за гоблена си говорим. да си направиш схема и да я подариш на дружка, нали и това е некомерсиално. и декто като си направиш резервно копияе, можеш да го дадеш на приятл за временно ползване ли?

  2. #32

    Подразбиране

    презаписа на музика или филми не е престъпление.
    Свалянето на музика или филми от нет-пространството е такова, но тук не става въпрос за това, нали?
    Имам си в къщи едно ДВД , презаписвам го и го давам на теб Дж да речем, да си го гледаш. Това не е престъпление. Престъпление е обаче , ако ти го продадеш и се обогатиш на гърба на автора
    Тогава ти ще имаш нужда от адвокат, не аз

  3. #33

    Подразбиране

    обаче в немския закон пише още, че ако двд-то е със защита, нямаш право да го копираш. колко такива има днес?

  4. #34

    Подразбиране

    Astrelaan, а според теб как стои въпросът с тиражирането, което по принцип е авторско право (copyright значи точно това - право на копиране, т.е. тиражиране)?

    Примерно купиш си DVD с музика, направиш 1000 негови копия и ги подариш на приятели, да не се харчат и те... Или пък го качиш в интернет "временно" (за десетина години) в някой сайт, за да могат приятелите ти да си го теглят - "для ознакомления", както му се вика... Или пък и двете...

    Доколкото схващам идеята ти, би трябвало това да е ОК със закона, според теб...

  5. #35

    Подразбиране

    да де, но тук става въпрос за България и не за ДВД, а за картина. Която няма да се презаписва всъщност.
    Както и да е, закона е ясен.
    Ще гледаме да не презаписваме германски двд-та))

    Солария, не мисля, че е моя работа и че тук е мястото да разисквам проблема ви
    Ще съм ви благодарна ,ако наистина искате отговори на назадения ви въпрос, чието естество коренно се различава от разисквания в тази тема, да си формулирате и отворите ваша тема.
    Примерно със заглавие - Етично ли е или не, презаписа и ползването на чужд труд и продаването му като свой със съотвеното клеймо за оригиналност.
    И ако зададете този въпрос , отговорете и вие , моля ви.
    Как на времето сте се справихте със съвестта си?

  6. #36

    Подразбиране

    Не аз набърках тук темата за презаписа и раздаването на DVD-тата с музика.

    За останалите да кажа, че ние с Astrelaan имаме отдавнашни лоши отношения, които явно се коренят в убеждението й (личащо в съобщението й по-нагоре), че и аз съм крала чужди модели, както повечето други гобленарски фирми в България.

    Аз лично все още смятам това за недоразумение, понеже за всеки, който има очи, е ясно, че се справям достатъчно добре с правенето на нови модели и го доказвам много пъти всяка година... и то от много години насам...

  7. #37

    Подразбиране

    наистина сте доста добра вече.
    Но не мисля, че тук е мястото да си говорим интимно с вас.

  8. #38

    Подразбиране

    Астрелаан, моля те, бъди така добра да документираш враждебността си - покажи снимки или схеми на гоблени, които и Солария също продава, и които са отпреди моделите на Солария - само не и онзи с жената, която я има и синя и червена, в момента не се сещам, кой от двата цвята беше на Солария. Това така или иначе е класическа картина... трудно да станат много разьлични гоблени...

    Искам да видя нещо наистина крадено.. .
    Питам, защото МНОГО харесвам моделите на фирмата, макар да си признавам, съм ушила само два от безплатните, и ми се струва, че никъде не съм виждала същите разработени от друга фирма (освен гореепосочената жена в синьо и червено).

  9. #39

    Подразбиране

    отвори си тема и питай там, ако обичаш. Тази тема е за нещо съвсем друго

  10. #40

  11. #41

    Подразбиране

    Аз за всеки случай отправих запитване в музея на Майстора.Трябва наистина специално разрешение и заплащане.Така,че на този етап ще си замразя мечтата.Наистина,не мми се злоупотребява.Харесах една по-неизвестна картина на Сандро Ботичели и там ще направя уникат.Поне ще спя спокойно.
    Благодаря Ви още веднъж на всички за вниманието и помощта.
    Научих толкова нови за мен неща от вашите коментарии.Все пак светът не е само химия,точни науки и хранително -вкусова промишленост.(с това се занимавам).

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  12. #42

    Подразбиране

    това наистина е твое решение . Но аз лично ,ако искам да направя схема на гоблен , който ще ми е в къщи или у приятели няма да се притеснявам, ч е не съм платила за снимката.
    А и винаги мога да не подпиша дизайна си)

    И сега си помислих нещо, виждайки в нета снимките на картините на Циганов. Те са направени с Фотошоп и е съвсем естествено да се намират в нета- на един или друг сайт. И интернет пространството е обществено място- така както е улицата , площада , парка навън. Тогава тук важи още една точка от член 42 от Закона за авторското право .
    Става въпрос за пета глава.
    За СВОБОДНО ИЗПОЛЗВАНЕ НА ПРОИЗВЕДЕНИЯ и кога това е допустимо за свободно използване без заплащане на възнаграждение.
    Цитирам:
    използването на произведения, постоянно изложени на улици, площади и други обществени места, без механично контактно копиране, както и излъчването им по безжичен път или предаването им чрез кабел или друго техническо средство, ако това се извършва с информационна или друга нетърговска цел;

    Всъщност картините на Циганов са и много лесни , за да се направи по тях схема. Направени са както казах с Фотошоп и при преработката им ще има много по-малко странни цветове и единични бодове)
    И онези от музея на Майстора не казват истината. Казват това , което им е изгодно.
    Това в случай ,че си им казала, че не правиш дизайните с комерциалана цел.
    Не ги обвинявам , разбира се, тяхна работа е да се грижат за това , което се грижат, но не са адвокати .

  13. #43

    Подразбиране

    Абе темата за двд-та и музика е съвсем различна и няма как да се лъжем, че си е наказуемо. Моята логика е ,че всъщност музиката се продава за да можеш да я ползваш (в случая да я слушаш ) и ако не си я купил, а я имаш на компщтъра си значи си я откраднал. Но tdm така или иначе не иска да продава картините на Циганов,а само да я гледа ( след като я ушие просто ще си я гледка) та мисълта ми е ако сега тя си я сложи на Десктопа на Компютъра значи ли ,че е под ударите на закона.Релано тя само си я гледа на монитора така както ще я гледа и на стената
    "Не си мисли, че това което неразбираш е невъзможно"
    Сервантес-Дон Кихот
    parcheka@abv.bg

  14. #44

    Подразбиране

    Всичко, което не е забранено е позволено! Нека така да приключи този спор, който освен до влошаване на лични взаимоотношения няма да доведе до нищо друго. Това е моето мнение.И, нека да уважаваме и признаваме труда на нашите дизайнери и творци повече ,отколкото ги уважават и признават в чужбина. Можем,поне да се опитаме.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Astrelaan Виж мнение
    презаписа на музика или филми не е престъпление.
    Свалянето на музика или филми от нет-пространството е такова, но тук не става въпрос за това, нали?
    Имам си в къщи едно ДВД , презаписвам го и го давам на теб Дж да речем, да си го гледаш. Това не е престъпление. Престъпление е обаче , ако ти го продадеш и се обогатиш на гърба на автора
    Тогава ти ще имаш нужда от адвокат, не аз
    С риск да разводня темата ще отговоря на това-когато презапишеш DVDто и го дадеш на приятел,това е разпространение.А в състава на нарушаването на авторски права влиза именно разпространението на обекти на авторски права,без да е поискано разрешението на автора.Позволява се само изготвянето на копие за лична употреба и то само когато именно за лична употреба се трансформира обекта на авторски права от един вид в друг (песен от диск на MP3,сканиране на печатна книга и превръщането и е в електронна) или когато копието се прави с цел да се запази оригинала (дискът се е надраскал и има опасност скоро да не може да се използва,съответно с цел да си запазите музиката я трансформирате на MP3 и качвате песните на плейър).....

    Astrelaan още нещо-относно "използването на произведения, постоянно изложени на улици, площади и други обществени места, без механично контактно копиране, както и излъчването им по безжичен път или предаването им чрез кабел или друго техническо средство, ако това се извършва с информационна или друга нетърговска цел" което цитираш от Закона-не е хватката да ни копнеш текст от закона,а да си наясно как се тълкува този текст.Интернет не може да се счита за обществено място по никакъв начин! Едно от основните правила на закрилата на авторските права е:"Това,че едно произведение е качено в интернет не означава,че върху него няма авторски права или че то е обществено достояние или че е пуснато за свободен достъп".
    Няколко поста има от теб по темата,но едно вярно и смислено нещо няма в тях.

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •