Показване на 1 до 14 от 14

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Аз също предпочитам да комплектовам сама, защото си купувам конци ДМС и знам ,че наистина шия с такива.Някой фирми пишат,че гобленът е окомплектован с ДМС, ала ако ти свърши някой цвят и отидеш да го търсиш се оказва...че ДМС нямат такъв цвят в гамата си...
    На мен ми се е случвало да не ми стигне конец от готови комплектовки..и тогава какво правим? А като си купувам аз конците,знам номера и просто си набавям още едно чиленце и готово..Има и нещо друго..Като шиеш само с една марка конци и си купуваш чилета за различни гоблени,те ти остават и в един момент си събрал доооста.При нов гоблен просто допълваш това,което нямаш...Това са моите аргументи

  2. #2

    Подразбиране

    Благодаря ви, наистина аз нямам почти никакъв опит, но ми се струва, че е по-добре сам да си събереш нещата, но за човек, който не е много в час с различните марки конци, панами и т.н., май е по-добре да си го вземе наготово.

  3. #3

    Подразбиране

    Относително е! Ако имаш достатъчно голям запас от конци и знаеш кой точно кой номар е и ти остава само да си докупиш няколко цвята - то собствената комплектовка излиза със сигурност по-евтино. Даже и да използуваш новозакупените само за няколко единични бода, пак по си заслужава- остават ти и все ще ти влязат в работа и друг път. Ако обаче имаш няколко чиленца, а аз познавам хора, които и не знаят какво точно имат - то по-добре седни, сметни, прецени и си купи готовата комплектовка, въпреки, че е доста по-трудно да дадеш наведнъж една по-сериозна сума. Аз лично предпочитам да си окомплектовам сама гоблените - мога и цветови комбинации да си правя по мой вкус, а и с течение на времето вече разполагам с един доста голям набор от ДМС-конци и ми излиза доста по-евтино. Пък и панамата си я купуваш не на парче, а на метър, което също е по-евтино.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от радея Виж мнение
    Благодаря ви, наистина аз нямам почти никакъв опит, но ми се струва, че е по-добре сам да си събереш нещата, но за човек, който не е много в час с различните марки конци, панами и т.н., май е по-добре да си го вземе наготово.
    Е то и така не е задължително да станеш в час с конците и панамите За такива неща можеш да четеш и питаш тук, така по-лесно ще дойдеш в час Според мен, както е казала Бибето, направи сравнителна сметка (особено ако имаш възможност да си купуваш DMC на метър) и така ще прецениш.
    Всъщност, независимо от това дали комплектоваш сама или купуваш готово, най-важното умение (след самото бродиране) е да подбираш хубавите и качествено разработени гоблени и да преценяш кои модели не си струват. Стискаме ти палци

  5. #5

    Подразбиране

    Вече май избрах как ще я карам. Разрових се оня ден по тавана и мазето и изнамерих сигурно стотина списания с български шевици, схеми за покривки, възглавнички, тишлайфери, гоблени и гобленчета... говоря за разни списания от 1983 до ок. 2005 и няма да намеря мира, докато не ги направя всички читави...
    Само скенер да имах... не знам ако снимам схемите с фотоапарат и ги кача дали ще са четливи?

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •